Zavrieť

Porady

Ako nabit 3 baterky?

Taka banalita, aj ked...

Baterky sa nabijaju vzdy v dvojici...
Ale celovka (svietiaca baterka) ma 3 AAA baterie.
Ak by som mal 3 nabijatelne, tak ako ich mam nabit?

(Momentalne striedam 2 nabijatelne a jednu obycajnu vzdy novu)
Usporiadat
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

Chobot Pozri príspevok
Nikdy nefunguje všetko na 100%. Nemá význam sa nad tým zamýšľať, treba sa prispôsobiť. V tvojom prípade kúpiť klasické baterky, nie nabíjateľné, ak chceš mať 100% užívateľský komfort.
A je tu presne to coho som sa od zaciatku obaval. Nove alkalicke baterky, ktore som zalozil do regulatora pred nieco vyse mesiacom a sezona este poriadne ani nezacala, znova vykazuju pokles napatia napriek tomu ze tie povodne, dodane v baleni vydrzali 2 sezony a skoro 2 roky. Ato som si povedal ze nekupim ziadne take z hypermarketu, a lebo od cinana, ale poriadne nech znova vydrzia. Tak som kupil rovnake ako boli pribalene povodne GP v renomovanom Datart elektroobchode, a rebulator PT 30 znova pyta nove.
Skuste poradit nieco co by vydrzalo.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

lakon Pozri príspevok
A je tu presne to coho som sa od zaciatku obaval. Nove alkalicke baterky, ktore som zalozil do regulatora pred nieco vyse mesiacom a sezona este poriadne ani nezacala, znova vykazuju pokles napatia napriek tomu ze tie povodne, dodane v baleni vydrzali 2 sezony a skoro 2 roky. Ato som si povedal ze nekupim ziadne take z hypermarketu, a lebo od cinana, ale poriadne nech znova vydrzia. Tak som kupil rovnake ako boli pribalene povodne GP v renomovanom Datart elektroobchode, a rebulator PT 30 znova pyta nove.
Skuste poradit nieco co by vydrzalo.
... že by 45 Ah autobatéria?

No neviem, ale pokes napätia ešte neznamená, že baterka je vybitá. Môže ešte dlho vydržať. Tak jednoducho ignoruj to upozornenie o slabej batérii a počkaj, kedy prestane regulátor fungovať.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

Chobot Pozri príspevok
... že by 45 Ah autobatéria?.
autobateria na3V? to uz radsej trafo a usmernovac

Chobot Pozri príspevok
No neviem, ale pokes napätia ešte neznamená, že baterka je vybitá. Môže ešte dlho vydržať..
Tu je pointa mojeho vylevu spred mesiaca

Chobot Pozri príspevok
Tak jednoducho ignoruj to upozornenie o slabej batérii a počkaj, kedy prestane regulátor fungovať.
To mozem aj pri nabijatelnych, a viem ze ich mam cerstve.
Ak prestane regulator pracovat a do dvoch minut nedostane cerstvu stavu je nutne ho nanovo naprogramovat, co je praca min na hodinku, nehovoriac ze ak vypadne cely system sa odstavi a nekuri.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

lakon Pozri príspevok
A je tu presne to coho som sa od zaciatku obaval. Nove alkalicke baterky, ktore som zalozil do regulatora pred nieco vyse mesiacom a sezona este poriadne ani nezacala, znova vykazuju pokles napatia napriek tomu ze tie povodne, dodane v baleni vydrzali 2 sezony a skoro 2 roky. Ato som si povedal ze nekupim ziadne take z hypermarketu, a lebo od cinana, ale poriadne nech znova vydrzia. Tak som kupil rovnake ako boli pribalene povodne GP v renomovanom Datart elektroobchode, a rebulator PT 30 znova pyta nove.
Skuste poradit nieco co by vydrzalo.
Vieš zistiť udávanú spotrebu toho regulátora? A porovnať ju so skutočnou?
Môžeš preveriť, či tá indikácia vybitej batérie skutočne zapína pri poklese napätia na 1,3V na článok?
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

ROBIN111 Pozri príspevok
Vieš zistiť udávanú spotrebu toho regulátora? A porovnať ju so skutočnou?
Môžeš preveriť, či tá indikácia vybitej batérie skutočne zapína pri poklese napätia na 1,3V na článok?
Toto z technickych parametrov som nasiel. http://www.elbock.cz/dratove-termost...=product&id=86

TECHNICKÉ PARAMETRY
Napájení 2 x 1,5 V alkal. R6/AA
Počet nastavitelných teplot 6 na den
Hystereze 0,1°C až 1,5°C
Spínací prvek relé
Min. programovací čas 10 min.
Rozsah nastavit. teplot +2°C až +39°C
Nastavení teplot po 0,5°C
Min.indikační skok 0,1°C
Přesnost měření 0,5°C
Výstup max. 5 A
Pracovní teplota 0°C až +40°C
Funkce
1. předčasné zapnutí topné soustavy
2. PI regulace
3. 2 nezávislé týdenní programy
4. 7 přednastavených týdenních programů
5. automatický přechod na letní(zimní) čas
6. kalendář do roku 20207. indikace údržby kotle
8. paměť E-EPROM pro neomezené uchování dat

Priamo na regulatore pozriem vecer.

Momentalne niesom vybaveny na merania ktore popisujes, aj ked by mozno stacil obycajny voltmeter a ampermeter. Ale nemyslim si ze by chyba mala byt v nadmernej spotrebe, ci skorej indikacii, kedze na baterie ktore boli pribalene v baleni ( ten isty typ ) regulator fungoval 2 roky. Iba zeby nejaka nahla porucha, co nepredpokladam lebo prvy krat zacal novu bateriu pytat toto leto, ked bol mimo prevadzky, a teraz ani nie po dvoch mesiacoch znova.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

lakon Pozri príspevok
Toto z technickych parametrov som nasiel. http://www.elbock.cz/dratove-termost...=product&id=86

TECHNICKÉ PARAMETRY
Napájení 2 x 1,5 V alkal. R6/AA
Počet nastavitelných teplot 6 na den
Hystereze 0,1°C až 1,5°C
Spínací prvek relé
Min. programovací čas 10 min.
Rozsah nastavit. teplot +2°C až +39°C
Nastavení teplot po 0,5°C
Min.indikační skok 0,1°C
Přesnost měření 0,5°C
Výstup max. 5 A
Pracovní teplota 0°C až +40°C
Funkce
1. předčasné zapnutí topné soustavy
2. PI regulace
3. 2 nezávislé týdenní programy
4. 7 přednastavených týdenních programů
5. automatický přechod na letní(zimní) čas
6. kalendář do roku 20207. indikace údržby kotle
8. paměť E-EPROM pro neomezené uchování dat

Priamo na regulatore pozriem vecer.

Momentalne niesom vybaveny na merania ktore popisujes, aj ked by mozno stacil obycajny voltmeter a ampermeter. Ale nemyslim si ze by chyba mala byt v nadmernej spotrebe, ci skorej indikacii, kedze na baterie ktore boli pribalene v baleni ( ten isty typ ) regulator fungoval 2 roky. Iba zeby nejaka nahla porucha, co nepredpokladam lebo prvy krat zacal novu bateriu pytat toto leto, ked bol mimo prevadzky, a teraz ani nie po dvoch mesiacoch znova.
Mohli byť aj baterky vadné. Vyskúšaj ešte nejaké iné, či tiež zoslabnú za tie 2 mesiace.

A zaujal ma ten bod 8 - písal si, že pri vybratí baterky sa celé nastavenie vymaže a pritom zariadenie má EEPROM, kde sa uchovávajú všetky dáta. Ak má také niečo, tak pri odpojení od napätia by sa nemala pamäť vymazať. To je ako BIOS v PC - základná doska môže byť aj rok bez záložnej baterky, ale BIOS si z čipu natiahne. Ci nebude ten čip chybný...

Inak už neviem, čo poradiť. Jedine, ak máš niekde vedľa miesto, tak tam dať krabičku a do nej dať monočlánky, ktoré by ti vydržali aj 10 rokov a pripojiť vývody tam, kde by boli tie tužkové baterky.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

lakon Pozri príspevok
Ale nemyslim si ze by chyba mala byt v nadmernej spotrebe, ci skorej indikacii, kedze na baterie ktore boli pribalene v baleni ( ten isty typ ) regulator fungoval 2 roky. Iba zeby nejaka nahla porucha, co nepredpokladam lebo prvy krat zacal novu bateriu pytat toto leto, ked bol mimo prevadzky, a teraz ani nie po dvoch mesiacoch znova.
Sprav tak, ako ti radí Chobot. Daj tam nové 1,5V batérie a keď sa vybijú aj tie, tak s najväčšou pravdepodobnosťou je to zariadenie vadné.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

ROBIN111 Pozri príspevok
Sprav tak, ako ti radí Chobot. Daj tam nové 1,5V batérie a keď sa vybijú aj tie, tak s najväčšou pravdepodobnosťou je to zariadenie vadné.
Spravim ako mi radite, a budem dufat ze to boli chybne clanky, ako v mojom pripade uz nie raz. Nebolo by dva krat prijemne, keby teraz tesne po zaruke, akurat v najtuhsich mrazoch regulator vypadol odstavil cely system.
Nie raz mi vadne clanky robili problemy aj v domovom zvonceku, lampe, radiu, ci v dialkacoch, alebo dcerinych hrackach. Kym som v nich nezacal pouzivat nabijatelne clanky vydrzali raz chvilku, inokedy som uz chodil kontrolovat ci este funguju.
Moze byt ze narazim pravidelne na stare aj ked nepouzite monoclanky?
Uvadza sa aj na monoclankoch datum spotreby ako trebars na potravinach?Ako a podla coho vybrat tie cerstve?
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

lakon Pozri príspevok
Uvadza sa aj na monoclankoch datum spotreby ako trebars na potravinach?
Na alkalických neviem, ale na obyčajných, zinkovo-uhlíkových batériách dátum spotreby býva.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať