Zavrieť

Porady

projekt + zaklady

Ahojte poradaci. Zaujimal by ma kazdy Vas nazor na domocek LINEA z www domavdome sk (este nemozem pridava linky). Mam zaujem o projekt na jednoduchy dom, nakolko mam velmi obmedzeny rozpocet a ratam so svojpomocnou vystavbou.
Tiez by som sa chcel spytat na odhad nakladov na zaklady /aj s platnou/ k takemuto domceku /8,5x13m/
Za kazdu odpoved vopred dakujem.
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

fetya Pozri príspevok
projektant to vypocital takto, vlastne projektantka. Preto som menil fi16nafi12, lebo sa my to zdalo nejako vela. Napr. stykovanie siete napisala na 3 oka, v praxi sa to dava na 1 oko. Neviem, ci to na vyske takto ucia? Na druhej strane pozemok pred vyse 100-150 rokmi bol mociar, alebo nieco podobne. Ale davno sa to vyuziva ako zahrada, su tam stromy, ale ziadne sadanie, alebo podobne tam nie je. Takto som uvazoval, a myslim si, ze to bude OK.
Otazne je, ci tie fi12 splnaju poziadavky na minimalny stupen vystuzenia.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
day Pozri príspevok
znamy mi dnes hovoril, prave dokoncil platnu, ze mu "pomocnici" otec/svokor povedali, ze pasov musi ist zelezo tak utekal kupit
Do neba volajúca sprostosť.Ak to tam len naválali ,ako seno tak základom skôr ublížia.Keď len tipovali, že tam má ísť ocel tak nič iné ani nepredpokladám.Všetky tieto nehanebné sprostosti sa v slovenskom stavebníctve vyskytujú v poslednom čase ,ako huby po daždi.Je to dôsledok toho ,že po stavbách sa pohybujú miesto vyškolených ľudí z dlhou praxou samozvaný odborníci na všetko .Chýba tu prechod generácií ,keď sa mladý stavbári uťčili od starších skúsenejších, stavalo sa z rozumom nie podľa toho čo nejaký vôl počarbal po papieri.Za druhé je tu akýsi finančný magorizmus ,alebo ako to nazvať.Šíri sa to z Bratislavi ako mor, mám nakradnuté kopu peňazí všetko zosilte dajte trikrát toľko železa pol metra polystyrénu ,vrchol všetkého sú pasívne domy nikdy nenávartná investícia o ktorých chudoba na slovensku počula ,aj o tom že bratislavčani si ako módny hit stavajú pasívne domi a hneď to chcú všetci,pritom je to len nástoj firiem ako vytiahnuť z investora čo najviac financíí ,na nič iné to nieje dobré.
Pred 50-60 rokmi sa do rodinných dom vôbec žiadne železo nedávalo.V tom mojom ktorý má cez 60 nenájdete ani jeden kúsok a predsa tu stojí a bude stáť ,či sa to nejakej projetantke čo ho do jednej deky naválala za tri vagóny páči ,alebo nie.
Dobré ráno .
Naposledy upravil 220870 : 29.10.10 at 06:01
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

220870 Pozri príspevok
Do neba volajúca sprostosť.Ak to tam len naválali ,ako seno tak základom skôr ublížia.Keď len tipovali, že tam má ísť ocel tak nič iné ani nepredpokladám.Všetky tieto nehanebné sprostosti sa v slovenskom stavebníctve vyskytujú v poslednom čase ,ako huby po daždi.Je to dôsledok toho ,že po stavbách sa pohybujú miesto vyškolených ľudí z dlhou praxou samozvaný odborníci na všetko .Chýba tu prechod generácií ,keď sa mladý stavbári uťčili od starších skúsenejších, stavalo sa z rozumom nie podľa toho čo nejaký vôl počarbal po papieri.Za druhé je tu akýsi finančný magorizmus ,alebo ako to nazvať.Šíri sa to z Bratislavi ako mor, mám nakradnuté kopu peňazí všetko zosilte dajte trikrát toľko železa pol metra polystyrénu ,vrchol všetkého sú pasívne domy nikdy nenávartná investícia o ktorých chudoba na slovensku počula ,aj o tom že bratislavčani si ako módny hit stavajú pasívne domi a hneď to chcú všetci,pritom je to len nástoj firiem ako vytiahnuť z investora čo najviac financíí ,na nič iné to nieje dobré.
Pred 50-60 rokmi sa do rodinných dom vôbec žiadne železo nedávalo.V tom mojom ktorý má cez 60 nenájdete ani jeden kúsok a predsa tu stojí a bude stáť ,či sa to nejakej projetantke čo ho do jednej deky naválala za tri vagóny páči ,alebo nie.
Dobré ráno .
Ale zase uznaj, ze ten stary dom deku nema Inak celkom suhlasim. Staci si pozriet nejaky casak a plno pasivity a pol metra polystyrenu.
Inak ten vagon zeleza ma iny zaklad: kazdy projektant si drzi urcitu hodinovu sadzbu. A ti, co naoko kreslia za 5€, ti nekreslia lacnejsie, len tomu venuju menej casu. Potom tam mame paradoxy ako vagon zeleza....
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

Mne projekt domu a statiku robili zadarmo priatelia.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

fetya Pozri príspevok
Mne projekt domu a statiku robili zadarmo priatelia.
fetya preco potom menis rozmery od statika?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Dnes sa uz kamaratom nedoveruje
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja od kamarátov zásadne nechcem nič ani zadarmo ani za peniaze .Radšej sa budem s nimi kamarátiť ďalej.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

lebo nemam este 2000 eur na zelezo
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

fetya Pozri príspevok
lebo nemam este 2000 eur na zelezo
Sak a kamarat to nedimenzoval?
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

ona to vypracovala podla platnych stn, co je ine, ako realita a prax
0 0
Harris Harris

Harris je offline (nepripojený) Harris

fetya Pozri príspevok
ona to vypracovala podla platnych stn, co je ine, ako realita a prax
Akú realitu a prax máš na mysli?
Nemyslíš, že ak je rozpor medzi projektom a tou Tebou spomínanou realitou/praxou, tak je na niektorej strane (alebo na oboch) zjavne chyba?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Miesto platných by som napísal preplatených.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

fetya Pozri príspevok
ona to vypracovala podla platnych stn, co je ine, ako realita a prax
Co je to prax? Za sused a dvaja kamosi dali ine zelezo? Tak to teda prax nie je. Prax je odzrkadlena a rokmi zozbierana do tych predpisov, kde sa kazdy prvok posudzuje individualne a nie podla toho,ze sused ma cosi podobne.
Staci,ked si typek postavil domek vedla potoka, zdvyhlo mu "zakladovu platnu" (tak sa to tu na porade vola) a co teraz akoze s tym? Vies si predstavit ako sa ta spodna stavba (zaklady) tazko a draho sanuje?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

220870 Pozri príspevok
Miesto platných by som napísal preplatených.
Tvorba EN noriem, to je vzdy boj krajin, kto bude ten viditelnejsi, to je proste ludska jesitnost

To predimenzovavanie je urcene sucinitelmi a to anpriklad zahrna aj to, ze ked bude okolo domu jazdit kamion,tak s nim nezakyve a podobne tazko predvidatelne vplyvy. Zato treba veci posudzovat individualne, mozno 70 percent domov je o nicom podobnych, ale to dopredu clovek nevie.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ciners Pozri príspevok
Tvorba EN noriem, to je vzdy boj krajin, kto bude ten viditelnejsi, to je proste ludska jesitnost

To predimenzovavanie je urcene sucinitelmi a to anpriklad zahrna aj to, ze ked bude okolo domu jazdit kamion,tak s nim nezakyve a podobne tazko predvidatelne vplyvy. Zato treba veci posudzovat individualne, mozno 70 percent domov je o nicom podobnych, ale to dopredu clovek nevie.
v poslednej dobe nepredvidatelnost pocasia, rozne klimaticke a ine zmeny (rozsirujuca sa vystavba) nas asi donutia "predimenzovat", zaplavy, zosuvy pody atd. nam mozu narobit velke problemy.
0 0
msstudio msstudio

msstudio je offline (nepripojený) msstudio

Zdravím
Ohľadom domčeka LINEA :
Je to menší rodinný dom, takýto podobný sme stavali v r. 2008. Náklady na základy s komplet platňou vyšli zhruba cca 7000 euro ale záleží od firmy. Bratislavské stavebné firmy Vám to zhotovia zhruba o 2000 eur viac :-( Pozor na výber betónu, nie všetko lacné je dobré. Hrubá stavba tohto domu sa dá zrealizovať za 30 000 euro ( materiál + práca )
Držím palce
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

msstudio Pozri príspevok
Zdravím
Ohľadom domčeka LINEA :
Je to menší rodinný dom, takýto podobný sme stavali v r. 2008. Náklady na základy s komplet platňou vyšli zhruba cca 7000 euro ale záleží od firmy. Bratislavské stavebné firmy Vám to zhotovia zhruba o 2000 eur viac :-( Pozor na výber betónu, nie všetko lacné je dobré. Hrubá stavba tohto domu sa dá zrealizovať za 30 000 euro ( materiál + práca )
Držím palce
Tak zatial sa drzime v lepsich cislach. Zaklady 4.000Eur /3rady salovaciek/, hruba stavba /porfix 30, krov, bramac/ 17.000Eur
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať