Zavrieť

Porady

Cesťák - PHM a faktúra

Zdravím. Som skoro celkom nová SZČO a pracovala som pre jednu firmu, pričom som musela absolvovať služobné cesty. Išla som autom - maminým, svoje nemám. Firma chce, aby som im poslala faktúru, aby mi uhradili cestovné náklady (počet km x 5,50 Sk). Aký je postup? Zdá sa mi divné, aby som im posielala fa, ktorú s potom musím dať ako príjem... keďže to bol vlastne výdaj. VĎAKA za pomoc. LouLou
Usporiadat
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Beriem to, je to vlastne o tom, čo je "jednorazový, náhodilý, neopakujúci sa." Každý si to môže vysvetliť po svojom. Ak by prenajala hnuteľnú vec opakovane - obchádza živnostenský zákon.
Ak si prenajmem auto od občana napr. len na obdobie, keď mám prácu mimo regiónu a prenájom skončí po vykonaní zakázky, tak by to mohol byť "náhodilý, jednorazový, neopakujúci sa" príjem aj pre prenajímateľa.
Po druhý raz je výhodnejšie aj jednoduchšie zakomponovať cestovné výdavky priamo do ceny služby.
0 0
LouLou LouLou

LouLou je offline (nepripojený) LouLou

Ak si spocitam sumu za bloky od benzinu a dialnicnej znamky a v tejto sume napisem firme fa, urobim s maminou zmluvu o zapozicani osobneho MV a potom prijmovu fa vlastne "vynulujem" tak, ze si dam spominane bloky do nakladov... to by som mohla? A rozdiel (celkova cena cestaku - bloky) im zapocitam do fa za svoje sluzby? :-) Dakujem vam velmi pene za rady.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Vie mi, prosím, niekto vysvetliť, prečo sú na benzínových blokoch z Tesco Stores alebo Metra dva časové údaje a čo znamenajú?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať