Zavrieť

Porady

Neuznanie inv.dôchodku-súdne pojednávanie

Anketa: Viete mi poradiť?

Počet hlasujúcich
13. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • mám bojovať ďalej?

    12 92.31%
  • mám to nechať tak ako to je?

    1 7.69%
  • Vydrží mi moja psychyka?

    0 0%
Ahojte poraďáci!Dnes je ťažká doba-chorý človek sa v prvom rade nemusí liečiť,ale najprv musí dokazovať,ako mu je.Mám nemalé zdravotné problémy,ktoré trvajú viac než 10 rokov už môj organizmus je natoľko unavený,že vôbec nevládze.Mám síce "len" 52 rokov (do starobného dôch. mám 9,5 roka) a chorôb požehnane.Problém som sa snažila poriešiť tak,že si dám žiadodť na inv.dôchodok-aspoň čiastočný s presvedčením,že na 4 hodiny sa dokážem zamestnať a aj to možno lepšie zvládnem.No nepodarilo sa. Na komisií mi bolo povedavé, že na jedného človeka je to veľa, niečo sa vraj deje ,ale to vraj na 40% nie je.Vraj možno o pol roka alebo rok.Uznajte,kto dokáže posúdiť presne podľa % ako sa kto cíti??!!? Je to nehorázne.že po odpracovaní 30 rokov-fyzicky(pri vychovaní dvoch detí),prekonaní 10 operácií brucha (dve z pochybenia inej zodpovednej osoby)a ešte ďalších 5 iných operácií.To nehovorím o iných ochoreniach.V poslednej dobe mám dojem,že mám veľmi ubolenú dušičku, pretože som sa nikdy nevyhýbala robote a niekto v bielom plášti si myslí že sa mi nechce robiť.Takže som sa odvolala a čaká ma súd,čo ma veľmi deprimuje. Cítim sa ako nejaký zločinec.Žijem v neustálych bolestiach, nespím a trápim sa. No a mám to dokazovať že mi je tak,ako mi je. Prosím Vás,kto má s tým nejaké skúsenosti, nech mi poradí ako to prebieha, čo sa tam odo mňa očakáva...... Vopred ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pre pepsikova : Aj ja som z PD, na PN-ke som od apríla t.r. /prvýkrát za 5 rokov zivnosti/ a este som ziadneho posudkoveho lekara nevidela. Chodim po vyšetreniach a zatial im stacia kontrolne vysledky z odbornych vyšetreni a dodržiavanie liečebného režimu /ani žiadnu kontrolu zo SP som nemala/.
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

veronikasad Pozri príspevok
pre pepsikova : Aj ja som z PD, na PN-ke som od apríla t.r. /prvýkrát za 5 rokov zivnosti/ a este som ziadneho posudkoveho lekara nevidela. Chodim po vyšetreniach a zatial im stacia kontrolne vysledky z odbornych vyšetreni a dodržiavanie liečebného režimu /ani žiadnu kontrolu zo SP som nemala/.
Kontrola u posudkového lekára závisí od obvodného lekára.Niektorý to robí mesačne pozve všetkých PN pacientov na na kontrolu k posudkovému lekárovi.Vtedy obyčajní pacienti čakaju,kedy sa komisia skončí,a až potom začína riadna ordinácia. Iný obvoďák robí komisie len z pos.lekárom bez pacienta a ďalší len možno raz za 6 mesiacov. Nerozumiem,aké su tam pravidla.My pacienti to vidíme a len krútime hlavou.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
zlatica.turisova Pozri príspevok
Kontrola u posudkového lekára závisí od obvodného lekára.Niektorý to robí mesačne pozve všetkých PN pacientov na na kontrolu k posudkovému lekárovi.Vtedy obyčajní pacienti čakaju,kedy sa komisia skončí,a až potom začína riadna ordinácia. Iný obvoďák robí komisie len z pos.lekárom bez pacienta a ďalší len možno raz za 6 mesiacov. Nerozumiem,aké su tam pravidla.My pacienti to vidíme a len krútime hlavou.
..

..no ja som sa snažila hlavne ťa podporiť v riešení na súde,pokiaľ chceš,...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zlatica.turisova Pozri príspevok
Kontrola u posudkového lekára závisí od obvodného lekára.Niektorý to robí mesačne pozve všetkých PN pacientov na na kontrolu k posudkovému lekárovi.Vtedy obyčajní pacienti čakaju,kedy sa komisia skončí,a až potom začína riadna ordinácia. Iný obvoďák robí komisie len z pos.lekárom bez pacienta a ďalší len možno raz za 6 mesiacov. Nerozumiem,aké su tam pravidla.My pacienti to vidíme a len krútime hlavou.
....vždy je možnosť zmeniť obvodného (teda praktického) lekára. A to raz za 6 mesiacov. Pravidlá na vykonávanie kontroly neexistujú, ale niektorí sa ešte riadia vnútornmi pokynmi SP z rokov 1983-84. Drvivá väčšina posudkových lekárov však uplatňuje individuálny prístup pri kontrole pacientov hlavne podľa závažnosti diagnóz.
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

pepsikova Pozri príspevok
..

..no ja som sa snažila hlavne ťa podporiť v riešení na súde,pokiaľ chceš,...
Veľmi pekne ďakujem za podporu, budem ju potrebovať
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať