Zavrieť

Porady

Fibernet

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Zdravím, máte tu niekto skúsenosti s FIBERNETOM? Ak áno aké?
Usporiadat
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

No chcem, aby som mala internet hocikde na Slovensku a na bežné použitie.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

vid nad tvojim prispevkom
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Milí poraďáci,
mám mob.internet od Orange a speedtest.net mi udáva toto:
download : 1.50
upload : 0.06
ping : 839
prečítala som vaše príspevky a vaše testy a to moje sa mi nezdá. Ja síce tomu nerozumiem, tak by som bola rada, keby ste sa k tomu vyjadrili. Končí mi viazanosť a chcela by som Fibernet a Fibertv. Optické káble máme. Sama neviem načo sa mám pýtať pri podpisovaní zmluvy. Prosím, poraďte! Spomínali ste router nebrať od nich. Dá sa to? Ak nám dajú jeden Set-Top-Box, druhé TV nebudeme môcť pozerať? Ďakujem za všetky rady.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Valčake Pozri príspevok
Milí poraďáci,
mám mob.internet od Orange a speedtest.net mi udáva toto:
download : 1.50
upload : 0.06
ping : 839
To je skutočne nejako málo. Neviem, akého máš providera, ale ja mám rýchlosti (down - 10 076 kbit/s, up - 1355 kbit/s, ping - 13;24;61):

http://www.merac.sk/rs/20093419541.png

Valčake Pozri príspevok
prečítala som vaše príspevky a vaše testy a to moje sa mi nezdá. Ja síce tomu nerozumiem, tak by som bola rada, keby ste sa k tomu vyjadrili. Končí mi viazanosť a chcela by som Fibernet a Fibertv. Optické káble máme.
Ak máte káble v bytovke, tak na čo váhaš?

Valčake Pozri príspevok
Sama neviem načo sa mám pýtať pri podpisovaní zmluvy.
Len si vyber pre teba optimálnu rýchlosť a cenu.

Valčake Pozri príspevok
Prosím, poraďte! Spomínali ste router nebrať od nich. Dá sa to?
Prečo nechceš od nich router? Na routri nezáleží, službu ti spraví ktorýkoľvek. Aj ten od nich. Od nich to máš dokonca za akciovú cenu, v obchode by si si to musela kúpiť za plnú cenu. Takže ber od nich.

Valčake Pozri príspevok
Ak nám dajú jeden Set-Top-Box, druhé TV nebudeme môcť pozerať? Ďakujem za všetky rady.
Dajú sa zakúpiť aj 2 či 3 set-top-boxy. Rozdiel je len v cene. Prvý máš za tuším 33 centov, druhý je ešte zvýhodnený a tretí je už za plnú cenu (v čase keď som zavádzal internet, tak plná cena STB bola cca 5 tisíc SKK).

S jedným STB môžeš pozerať len jednu TV.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
To je skutočne nejako málo. Neviem, akého máš providera, ale ja mám rýchlosti (down - 10 076 kbit/s, up - 1355 kbit/s, ping - 13;24;61):

http://www.merac.sk/rs/20093419541.png



Ak máte káble v bytovke, tak na čo váhaš?



Len si vyber pre teba optimálnu rýchlosť a cenu.



Prečo nechceš od nich router? Na routri nezáleží, službu ti spraví ktorýkoľvek. Aj ten od nich. Od nich to máš dokonca za akciovú cenu, v obchode by si si to musela kúpiť za plnú cenu. Takže ber od nich.



Dajú sa zakúpiť aj 2 či 3 set-top-boxy. Rozdiel je len v cene. Prvý máš za tuším 33 centov, druhý je ešte zvýhodnený a tretí je už za plnú cenu (v čase keď som zavádzal internet, tak plná cena STB bola cca 5 tisíc SKK).

S jedným STB môžeš pozerať len jednu TV.
Tibor,aspoň v niečom som lepšííí-

http://www.merac.sk/rs/20093420212.png
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Tibor,aspoň v niečom som lepšííí-

http://www.merac.sk/rs/20093420212.png
To už ej pekná rýchlosť...
0 0
mufol mufol

mufol je offline (nepripojený) mufol

Čo sa týka optiky. Dajte si od swan.sk resp. ja mám skusenosti s ich kupenou firmou peem.sk - trnavska odnož, konkuruje komukoľvek, mrknite si to
0 0
xiuhteotl xiuhteotl

xiuhteotl je offline (nepripojený) xiuhteotl

ja sa stahujem na adresu kde neni fibernet porkrytie .. kebyste niekto chceli skusit orange fibernet klasik 40mb/s aj tv klasik , tak napiste.. viazanost je us len pol roka.... prelozenie zaplatim,
0 0
Puyol35 Puyol35

Puyol35 je offline (nepripojený) Puyol35

Dobrý den... Mám fiber net od orange a zo začiatku šlapal uplne genialne. Pokial boli 2 týždne bezplatne nemal som najmenší problém. No posledný týžden (za ktorý začínam platiť) mi fiber net beži asi takto:
0,85 Mb/s - download
1,51 Mb/s - upload
41 ms - Ping

Je to normálna rýchlosť či nie? môžem sa sťažovať? resp. ako by som to vyriešil aby začal špalať poriadne... nieje možné aby mi 800 MB film sťahoval v noci cca okolo jednej 4,5 hodiny

dakujem
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Podla toho na akej urovni si v HW/SW oblasti. Najprv urob opatrenia ty a zisti, ci chyba nieje na tvojej strane. Ak budes presvadceny, ze chyba nieje u teba, obrat sa na orange a ziadaj aby ti poslali technika, aby premeral u teba parametre
0 0
Puyol35 Puyol35

Puyol35 je offline (nepripojený) Puyol35

a aké HW a SW opatrenia by som mal urobiť? nie som síce v tejto oblasti nejaký expert ale niečo viem.. keby si napísal čo konkrétne možno by som to vedel urobiť
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Najprv napis, ci priamo z media konvertoru (to by mala byt taka skatulka, kde sa to konvertuje s optiky na metaliku) ti ide kabel do PC, alebo mas tam nejaky router, alebo ine sietove zariadenie.
Potom skus vypnut firewall (mozno aj antivirus) a skus speedtest.net
0 0
Puyol35 Puyol35

Puyol35 je offline (nepripojený) Puyol35

nie nejde to priamo z media konventoru. ten je napojený na stolový PC, ja to mam napojené cez router a chytám to na wifi, vypnutie firewalu aj antiviráku som skúšal hned no že by bola nejaká viditelná zmena v speed teste som nepostrehol. išlo tam len o desatiny.
0 0
jpokorny jpokorny

jpokorny je offline (nepripojený) jpokorny

Neverím takýmto čertovským veciam, a potrebuješ to?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

Puyol35 Pozri príspevok
nie nejde to priamo z media konventoru. ten je napojený na stolový PC, ja to mam napojené cez router a chytám to na wifi, vypnutie firewalu aj antiviráku som skúšal hned no že by bola nejaká viditelná zmena v speed teste som nepostrehol. išlo tam len o desatiny.
vypoj wifi router a zapoj to priamo z konvertoru do pc, potom otestuj rychlost na speedtest.net
0 0
pakistan pakistan

pakistan je offline (nepripojený) pakistan

zdravym,mam fibernet START a toto so nameral o 6 rano

ping:49ms
download:0.86Mb/s
upload:1.29Mb/s

a este nieco,mam taky problem,neni som absolutne spokojny s rychlostou cez wifi,tak som to skusil cez kabel a nejde mi to,ci uz to dam cez router alebo priamo na tu bielu skatulu a pred tym to islo.v com je problem??Ď.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Mas to priblizne stale s takymi hodnotami, alebo uz si inokedy nameral aj viac ?
0 0
pakistan pakistan

pakistan je offline (nepripojený) pakistan

Fero11 Pozri príspevok
Mas to priblizne stale s takymi hodnotami, alebo uz si inokedy nameral aj viac ?
meral som to este raz:
ping:57ms
download:3.17Mb/s
upload:1.73Mb/s

toto je asi tak najviac co mavam,ale neni som s tym spokojny,raz ide,raz nejde,asi 2 dni dozadu som sa 15 minut snazil dostat na jednu stranku a pritom,krabicka blika a svieti ako ma, este aj na pc to ukazovalo vsetko tak ako ked to ide....???
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Mal by si sa presvadcit na 100% ci je vsetko v poriadku s PC s ktorym sa pripajas na internet. Skusil by som na ten cas ak urobim meranie vypnut firewall a aj antivir
0 0
pakistan pakistan

pakistan je offline (nepripojený) pakistan

je pravda,ze notas nie je najnovsi a ani neak extra vykonny ale moze sa to prejavit na rychlosti?a ked mi ten obrazok pc v pravom dolnom rohu monitora ukaze rychlost 1Mb/s nepohnem sa nikde,v najlepsom pripade mi nacita pol stranky
meral som to vcera aj dnes vychadzali mi celkom dobre hodnoty ake som este nenameral a boli priblizne rovnake aj ked som mal vypnyty firewall aj antivir.:
speedtest
downl.:6
upl.:2,2
ping:20
meraval som to predtym na dsl a nikdy som nemal downl. vacsi ako 4.je rozdiel medzi tymito meracmi??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať