Zavrieť

Porady

nájom bytu

Dobrý deň, chcela by som poradiť ohľadom nájmu. prečo pri nájme nemôže príjem prekročiť 3násobok životného minima? ,
Na nájomny byt je potrebné mat prijem za cely rok čiže od januara do decembra a samozrejme, ked sme dvaja tak dvaja potrebuju potvrdenie...a prijem za predchadz.rok t.j 2007 nesmie prekročit 3nasok životneho minima a nam prekracuje... a nechcú nám predlžiť nájomnú zmluvu.
Prečo? Dá sa to nejak oklamať?
Prosím Vás poraďte mi.
za akúkoľvek odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Absolútne nezrozumiteľná otázka. Napíš presne o čo ide. Si poberateľ nejakej sociálnej dávky, ktorá sa odvíja od výšky príjmu a zároveň máš (máte) príjem z prenájmu bytu? Ak ide o sociálne dávky si v nevhodnej téme.
    Elena Navrátilová
    chacky Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poradiť ohľadom nájmu. prečo pri nájme nemôže príjem prekročiť 3násobok životného minima? ,
    Na nájomny byt je potrebné mat prijem za cely rok čiže od januara do decembra a samozrejme, ked sme dvaja tak dvaja potrebuju potvrdenie...a prijem za predchadz.rok t.j 2007 nesmie prekročit 3nasok životneho minima a nam prekracuje... a nechcú nám predlžiť nájomnú zmluvu.
    Prečo? Dá sa to nejak oklamať?
    Prosím Vás poraďte mi.
    za akúkoľvek odpoveď ďakujem
    Vyplýva to z podmienok ŠFRB. Byty sú zrejme postavené z prostriedkov ŠFRB a tam je presne stanovené kto má nárok na tieto "sociálne" byty. Pozri na www.build.gov.sk.

    chacky je offline (nepripojený) chacky

    chacky
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Vyplýva to z podmienok ŠFRB. Byty sú zrejme postavené z prostriedkov ŠFRB a tam je presne stanovené kto má nárok na tieto "sociálne" byty. Pozri na

    aha, tak ak tomu správne rozumiem na tie ´´sociálne´´ byty nemá nárok ten komu previšuje príjem 3násobka životného minima? Lenže teraz hrozí že nepredĺžia nájomnú zmluvu. (Ono tento prípad sa netýka mňa, ale moje známej a snažím sa jej nejako pomôcť. písala som to v mojom mene ale keďže vidím že mi nedala postačujúce informácie tak píšem radšej takto.)
    zisťovala som si o tých bytov, kedže sama mi nevedela povedať túto informáciu. Nájomca vlastne spláca úver so Štátneho fondu rozvoja bývania, ktorý prevzalo mesto.
    čítala som že by bolo výhodnejšie si zobrať komerčný úver a priamo si kúpiť tento byt. Na tejto stránke len si prosim Vás dajte pred tým klasické zadanie webovej stránky, lebo som to tu nemohla dať keďže mám len 3 príspevky na túto tému.
    .sme.sk/c/3919184/Zilina-Zaujem-o-mestske-najomne-byty-podla-Harmana-klesa.html

    ešte raz Vám ďakujem za odpoveď.
    Elena Navrátilová
    chacky Pozri príspevok
    aha, tak ak tomu správne rozumiem na tie ´´sociálne´´ byty nemá nárok ten komu previšuje príjem 3násobka životného minima? Lenže teraz hrozí že nepredĺžia nájomnú zmluvu. (Ono tento prípad sa netýka mňa, ale moje známej a snažím sa jej nejako pomôcť. písala som to v mojom mene ale keďže vidím že mi nedala postačujúce informácie tak píšem radšej takto.)
    zisťovala som si o tých bytov, kedže sama mi nevedela povedať túto informáciu. Nájomca vlastne spláca úver so Štátneho fondu rozvoja bývania, ktorý prevzalo mesto.
    čítala som že by bolo výhodnejšie si zobrať komerčný úver a priamo si kúpiť tento byt. Na tejto stránke len si prosim Vás dajte pred tým klasické zadanie webovej stránky, lebo som to tu nemohla dať keďže mám len 3 príspevky na túto tému.
    .sme.sk/c/3919184/Zilina-Zaujem-o-mestske-najomne-byty-podla-Harmana-klesa.html

    ešte raz Vám ďakujem za odpoveď.
    Presne tak, nárok na tieto byty majú Tí, ktorých príjem neprevyšuje 3-násobok životného minima. Aj úver zo ŠFRB sa spláca v nájomnom ale zas odkúpiť takýto byt sa dá až po 20, 25 alebo 30 rokoch od postavenia. Záleží od toho, koľko rokov sa spláca úver, teda v ktorom období sa úver bral.

    chacky je offline (nepripojený) chacky

    chacky
    aja9 Pozri príspevok
    tu sa neda nič ine poradit iba zohnat potvrdenia s nižšimi pijmami

    to ale treba aby bolo spravené aj daňové priznanie s nižšími príjmami. ale kde?
    Ďakujem pekne.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    aja9 Pozri príspevok
    tu sa neda nič ine poradit iba zohnat potvrdenia s nižšimi pijmami
    chacky Pozri príspevok
    to ale treba aby bolo spravené aj daňové priznanie s nižšími príjmami. ale kde?
    Ďakujem pekne.

    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.