Zavrieť

Porady

Prosím, pomôžte mi

Zobrala som si dodávku na lízing a tak ako to oni rozpisujú,to neviem zaúčtovať.
Účtujem v JU,nie som platca DPH,zvýš. splát. som dala 266 000,-
spl.celkom:12 268,60, splátka s poistným:13 592,30(hav.aj povinné),
lízingový koeficient 1,12.Celý lízing bude trvať 48 mesiacov.Zabudla som tam obstarávaciu cenu 760 000,-.Učila som sa účtovať lízing, ale tam bol finančný prenájom...a takéto veci tu vôbec nemám.Prosím Vás aby ste mi niekto pomohol.
Ďakujem
Usporiadat
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ondrejvla
...komentár k tomuto § v Poradcovi 5-6/2005 od 1.1.2006 sa dopĺňa nový odsek k 6) - v prípade kedy daňovník nie je platiteľ DPH, alebo u toho, ktorý nemá nárok na odpočet zahrňuje sa DPH do základu dane v súlade so splátkovým kalendárom.DPH rozpúšťaš tiež 48 mesiacov na účte 548, v JÚ je to prev.réžia, vytvor si analytiku na náklady leasingu.
K tejto problematike by som mal 2 poznámky:
1) § 25 ods. 6 ZDP je nie účinný od 1.1.2006, ale už od 1.1.2004 - v príslušnom komentári Poradcu 5-6/2005 je zrejme tlačová chyba. Treba si pozrieť prechodné ustanovenia k zákonu v § 52 ods. 40: "Ustanovenia...§ 25 ods. 6,..sa použijú pri podaní daňového priznania po 31. decembri 2004". Je to síce ťažkopádna formulácia, ale daňové priznanie za rok 2004 sa podáva po 31.12.2004.
2) V JÚ sa DPH z obstarávacej ceny do nákladov nerozpúšťa podľa splátkového kalendára, ale sa zahŕňa do výdavkov v dobe, keď je uhradená a samozrejme vo výške skutočnej úhrady. Ten komentár v Poradcovi by správnejšie mal znieť, že DPH sa zahrnie do výdavkov v JÚ v súlade s úhradou splátok.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ivka, ak to nemáš na faktúre od dodávateľa MV, ale úplne inej firmy, ja by som to dala priamo do nákladov, ale ak je to na faktúre k LZ tak zvýšiť cenu.
Pá!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať