Zavrieť

Porady

žalúdočná nervozita, psychika, ........?

Prajem vsetkým pekný den.........
mám tu jeden problémik a zároveň pár otázok...
Som študent VŠ - a zakaždým cez skúškové - resp. v den skúšky mávam neskutočné problémy - môžem robiť čokoľvek - jesť hocičo, alebo nejesť nič....je to uplne jedno - vždy ráno mám črevné, resp. žalúdočné problémy...
zatial som to riešil len čiernym uhlím...... no je to len provizórne....
osobne si myslim, že to má aj niečo s psychikou - bo aj ked je to primitívna skúška, "vôbec sa toho nebojím", naučený som ......... aj tak to vždy vyzerá tak isto......
a určite si viete predstaviť, ako je to nepríjemné, ked máte hentaké problémy cez test.......
NEVIEM - kto má s niečím podobným skúsenosti - uvítal by som rady, resp - liečbu, lieky....... po doktoroch nemám náladu moc behať, tak ak viete o niečom voľnopredajnom.........
VDAKA !!!
Usporiadat
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Mala som tiež problémy zo žalúdkom, tupé bolesti a pod. Pomohol mi homeopatický prostriedok Gastrocynésine. Lekárka mi odporučila brať ho najmenej 3 mesiace. Brala som ho dlhšie a teraz som úplne bez bolestí a problémov.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
V lekárni dostať na voľno "SEDATIF PC",je to dobrý prípravok,homeopatikum,neuspáva ale ukľudnuje organizmus,skúsila som ho na sebe,keď sme mali písať prvú písomku.(stojí asi 78.-)
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ja som to zažívala tiež, pred nejakou udalosťou, potom som to už mávala aj pred návštevou obchodu, stále som mala strach, zistila som, že to vyzerá na panickú poruchu. Je to o psychike................A ja som koľkokrát pred nejakou udalosťou nejedla aj dva dni, aj tak som musela utekať......Natrafila som na niekoľko kníh: Miluj svoj život, super kniha------Moc nášho podvedomia.........tam je vlastne popísané, že keď sa človek obáva, tak si to privoláva, ale keď si vsugeruješ určité myšlienky, že napríklad žalúdok je pokojný, cítam sa pokojne.........a fakt to funguje, je to len psychika, mne nezaberali ani čaje ani nijaké lieky až po prečítaní týchto kníh, som si vlastne uvedomila, že je to fakt o psychike. A u mňa to zabralo..........
0 0
miso2121 miso2121

miso2121 je offline (nepripojený) miso2121

Podnikateľ vo vzdelávaní.
Ahoj Jurho,

Existujú techniky ako zvládnuť stres pred štátnicami. Vychádzajú z toho, že stres vzniká kvôli pocitu nevyhnutnosti aby sa situácia vyvinula podľa tvojích predstáv. No nemôžeš ju kontrolovať a bojíš sa, že sa vyvinie zle. Tieto tri body sú všetko, čo treba na odbúranie stresu.

Najzákladnejšia technika je ČO NAJHORŠIE SA MôŽE STAŤ?

Predstav si, že sa stane to najhoršie: Vytiahneš si najťažšiu tému zo všetkých. Zamrzneš a vypadne to aj to málo, čo si vedel. Nespravíš štátnice. Znechutená komisia ťa pošle preč.

A teraz sa spýtaj sám seba: Čo najhoršie sa môže stať, ak tie štátnice nespravím? Čo by sa stalo? Naozaj by som zomrel? Budem hladovať, žiť pod mostom, zamrznem cez zimu? Je škola moja jediná šanca? Už nikdy nenájdem dobrú prácu? Rozhodne NIE.

Nebude to jednoduché, ale prežiješ. Tvoj život NEBUDE zničený. Chvíľu by si sa cítil mizerne, skúčene, stratene. No časom to prebolí. Máš aspoň jeden opravný termín – jednu novú šancu. Niekedy i dve. Takže nič nie je stratené. Prípadne sa vrátiš domov, pôjdeš bývať s kamošom a budeš za čas pracoval v robote, ktorá ťa nebaví. Ale prežiješ.

Vedz aj to, že existuje mnoho ďalších príležitostí než škola. Samoštúdium, stovky vzdelávacích programov a kurzov, online vzdelávanie, celoživotné vzdelávanie. Veď pozri koľko ľudí sa vypracovalo na vrchol bez školy. Vymenuj ich niekoľko – z okolia aj zo sveta. Aj ty sa môžeš takto vypracovať.

Uvedomenie, že prežiješ aj keby si štátnice nespravil prináša zmierenie s negatívnym výsledkom. Nech to dopadne akokoľvek, ty pôjdeš ďalej – k lepšiemu. Preto prestaneš byť nervózny a vystresovaný.

Takže čo také najhoršie sa môže stať???

Ďalších 8 ukľudňujúcich techník ako zvládnuť stres pred štátnicami je tu:
http://bezbolestneucenie.sk/ako-zvla...tres-statnice/
S týmito technikami zvládneš štátnice v kľude, bez nervov a paniky.

Všetky techniky sú ZADARMO :-)
Naposledy upravil miso2121 : 03.10.16 at 16:57 Dôvod: vyššia čitateľnosť
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miso2121
Ahoj Jurho,

Existujú techniky ako zvládnuť stres pred štátnicami. Vychádzajú z toho, že stres vzniká kvôli pocitu nevyhnutnosti aby sa situácia vyvinula podľa tvojích predstáv. No nemôžeš ju kontrolovať a bojíš sa, že sa vyvinie zle. Tieto tri body sú všetko, čo treba na odbúranie stresu.

Najzákladnejšia technika je ČO NAJHORŠIE SA MôŽE STAŤ?

Predstav si, že sa stane to najhoršie: Vytiahneš si najťažšiu tému zo všetkých. Zamrzneš a vypadne to aj to málo, čo si vedel. Nespravíš štátnice. Znechutená komisia ťa pošle preč.

A teraz sa spýtaj sám seba: Čo najhoršie sa môže stať, ak tie štátnice nespravím? Čo by sa stalo? Naozaj by som zomrel? Budem hladovať, žiť pod mostom, zamrznem cez zimu? Je škola moja jediná šanca? Už nikdy nenájdem dobrú prácu? Rozhodne NIE.

Nebude to jednoduché, ale prežiješ. Tvoj život NEBUDE zničený. Chvíľu by si sa cítil mizerne, skúčene, stratene. No časom to prebolí. Máš aspoň jeden opravný termín – jednu novú šancu. Niekedy i dve. Takže nič nie je stratené. Prípadne sa vrátiš domov, pôjdeš bývať s kamošom a budeš za čas pracoval v robote, ktorá ťa nebaví. Ale prežiješ.

Vedz aj to, že existuje mnoho ďalších príležitostí než škola. Samoštúdium, stovky vzdelávacích programov a kurzov, online vzdelávanie, celoživotné vzdelávanie. Veď pozri koľko ľudí sa vypracovalo na vrchol bez školy. Vymenuj ich niekoľko – z okolia aj zo sveta. Aj ty sa môžeš takto vypracovať.

Uvedomenie, že prežiješ aj keby si štátnice nespravil prináša zmierenie s negatívnym výsledkom. Nech to dopadne akokoľvek, ty pôjdeš ďalej – k lepšiemu. Preto prestaneš byť nervózny a vystresovaný.

Takže čo také najhoršie sa môže stať???

Ďalších 8 ukľudňujúcich techník ako zvládnuť stres pred štátnicami je tu:
http://bezbolestneucenie.sk/ako-zvla...tres-statnice/
S týmito technikami zvládneš štátnice v kľude, bez nervov a paniky.

Všetky techniky sú ZADARMO :-)
Myslíš,ze tie štátnice ešte ani po 8 rokoch od založenia témy neurobil?
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať