Zavrieť

Porady

aký materiál na stavbu?ytong alebo tehla?

Ahojte.chcela by som sa spýtať kto už máte skúsenosti s novostavbou.čo mi odporúčate?ytong alebo klasickú tehlu?s čím máte skúsenosti?čo je viac výhodnejšie?Ďakujem
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

porobeton je fajn.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nasiel som vyuzitie na to ytong lepidlo. Zatieram nim drazky po kabloch. Na to pojde sietka.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

vela majstrov hovori, ze na ytong netreba sietku, len na rohy, ma niekto osobne skusenosti?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na suchý ytong netreba sieť.Ani vtedy netreba sieť ak nanesiete 10-12mm omietky.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

... a na tehlu?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dávať na tehlu sieť je smrtelný hriech.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

naposledy som zacul uz od dvoch ludi ze vapenna omietka z ytongu casom opadne. Co je na tom pravdy?
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

220870 Pozri príspevok
Ja som za tehly aj keby to bolo o čosi drahšie.
Ja ako zdravotník som za tehlu. Z pohľadu zdravotnej nezávadnosti a zdravého životného štýlu u mňa vedie tehla. Tým nechcem povedať, že ytong je zdravotne závadný len tá tehla je u mňa na tom o čosi lepšie. O tzv šedom pórobetóne radšej ani nehovorím, z toho by som už určite nestaval.
0 0
Frukotka Frukotka

Frukotka je offline (nepripojený) Frukotka

Myslim, ze tvarovky z EPS (expandovaneho penoveho polystyrenu) mozu zdravotnou nezavadnostou lahko konkurovat spominanym materialom. A okrem toho sa nimi moze dosiahnut pasivny standard, co je v tomto obdobi asi najvacsia vyhoda pri uvazovani o stavbe domu...
0 0
LucasKE LucasKE

LucasKE je offline (nepripojený) LucasKE

petermikuláš Pozri príspevok
Ja ako zdravotník som za tehlu. Z pohľadu zdravotnej nezávadnosti a zdravého životného štýlu u mňa vedie tehla. Tým nechcem povedať, že ytong je zdravotne závadný len tá tehla je u mňa na tom o čosi lepšie. O tzv šedom pórobetóne radšej ani nehovorím, z toho by som už určite nestaval.
Prečo by si určite nestaval zo šedého pórobetónu? Určite myslíš porfix, ktorý sa vyrába z popolčeka. Máš informácie, že šedé tvárnice sú škodlivé? Alebo je to len tvoja domnienka, pretože je tam použitý popolček?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Frukotka Pozri príspevok
Myslim, ze tvarovky z EPS (expandovaneho penoveho polystyrenu) mozu zdravotnou nezavadnostou lahko konkurovat spominanym materialom. A okrem toho sa nimi moze dosiahnut pasivny standard, co je v tomto obdobi asi najvacsia vyhoda pri uvazovani o stavbe domu...
....a treba ich murovať na montážnu penu.
0 0
Frukotka Frukotka

Frukotka je offline (nepripojený) Frukotka

220870 Pozri príspevok
....a treba ich murovať na montážnu penu.
nie, netreba...Zapadaju do seba ako lego stavebnica a zalievaju sa betonom
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

polystyrem z vnutra..blee.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

LucasKE Pozri príspevok
Prečo by si určite nestaval zo šedého pórobetónu? Určite myslíš porfix, ktorý sa vyrába z popolčeka. Máš informácie, že šedé tvárnice sú škodlivé? Alebo je to len tvoja domnienka, pretože je tam použitý popolček?
Áno mal som na mysli tvárnice vyrábané z popolčeka. V minulosti sa zistilo,že niektoré materiály ako napr. popolček, troska, škvara obsahujú významné množstvá prírodných rádionuklidov, ktoré vo zvýšenej koncentrácii môžu škodiť ľudskému zdraviu. Porfix má na svojej stránke správu o priebežnom overovaní obsahu arzénu, hmotnostnej aktivity rádia, plošnej exhalácie radónu a ekotoxicity v pórobetónových výrobkoch firmy PORFIX – pórobetón a.s., vyrábaných z elektrárenského popolčeka produkovaného v elektrárni v Zemianskych Kostoľanoch realizovanú Úradom verejného zdravotnícvta SR, takže ich výrobky sú označované ako zdravotne nezávadné čo sa týka stanovených limitov daných škodlivín. Vždy je to však otázka prekročených resp.neprekročených limitov škodlivín. U tehly tieto problémy nie sú. Iná vec je ale samozrejme ak niekto zvolí tehlu a namiesto malty použije polyuretánovú penu. To je už o niečom inom. Napr. formaldehyd je celosvetovo uznaný ako karcinogén. Málokto ale vie, že také obyčajné OSB dosky či drevotrieskové dosky sú ho plné. Ale existujú aj OSB dosky bez formaldehydu. Ak napr. sa niekto rozhodne postaviť si drevodom s cieľom zdravého bývania a použije klasické OSB dosky tak síce postaví drevodom, ale o zdravom bývaní pre seba a svoje deti nemôže byť ani reči. Podobne je to napr. s nátermi na drevo. Na trhu je obrovské množstvo náterových látok od plne škodlivých až po najmenej škodlivé, resp. zdravotne nezávadné. Málokoho ale zaujíma zloženie výrobku. Podstatné je, že je to hotové rýchlo a pohodlne. Je zaujímavé ako mnohí laici /mám na mysli nezdravotníci/ začínajú tieto veci vnímať. Napr. 220870 tu niekde na porade raz písal ako sa mu rozdielne dýcha v prostredí, kde sú strojové omietky a kde sú klasické vápenné. No a presne o tom to je. Samozrejme celá problematika je omnoho širšia a zložitejšia.
1 0
day day

day je offline (nepripojený) day

petermikuláš Pozri príspevok
Áno mal som na mysli tvárnice vyrábané z popolčeka. V minulosti sa zistilo,že niektoré materiály ako napr. popolček, troska, škvara obsahujú významné množstvá prírodných rádionuklidov, ktoré vo zvýšenej koncentrácii môžu škodiť ľudskému zdraviu. Porfix má na svojej stránke správu o priebežnom overovaní obsahu arzénu, hmotnostnej aktivity rádia, plošnej exhalácie radónu a ekotoxicity v pórobetónových výrobkoch firmy PORFIX – pórobetón a.s., vyrábaných z elektrárenského popolčeka produkovaného v elektrárni v Zemianskych Kostoľanoch realizovanú Úradom verejného zdravotnícvta SR, takže ich výrobky sú označované ako zdravotne nezávadné čo sa týka stanovených limitov daných škodlivín. Vždy je to však otázka prekročených resp.neprekročených limitov škodlivín. U tehly tieto problémy nie sú. Iná vec je ale samozrejme ak niekto zvolí tehlu a namiesto malty použije polyuretánovú penu. To je už o niečom inom. Napr. formaldehyd je celosvetovo uznaný ako karcinogén. Málokto ale vie, že také obyčajné OSB dosky či drevotrieskové dosky sú ho plné. Ale existujú aj OSB dosky bez formaldehydu. Ak napr. sa niekto rozhodne postaviť si drevodom s cieľom zdravého bývania a použije klasické OSB dosky tak síce postaví drevodom, ale o zdravom bývaní pre seba a svoje deti nemôže byť ani reči. Podobne je to napr. s nátermi na drevo. Na trhu je obrovské množstvo náterových látok od plne škodlivých až po najmenej škodlivé, resp. zdravotne nezávadné. Málokoho ale zaujíma zloženie výrobku. Podstatné je, že je to hotové rýchlo a pohodlne. Je zaujímavé ako mnohí laici /mám na mysli nezdravotníci/ začínajú tieto veci vnímať. Napr. 220870 tu niekde na porade raz písal ako sa mu rozdielne dýcha v prostredí, kde sú strojové omietky a kde sú klasické vápenné. No a presne o tom to je. Samozrejme celá problematika je omnoho širšia a zložitejšia.




uvedene tvrdenia by urcite zaujimali viacere firmy, hlavne porfix, rozpiste sa, kde je problem? z porfixu stavia cca 30% slovakov
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Popolček obsahuje kadejaké svinstvo.Najmä za komančov v týchto peciach(elektráreň Nováky uholná) pálili spolu s uhlím kadejaký odpad z chemičky v Novákoch.Podobne je teraz v móde pridávať chemikálie napr. staré lieky, pneumatiky do pecí kde sa pečie cement(Holcim) a ešte to tie hovä...á nazývajú zeleným cementom.To samé čo OSB sú plávajúce podlahy.Ak by ten bordel čo predávajú na slovensku predávali v Rakúsku tak by ich na mieste postrielali.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

220870 Pozri príspevok
Popolček obsahuje kadejaké svinstvo.Najmä za komančov v týchto peciach(elektráreň Nováky uholná) pálili spolu s uhlím kadejaký odpad z chemičky v Novákoch.Podobne je teraz v móde pridávať chemikálie napr. staré lieky, pneumatiky do pecí kde sa pečie cement(Holcim) a ešte to tie hovä...á nazývajú zeleným cementom.To samé čo OSB sú plávajúce podlahy.Ak by ten bordel čo predávajú na slovensku predávali v Rakúsku tak by ich na mieste postrielali.
Ste to trafili presne po hlavičke s tými plávajúcimi laminopodlahami. Pri laminopodlahách existujú tri stupne úrovne exhalácie formaldehydu do prostredia tzv. triedy E1, E2 a E3. V Nemecku a Rakúsku sa nesmie predávať na trhu nič okrem E1. Problém je, že naša legislatíva toto neupravuje a je možné u nás predávať aj triedu E2 a aj E3. Ale za ešte väčší problém považujem to, že u nás nemusí byť podlaha triedy E2 alebo E3 vôbec takto označená. To znamená, že ak sa prejdete po predajni s laminopodlahami nájdete podlahy s označením E1 a ostatné bez tejto značky. Tie neoznačené sú takmer isto všetko triedy E3, resp. E2, ktoré v Nemecku ani Rakúsku nesmú byť predávané, kvôli nadlimitným únikom škodlivín do prostredia poškodzujúcim tak ľudské zdravie.
Pre "day": no veď práve som to písal, že porfix má na svojej stránke správu regionálneho úradu verejného zdravotníctva o tom, že ich výrobky neprekračujú povolené limity škodlivín /týka sa to hlavne toho popolčeka/. Osobne by som však presne tak ako píše 220870 tomu popolčeku moc nedôveroval, hoci podľa našej legislatívy je teraz všetko OK. Osobne pokiaľ sa dá sa vyhýbam aj tomu cementu s prímesou popolčeka. Netreba pritom robiť paniku, len je dobré sa viac zaujímať o to čo kupujeme a z čoho staviame pre naše deti pretože ako tu už bolo viackrát spomenuté na Slovensku sa predáva úplne všetko a mnoho z toho nevyhovuje legislatívnym predpisom iných európskych krajín hoci u nás sa to veselo predáva a kupuje vo veľkom. Vyhneme sa tak neskorším mnohým návštevám zdravotníckych ambulancií.
0 0
LucasKE LucasKE

LucasKE je offline (nepripojený) LucasKE

Minulosti by som sa veľmi nedržal a ako to bolo za komančov to už vôbec nie. Dnes sú technológie určite inde. Porfix sa vyrába aj predáva v Čechách a tiež spĺňa normy. Tým ale nechcem obhajovať. Chcem povedať iba to, že netreba ľudí strašiť vetami: "Šedý pórobetón by som určite nekupoval", to je ako by si vravel "v tescu by som určite nekupoval".
Ľudia, ktorí majú mesačný plat 3000 Eur asi nekupujú v Tescu a nestavajú z Porfixu, ale pre bežných ľudí nakupovanie v Tescu a stavanie z Porfixu by nemalo byť zatracované, keď to spĺňa normy.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

pre porfix som sa nerozhodol z dovodu - azbest. pred casom sa vo velkom pouzival a teraz je zakazany, ale kazda minca ma dve strany, casom sa mozmo dozvieme nieco aj o inych produktoch
0 0
Frukotka Frukotka

Frukotka je offline (nepripojený) Frukotka

alltracboy Pozri príspevok
polystyrem z vnutra..blee.
urcite lepsie ako popolcek...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať