Zavrieť

Porady

Fibernet

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Zdravím, máte tu niekto skúsenosti s FIBERNETOM? Ak áno aké?
Usporiadat
Jake Jake

Jake je offline (nepripojený) Jake

A má fibernet teda neobmedzené sťahovanie?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ano
0 0
tamarelka tamarelka

tamarelka je offline (nepripojený) tamarelka

Ahojte, ja mam tiez Fibernet. A chcem sa spytat, ci je taketo nieco normalne

download 0,50 mbps
upload 0,18 mbps
ping 895 ms


Sice tym cisielkam moc nerozumiem. Ale rozumiem tomu, ze nikdy si nemozem pozriet ani len klip na youtube bez toho aby som si to musela pauznut a nechat nacitat. A uz vobec nie nejaky archiv Markizy alebo live prenos, kde treba aby sa to nacitavalo kontinualne.
Moj fibernet ma kazdy vecer rychlost do 200kbps!!! Je to podla vas zavada ktoru by som mohla reklamovat? Totiz vsade je uvedene ze rychlost nemusi byt vzdy taka vysoka...Ale toto sa mi zda uz moc.

Dakujem za odpoved
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Len na doplnenie faktov, aku tam mas agregaciu, mal by si to mat v zmluve.
To je kolko ludi s tebou "zdiela" pripojenie na jeden uzol. Ak je to 30-40 ludi a mas maniakov ktory vecer zacnu stahovat filmy a datas z netu, tak sa nie je comu cudovat.
skus pretestovat rychloast pocas celeho dna, ak to ide napr kazdu 1-2 hod - da sa z toho vyzistit, ci je to zavislost od toho, kedy sa ludia vratia z prace. Ale dovolenku si koli tomu neber.:>D
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Lubk0 Pozri príspevok
Skusenosti velmi dobre Internet rychli, stabilny, bez problemov.

Akurat by som si nevyberal 24 mesacnu viazanost, nakolko si myslim ze po 2 rokoch budu ceny internetu zase nizsie , a ak budes viazany este dalsi rok, mozes na tom preplatit

(len pre porovnanie, uzivatelia napriklad starsich DLS programov ktorym teraz koncia viazanosti, mali neobmedzene internety za skoro 1000Sk mesacne, teraz maju ten isty za 600 Sk mesacne. Za 2 roky isla cena rapidne dole )

A staznosti som pocul iba na ich routery. Tj ked si budes odtial objednavat, skus si neobjednat router od nich. Co som pocul, tak su casto na reklamaciach ...

A treba si dat pozor na FUP - feeer user policy Tj myslim ze nesmies stiahnut viac ako 2GB za hodinu, inac ty znizia rychlost na niekolko 24 alebo 48 hodin.



reagujem na počiarknuté, tak ja sprostá som naletela slovanetu.
oni uplatňujú FUP, a je to tak, že na mesiac je tých 20 giga, takže keď napr. do 10- ého stiahneš ten limit, to znamená, že od 11 ého ti znížia rýchlosť do konca mesiaca, pôjde len okolo 100 kbit/s.alebo aj pod, minule nám išlo len 50/s dobre že? a pritom znížení by mali dodržať hranicu 128/s,/ale toto uplatnenie vôbec nemajú vo všeobecných podmienkách,/ nemalo by to tam byť uvedené?/ ale to píšu tuším v Tarife. a ja som vtedy prečítala na ich stránke len tie všeobecné podmienky.
uplatňujú FUP pri programoch Mini a ešte neviem pri ktorom.

ešte toľko, že to sa nevzťahuje len na sťahovanie/ to by ma až tak netankovalo/, ale rátajú do toho všetko, koľkokrát si otvoríš net, no povedzte nie je to svinstvo?

uvažujem, že napíšem sťažnosť, že keď raz majú uvedené v Tarife, že po znížení rýchlosti má ísť 128kbit, tak potom prečo to ide niekedy len s rýchlosťou okolo 50kbit.
agregáciu neuplatňujú.

takže nenaleťte slovanetu.
Naposledy upravil Barbara : 10.06.09 at 08:04
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

tamarelka
údaje:
download 0,50 mbps
upload 0,18 mbps
ping 895 ms
sú fakt veľmi smiešne. Toto vôbec nezodpovedá Fibernetu (optike), toto skôr vyzerá na chybu providera, pretože tak nízke hodnoty sa poskytovali pri nízkej FUP a vysokej agregácii po kábli. Preštuduj si zmluvu o pripojení, deklarované minimálne rýchlosti a reklamuj a žiadaj o nápravu.
BTW: pokiaľ máš v zmluve písomne dané napr. rýchlosť pripojenia symetrická 20 MB/s (download/upload), FUP 5GB denne (ako mám ja a bez agregácie - u optiky sa s tým už skoro nepočíta) a provider neustále poskytuje tebou udávané parametre, tak to je dôvodom na reklamáciu, prípadne odstúpenie od zmluvy pre nesplnenie zmluvných podmienok.
0 0
tigy tigy

tigy je offline (nepripojený) tigy

misoft Pozri príspevok
tamarelka
údaje:

sú fakt veľmi smiešne. Toto vôbec nezodpovedá Fibernetu (optike), toto skôr vyzerá na chybu providera, pretože tak nízke hodnoty sa poskytovali pri nízkej FUP a vysokej agregácii po kábli. Preštuduj si zmluvu o pripojení, deklarované minimálne rýchlosti a reklamuj a žiadaj o nápravu.
BTW: pokiaľ máš v zmluve písomne dané napr. rýchlosť pripojenia symetrická 20 MB/s (download/upload), FUP 5GB denne (ako mám ja a bez agregácie - u optiky sa s tým už skoro nepočíta) a provider neustále poskytuje tebou udávané parametre, tak to je dôvodom na reklamáciu, prípadne odstúpenie od zmluvy pre nesplnenie zmluvných podmienok.
Dobry,
vcera som stravila dve hodiny na telefone s chlapikom z Orangu (inac ocenujem, bol velmi ochotny a trpezlivy so mnou pocitacovym analfabetom), lebo mi nesiel Fibernet (program Start), ked sme ho nakoniec spojazdnili, zistili sme taketo hodnoty:

Ked bol zapnuty antivir Eset :
down cca 4 mbps
up cca 2 mbps
ping 19 ms

To sa mu zdalo malo, hlavne ta download rychlost, mala by byt pri mojom pripojeni cca 20, tak sme to znova odskusali.

V nudzovom rezime Windowsu pri vypnutom antiviraku, tam uz isla rychlost downloadu do 20 mbps a ping 12 ms, upload zostal rovnaky.

Je mozne, aby mi antivirovy program 5-nasobne znizoval rychlost pripojenia? Chlapik vravel, ze sa s tym este nestretol.
A ak je to tak, poradite nejaky iny antivirovy program?
Naposledy upravil tigy : 17.06.09 at 08:12
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ESET, mas ESS? lebo on ma v sebe aj firewall. Ja som to mal, ale ukoncil som to a dal som si od estetu len NOD32 a fireval mam KPF.
Podla mna antivirak rychlost blokovat nemoze
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975








Ja mám toto-aj bez Fibernetu...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Barbara Pozri príspevok
[/U][/B]


reagujem na počiarknuté, tak ja sprostá som naletela slovanetu.
oni uplatňujú FUP, a je to tak, že na mesiac je tých 20 giga, takže keď napr. do 10- ého stiahneš ten limit, to znamená, že od 11 ého ti znížia rýchlosť do konca mesiaca, pôjde len okolo 100 kbit/s.alebo aj pod, minule nám išlo len 50/s dobre že? a pritom znížení by mali dodržať hranicu 128/s,/ale toto uplatnenie vôbec nemajú vo všeobecných podmienkách,/ nemalo by to tam byť uvedené?/ ale to píšu tuším v Tarife. a ja som vtedy prečítala na ich stránke len tie všeobecné podmienky.
uplatňujú FUP pri programoch Mini a ešte neviem pri ktorom.

ešte toľko, že to sa nevzťahuje len na sťahovanie/ to by ma až tak netankovalo/, ale rátajú do toho všetko, koľkokrát si otvoríš net, no povedzte nie je to svinstvo?

uvažujem, že napíšem sťažnosť, že keď raz majú uvedené v Tarife, že po znížení rýchlosti má ísť 128kbit, tak potom prečo to ide niekedy len s rýchlosťou okolo 50kbit.
agregáciu neuplatňujú.

takže nenaleťte slovanetu.
Barbarka, Slovanet sú veľkí podvodníci- ešte lepšie je keď máš 2 ročnú viazanosť a nedáš výpoveď , tak viazanosť sa ti predlžuje o 2 roky- žiadna iná firma to nemá iba Slovanet...


http://staznosti.sme.sk/cpld/944/Slo...e-pozorne.html
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11


ja toto, ale na adsl
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Fero11 Pozri príspevok

ja toto, ale na adsl
Na adsl to je celkom slušné-až na ten upload-ten by mohol byť vyšší-
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Barbarka, Slovanet sú veľkí podvodníci- ešte lepšie je keď máš 2 ročnú viazanosť a nedáš výpoveď , tak viazanosť sa ti predlžuje o 2 roky- žiadna iná firma to nemá iba Slovanet...


http://staznosti.sme.sk/cpld/944/Slo...e-pozorne.html


Stanko máš pravdu, sú to podvodníci, mám viazanosť na 18 mesiacov. Ale nemaj boj, som to už zistila, že kedy mám napísať tú výpoveď. Ešte aj do mobilu som zadala pripomienku keby som nato náhodou zabudla, ale to sa nemstane.
mňa to naštvalo, že o tom nepíšu v tých všeobecných podmienkách,/ lebo som prečítala vtedy iba tie Všeob. P/, keby to tam mali uvedené, tak rozhodne by som im nenaletela. Lenže oni sú prefíkaní a majú to uvedené celkom inde.
A je to právne v poriadku, že tú "férovosť" neuviedli v tých všeobecných podmienkách?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Barbara Pozri príspevok
Stanko máš pravdu, sú to podvodníci, mám viazanosť na 18 mesiacov. Ale nemaj boj, som to už zistila, že kedy mám napísať tú výpoveď. Ešte aj do mobilu som zadala pripomienku keby som nato náhodou zabudla, ale to sa nemstane.
mňa to naštvalo, že o tom nepíšu v tých všeobecných podmienkách,/ lebo som prečítala vtedy iba tie Všeob. P/, keby to tam mali uvedené, tak rozhodne by som im nenaletela. Lenže oni sú prefíkaní a majú to uvedené celkom inde.
A je to právne v poriadku, že tú "férovosť" neuviedli v tých všeobecných podmienkách?
Právne to je asi bohužiaľ v poriadku, lebo ešte doteraz si s nimi nikto neporadil( ani žiadny právnik)...A tú výpoveď pošli doporučene, lebo oni ešte povedia, že nič nedostali...
0 0
tigy tigy

tigy je offline (nepripojený) tigy

Fero11 Pozri príspevok
ESET, mas ESS? lebo on ma v sebe aj firewall. Ja som to mal, ale ukoncil som to a dal som si od estetu len NOD32 a fireval mam KPF.
Podla mna antivirak rychlost blokovat nemoze
Hej, mam Eset smart security a firewall vo windows je vypnuty, kedze ESS ho ma v sebe.
Ja asi tiez myslim, ze to nemoze byt antivirakom, asi bude nieco blbo nastavene v tom mojom pc. Mala by som si na to zavolat nejakeho pc manika (pocula som, ze najlepsi su ti 13-15 rocni)
0 0
bludicka bludicka

bludicka je offline (nepripojený) bludicka

Z dôvodu presťahovania sa ponúkam prekládku služby Orange Fibernet Štart + TV Štart, túto službu mám aktivovanú v meste Piešťany ale je možné ju preložiť všade tam, kde má Orange fibernet pokrytie. Do konca viazanosti zmluvy zostáva 20 mesiacov, mesačné poplatky sú 28,90 Eur, prípadnému záujemcovi, na ktorého sa táto služba prenesie, zaplatím hneď v hotovosti polovicu z toho, čo zostáva do konca viazanosti zmluvy, čo je toho času 289,- Eur, takže by túto službu využíval za polovičnú sumu, náklady na prekládku 90,- Eur by išli na polovicu. Kontakt: orangefibernet@zoznam.sk Tel.: 0907963736
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

tigy Pozri príspevok
Hej, mam Eset smart security a firewall vo windows je vypnuty, kedze ESS ho ma v sebe.
Ja asi tiez myslim, ze to nemoze byt antivirakom, asi bude nieco blbo nastavene v tom mojom pc. Mala by som si na to zavolat nejakeho pc manika (pocula som, ze najlepsi su ti 13-15 rocni)
No vidis, tak by si to mala este aj zadara, prip. nejaku cokoladku a ak si znejakeho vacsieho sidliska, tak mozno by mu stacila aj mariska
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ahojte, aký internet by sme mi poradili do notebooku? Na normálne použitie v domácnosti, ale aby bol prenosný, čiže dostupný všade aj mimo domova. Ďakujem.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

michelle84 Pozri príspevok
Ahojte, aký internet by sme mi poradili do notebooku? Na normálne použitie v domácnosti, ale aby bol prenosný, čiže dostupný všade aj mimo domova. Ďakujem.
Tak chces to do domacnosti, alebo mimo domova
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

michelle84 Pozri príspevok
Ahojte, aký internet by sme mi poradili do notebooku? Na normálne použitie v domácnosti, ale aby bol prenosný, čiže dostupný všade aj mimo domova. Ďakujem.
Ak chceš aj mobilný internet tak uvažuj od Orange alebo od T-mobile, všetky info majú na svojich stránkach, alebo si doma zaveď ADSL alebo optiku od T-comu a využívaj wifi pokial si vonku a nájdeš hotspot.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať