Zavrieť

Porady

602 alebo 604?

Konatel sro-cky sa bol u auditorky poradit. Ta mu vyhotovila 2 strany uctovnych preslapov. Mne sa ich zopar nezda a medzi ne patri aj toto:

Jeho firma je predajca softvéru inej firmy (iba tejto firmy). Prebieha to tak, ze nakupi prazde cd-cka a sam vytvara hotovy produkt vo svojej kancelarii. Nenakupuje uz hotove "krabice" ale sam si ich vytvara ked pride objednavka. A tu mi vznika otazka, ci predaj tohto softveru uctovat na 602 alebo 604. Podla mna by som mala davat na 602, kedze to tvori sam. Kebyze kupujeme hotove a v nezmenenom stave ide dalej tak vtedy 604.

Na druhu stranu je to stale vynos, ale ... nerada by som urobila nejaku chybu, ktoru mozu danovaci vytknut, aj ked administrativnu.

Dakujem
Usporiadat
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ad Vevey:

V zmysle § 17 ods. 3 postupov účtovania do materiálu patria: suroviny, pomocné látky, prevádzkové látky, náhradné dielce, obaly, hmotný majetok nezaradený do dlhodobého HM. Tak si myslím že by to malo byť na 642. Ďakujem za ochotu.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Tonka, až teraz som našla tvoju otázku. Áno, predaj materiálu účtuješ cez účet 642, výdaj zo skladu 542/112.
Pá! Vlasta
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mlyn: ako napisala ondrejvla, ja soft nenakupujem. Len raz za mesiac pride zuctovanie od tvorcu a tam vyfakturuju prava, vdaka ktorym predavame. Nakup softu vobec nie je. Jedine co od tej firmy kupujeme su potlacene cd-cka a prirucky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať