Zavrieť

Porady

evidencia zásob v JÚ

Aké máte skúsenosti s evidenciou zásob v JÚ. Niektorí živnostníci to považujú za zbytočnú babračku a nie sú ochotný sa stým zaoberať.
Usporiadat
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Chvala Bohu, že ste zabŕdli do tejto témy. Aj ja mám jednu otázku. Živnostník kúpi tovar - nejaké stavebné materiály v decembri 2003. Má JÚ, teda nákup - platba za na kúpený tovar má vplyv na ZD, nakúpený tovar predá 01/2004. Celý príjem za tovar mu ovplyvní ZD - príjem ovplyvňujúci základ dane, Je to správne? Keď to predáva z 10% ziskom, tak sa mu ten príjem aj tak zdaní v roku 2004 celý. Čo vy na to?
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Veľa živnostníkov si takto koriguje HV na konci roka. Zásoby vykazuje len vo výkaze.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Jednoduché účtovníctvo.
Nákup tovaru - náklad r. 2003, hodnota je vo výkazoch k DP na sklade tovaru
Predaj tovaru - príjem r. 2004
Niekedy dávno bolo, že ak sa nakúpil tovar v decembri a ani jedna položka sa nepredala, nemohol ísť do nákladu daného roka. Neviem či to ešte platí

Robím aj príjemky aj výdajky. Ale ak na konci roka Ti tlačí zostava karty, kde ten príjem aj výdaj je čitateľný, tak asi nevadí.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

T.z., že to je dobre? Teda nákup 12/2003 dám do položky nákup tovaru - výdavky ovplyvňujúce ZD a mám to aj vo výkaze o majetku o záväzkoch v kolónke tovar. A keď sa to predá 01/2004, tak celý príjem ide ako príjem za tovar ovplyvňujúvi ZD. Oukej?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lucy, myslím že OK
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
MIRKA
Môže mi niekto odpísať, či tento postup je správny????

Ide o malopredaj. Tovar sa pri nákupe od dodávateľa príjme na sklad (ale príjemky sa netlačia - to treba???). Keď sa predáva, tak buď na fa, čo sa hneď aj odpíše zo skladu(výdajka sa zase netlačí), alebo cez pokladňu a tiež sa tovar odpíše priamo zo skladu.
Evidencia skladu existuje a aj sa vykonáva inventúra k 31.12. a po nej tlačí ES ku konca roka.
Účtovanie je pri nákupe do ovplyvňujúcich - nákup tovaru a pri predaji do tiež ovplyvňujúcich -predaj tovaru. Je to tak správne? Alebo by mal ísť nakúpený tovar do neovplyvňujúcich a až pri predaji (na základe výdajky) do ovplyvňujúcich???? Sú potrebné príjemky a výdajky??????????
v JU sa nákup tovaru účtuje do výdavkov ovplyvňujúcich daň...to nie je podvojné účtovníctvo, kde ide do nákladov až predný tovar :-)
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
babenko1
v JU sa nákup tovaru účtuje do výdavkov ovplyvňujúcich daň...to nie je podvojné účtovníctvo, kde ide do nákladov až predný tovar :-)
super, ďakujem, tak to aj robím, len som pri tejto téme trošku zneistela.

a sú potrebné aj tie príjemky a výdajky tlačiť???
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ja ich netlačím, šetrím naše lesy...ale ked si to daňová kontrola vyžiada...tak vytlačím
0 0
Lucia 77 Lucia 77

Lucia 77 je offline (nepripojený) Lucia 77

Musí sa na faktúre osobitne uvádzať suma za vykonané práce a osobitne suma za materiál?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
mala by sa...
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

Prosím Vás , keď podnikateľ dostane tovar - dodací list, ale platí za tovar, ktorý mu dodali pred týždňom. Pýtam sa, musí byť dodací list priložený

k bločku z registrač.pokladnici?
ďakujem pekne.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať