Zavrieť

Porady

Podbitie strechy

ahojte,
chcem podbiť strechu,ale nechcem použiť tatranský profil ani iné drevo. Vie mi niekto poradiť, či existujú aj iné materiály? Ďakujem.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Lepidlo sa nanáša vždy min dvakrát,v dvoch vrstvách.Variant č.1 je náročnejší na čas komplikovanejšie vyhotovenie na presnosť ,väčšia spotreba materiálu a tým drahšie.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Lepidlo sa nanáša vždy min dvakrát,v dvoch vrstvách.Variant č.1 je náročnejší na čas komplikovanejšie vyhotovenie na presnosť ,väčšia spotreba materiálu a tým drahšie.
A ako sa to potom robí pri variante 2 kde sa prichytávajú OSB dosky pri stene? a čo tie lastovičky?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
OSB sa montuje na koníky a koníky sa montujú na krov nie na múry.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Lepidlo sa nanáša vždy min dvakrát,v dvoch vrstvách.Variant č.1 je náročnejší na čas komplikovanejšie vyhotovenie na presnosť ,väčšia spotreba materiálu a tým drahšie.
O drahšie sa mi ani tak nejedná- to bude min. rozdiel ,ale prečo komplikovaneJšie? bude sa asi v tom kúte fest chu...o nanášať omietka čo? a existuje nejaká kútova lišta do toho kúta pri múre?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je to extrémne náročné na presnosť .Ideálny je 90° uhol všetko čo je menšie alebo väčšie je obrovská babračka.Navyše je tam zlý prístup držať ruky vysoko nad hlavou pol dňa nieje nič príjemné.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Je to extrémne náročné na presnosť .Ideálny je 90° uhol všetko čo je menšie alebo väčšie je obrovská babračka.Navyše je tam zlý prístup držať ruky vysoko nad hlavou pol dňa nieje nič príjemné.
Len že tie kone by mi to zas skomplikovali ,lebo by som musel pozháňať suché drevo , natrieť bochemitom atd/z čoho sa vlastne kone robia?hranoly?/ a to lepidlo ako najideálnejšie nechať schnúť? nechcem to na záver do....ť nakoľko mi nemenované stavebniny dali na Baumit 28% zľavu tak že budem mať Baumit Nanopor za 64 Evri/vedro Všade inde keď som povedal že mám na Baumit 28% tak na mňa pozerali ako keby som bol z Marsu
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Koníky sa robia z dosiek väčšinou z drevenného odpadu čo je na takmer každej stavbe dosky zo šalovačiek.zbytky strešných lát a pod..Nemusia byť zo suchého dreva.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Krokvy mám na konci rezané do špicata ako rezať EPS pri lepení vo vyznačených miestach? krajnú hranu pod uhlom?
Na ten najkratší kus krokvy ide čelo/tam EPS nelepím nakoľko by sa mi to nezmestilo pod okapový plech - pojde tam len 1cm OSB + penetrák+lepidlo sieťka/
Naposledy upravil pivko : 27.09.10 at 10:10
krokva.jpg  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Samozrejme je to lepšie rezať.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mám šikovnych majstrov , mladí chlapci , dnes robili od 7am do 6pm a podbitie SDK doskami skoro hotové, chýbaju im už iba čelá a okolo pomúrnic a vazníc.
Treba vaznicu obiť OSB doskou komplet , alebo možem EPS nalepiť aj na vaznicu a stropnicu?Dosky sú teraz len medzi krokvami a tam ako je polvalba tak zvrchu na krokvách , okolo vaznice to chcem riešiť tak že OSB doska pojde zo spodu vaznice do prava až po OSB dosku na krokve, vznikne na čelnom pohľade trojuholník. A čo z ľavou stranou vaznice? treba ,alebo netreba ju obiť OSB?
Trochu som to doplietolto asi tá hruška
DSC01814.jpg  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Toto tu pochopíme asi len dvaja traja.
Samotné alebo samostatné jednotlivé kusy krokiev väzníc pomúrnic netreba obíjať OSB doskou polystyrén sa montuje priamo na takéto kusy dreva.Tie ak sú suché nemajú prečo praskať ak sú mokré a bude ich ešte krútiť tak tam môže byť čo chce ,aj tak by to prasklo.
Naposledy upravil 220870 : 27.09.10 at 18:34
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak že to mám podbité len neviem či správne a esteticky.žene sa to takto páči a čo Vám ? nemalo by to byť v tej strednej časti podbité zo spodu? potom by bola ale tá časť v strede veľmi široká.
Tak že?čo dať to prerobiť
A ešte dodatok pre 220870 , na čelo som dal 10mm OSB teraz je medzi škridlou a osb 15mm , dá tam šikovný murár sieťku lepidlo fasádu?
Naposledy upravil pivko : 28.09.10 at 18:34
DSC01819.jpg  
DSC01820.jpg  
DSC01818.jpg  
1/1
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Tak že to mám podbité len neviem či správne a esteticky.žene sa to takto páči a čo Vám ? nemalo by to byť v tej strednej časti podbité zo spodu? potom by bola ale tá časť v strede veľmi široká.
Tak že?čo dať to prerobiť
A ešte dodatok pre 220870 , na čelo som dal 10mm OSB teraz je medzi škridlou a osb 15mm , dá tam šikovný murár sieťku lepidlo fasádu?
Posúvam....
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pekne to vyzera. je moc problem rozobrat krajne skridle? bez nich by sa to spravilo ovela lepsie..
0 0
Arak Arak

Arak je offline (nepripojený) Arak

KEJKA Pozri príspevok
ja som minulý týždeň dostala ponuku na podbitoie strechy až po omietku, ale chce 500 Sk za M2.
Zdá sa mi to veľa, ked ešte plus materiál - teda OSB dosky, polystyrén (stačí 2cm?), sieťka,lepidlo, aký ešte materiál ešte k tomu treba?


Ten polystyren ti staci aj 1cm
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Arak Pozri príspevok
Ten polystyren ti staci aj 1cm
EPS na čelo mepojde vobec ,vo firme BASF mi dali záruku že ak to naimpregnujem ich penetrékom prince color multigrund PPB tak može ísť lepidlo a sieťka priamo na dosku a nemá šancu to popraskať,alebo opadať.Oni to tak robia na zákazkach bežne a nemajú reklamácie.
EPS dám len zo spodu a okolo vazníc aby sa to zarovnalo a tam ma hrúbka neobmedzuje.
Naposledy upravil pivko : 29.09.10 at 05:41
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
1,5 cm stačí , ale musíš rátať s tým že to bude babračka.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Dnes som natrel čela penetrákom a zistil som že škridla oproti krokve je šikmo, v dolnej časti pri okape mám možno aj 6cm medzeru/krajova škridla-krokva / a hore všpici len 2,5cm.Ako to vyriešiť aby mi tam pod strechu/krajovky/ nelietali vrabce?je na to niečo?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kocúr.Vážne. to sa musí vyrovnať tak aby bol všade rovnaký odstup,inak to vyzerá otrasne.6 cm to je známka toho ,že nemáš dobre zuhlovaný dom.Na streche vždy uvidíš základy domu.O tom to je.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Kocúr.Vážne. to sa musí vyrovnať tak aby bol všade rovnaký odstup,inak to vyzerá otrasne.6 cm to je známka toho ,že nemáš dobre zuhlovaný dom.Na streche vždy uvidíš základy domu.O tom to je.
Zrovnať to asi bude lepšie nalepiť na tú krokvu nobasil namiesto EPS a hoblíkom to do šikma zrovnať .može byť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať