Zavrieť

Porady

PROSIM O RADU

DOBRY DEN PROSIM O PORADENIE .....,,,VO FEBRUARI SOM KUPIL BYT ,DNS MI VOLAL PREDCHADZAJUCI MAJITEL AY SOM SI DAVAL POZOR NA SPRAVCU ,,MAL TOTIZ PREPLATOK 9000SK AVSAK SPRAVCA MU HO ODMIETA DAT ZE NEMA :confused: ,V BYTOVOM DOME MAME 15 BYTOV ZIADEN NEPLATIC .PRI KUPE BYTU MI SPRAVCA DAL PISOMNE ZE BYT.DOM NEMA DLH,UVER...TAK NEROZUMIEM AKO TO ZE NEMA PENIAZE NA VYPLATENIE PREPLATKU, VSETKYCH 15 BYTOV MA PREPLATOK.....IDE O TO -MNA TO MOZNO BUDE CAKAT NA BUDUCI ROK AKO MAM POSTUPOVAT KED MI SPRAVCA POVIE ZE NEMA NA UCTE PENIAZE VRATIT MI PREPLATOK JA SOM PO CELY ROK V ZAHRANICI CIZE BYT JE FAKTICKY NEOBYVANY Z COHO BY MI MAL VZNIKNUT NEJAKY PREPLATOK, SKUTOCNE TOMU NEROZUMIEM PRETOZE SOM NIKDY NEBYVAL V BYTE TAK NEVIEM AKO TO CHODI A HLAVNE SOM V ZAHRANICI.....
BYT.DOM MA 2-VCHODY, JE MOZNE SA OSAMOSTATNIT AKO SAMOSTATNY VCHOD A MAT SVOJE SPOLOCENSTVO VLASTNIKOV????
Naposledy upravil jan baca : 31.08.08 at 21:32
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jan baca Pozri príspevok
dnes som dostal emailom od byvaleho vlastnika rocne vyuctovanie,tak vam chcem ukazat ako to je ,,,kedze byt. dom nesplaca uver ani nema ziadny dlh tak peniaze na ucte by podla toho mali byt....
Na tom vyúčtovaní mi chýba jeden podstatný údaj a to čerpanie z fondu opráv.

Tam je uvedené len to, v akej výške sa tvoril fond opráv, ale nie je tam nič uvedené, na čo sa v priebehu roka použili peniaze a koľko. A je možné, že sa v priebehu roka minulo viac, než bola tvorba - 96.588,- SKK. Alebo sa nič v roku 2007 neminulo? To sa mi nechce veriť, veď len revizie výťahov sa robia tuším viac, než len 1x do roka.

Takže zisti si, aké bolo čerpanie fondu a aký je súčasný stav vo FO.
0 0
jan baca jan baca

jan baca je offline (nepripojený) jan baca

No vytah nemame ale zistim to
0 0
jan baca jan baca

jan baca je offline (nepripojený) jan baca

ozaj to cerpanie z fondu oprav musi byt na tom vyuctovani ???
pretoze celkove mam 3 listy
1.list je vyuctovanie celeho byt. domu-kopia je hore uved
2.list je vyuctovanie jedneho bytu
3.list je samostatne vyuctovanie vykurovacich nakladov podla
PRVN metrix
Ale neni ziadne vyuctovanie fond udrzby a oprav
zo zakona je to vyuctovanie povinne ,vlastne co mi chyba ???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jan baca Pozri príspevok
ozaj to cerpanie z fondu oprav musi byt na tom vyuctovani ???
pretoze celkove mam 3 listy
1.list je vyuctovanie celeho byt. domu-kopia je hore uved
2.list je vyuctovanie jedneho bytu
3.list je samostatne vyuctovanie vykurovacich nakladov podla
PRVN metrix
Ale neni ziadne vyuctovanie fond udrzby a oprav
zo zakona je to vyuctovanie povinne ,vlastne co mi chyba ???
Na vyúčtovaní to nemusí byť, ale mali by ste mať priloženú informáciu o tvorbe a čerpaní fondu. Ak ste čerpali viac, než bola tvorba, skutočne nemusíte mať na vyplatenie preplatkov, lebo tie sa mohli použiť na úhradu nákladov z fondu.

je to v § 8a ods. 2 :

(2) Správca je povinný najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok týkajúcej sa domu, najmä o finančnom hospodárení domu, o stave spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, ako aj o iných významných skutočnostiach, ktoré súvisia so správou domu. Zároveň je povinný vykonať vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory v dome. .....
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

jan baca Pozri príspevok
llavicky su pred vchodom cize na pozemku byt.domu,schodza tam nebola uz 2 roky ....
Aj my máme lavičky pred vchodom ale to nám opravilo mesto zadarmo, len sa to tam nahlásilo. A schôdza by mala byť aspoň 1x za rok.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

jan baca Pozri príspevok
ozaj to cerpanie z fondu oprav musi byt na tom vyuctovani ???
pretoze celkove mam 3 listy
1.list je vyuctovanie celeho byt. domu-kopia je hore uved
2.list je vyuctovanie jedneho bytu
3.list je samostatne vyuctovanie vykurovacich nakladov podla
PRVN metrix
Ale neni ziadne vyuctovanie fond udrzby a oprav
zo zakona je to vyuctovanie povinne ,vlastne co mi chyba ???
Mňa osobne prekvapilo prečo máte taký vysoký príjem do pokladne. V zmysle zákona 182/1993 sa peniaze zhromažďujú na účte. Stále nevieme či skutočne správca preplatky nevypláca. To, že Ti to niekto ústne povedal, nie je relevantné. Keby si to tvrdil sám za seba bolo by to iné. Čerpanie FPOaU nemusí tvoriť prílohu RV. Stačí ak ju správca predloží na zhromaždení vlastníkov. V konečnom dôsledku sme sa dozvedeli že ste SVB, takže treba požiadať radu, aby vykonala kontrolu čerpania FPOaU a predložila správu o kontrole. Zároveň môžeš požiadať správcu o nahliadnutie dokladov k čerpaniu FPOaU. Prečo bývalý vlastník nežiada vyplatiť preplatok?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Orim Pozri príspevok
Aj my máme lavičky pred vchodom ale to nám opravilo mesto zadarmo, len sa to tam nahlásilo. A schôdza by mala byť aspoň 1x za rok.
Práve preto som sa pýtala či sú tie lavičky umiestnené na pozemku SVB. My máme odkúpené byty s pozemkom len do 1 m od bytového domu. Ale mesto lavičky udržiava na vlastné náklady a takisto aj vykáša trávu na tomto pozemku. Ale tu si aj trávu musia vykášať potom na vlastné náklady.
0 0
jan baca jan baca

jan baca je offline (nepripojený) jan baca

ten preplatok byvalemu majitelu zatial nevyplatil vraj tento mesiac a tak to viem este o 2 susedov co im nevyplatil preplatok,ja skutocne neviem ani aka rada tam je kto je v nej a pod .preto vlastne pisem aby som vedel na co vlastne mam pravo ,ako to je s tymi prostriedkami kde sa podeli...neviem ci ostatnym majitelom bytov to nevadi ved su tam zo 5 bytov mladi ludia alebo je im to jedno hlavna vec ze nemaju starost s meranim ,nejakou opavou a pod.,ja som vlastne tam este len od februara ale stve ma to ze clovek si zoberie hypoteku na byt a este ho tam zdieraju
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

jan baca Pozri príspevok
ten preplatok byvalemu majitelu zatial nevyplatil vraj tento mesiac a tak to viem este o 2 susedov co im nevyplatil preplatok,ja skutocne neviem ani aka rada tam je kto je v nej a pod .preto vlastne pisem aby som vedel na co vlastne mam pravo ,ako to je s tymi prostriedkami kde sa podeli...neviem ci ostatnym majitelom bytov to nevadi ved su tam zo 5 bytov mladi ludia alebo je im to jedno hlavna vec ze nemaju starost s meranim ,nejakou opavou a pod.,ja som vlastne tam este len od februara ale stve ma to ze clovek si zoberie hypoteku na byt a este ho tam zdieraju
To zdieranie je neadekvátne ... platíš zálohovo a teda nikto Ťa nezdiera. Sám na vlastnej koži nevieš kde je vlastne pravda. Či sú veci nazývané pravým menom. Nechápem tých, ktorí si svoje peniaze nekontrolujú a nežiadajú vyplatiť ak k tomu nedošlo. Tu máš celý zákon k problematike. http://www.porada.sk/t79228-zakon-o-...tml#post713098
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Práve preto som sa pýtala či sú tie lavičky umiestnené na pozemku SVB. My máme odkúpené byty s pozemkom len do 1 m od bytového domu. Ale mesto lavičky udržiava na vlastné náklady a takisto aj vykáša trávu na tomto pozemku. Ale tu si aj trávu musia vykášať potom na vlastné náklady.
Presne tak kosia aj trávu, aj keď tú občas skosíme aj my.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať