Zavrieť

Porady

Darovanie tovaru

Ahojte,
keďže sme taká dobrá firma, tak občas niekomu niečo v rámci dobrých medziľudských vzťahov darujeme. Konkrétne teda našim obchodným partnerom podarujeme občas niečo z nášho tovaru.

Otázky sú takéto:
1. Môžem to darovať hocikomu? Osobne som nikde nenašiel nijaké obmedzenie.
2. Viem že je to pre nás pripočítateľná položka a že sme povinní z toho odviesť DPH. Lenže z akej ceny? Ja viem tak, že sme povinní to oceniť našou bežnou predajnou cenou (niekde v zákone o správe daní a poplatkov to je). Alebo to je možné nejak upraviť v tej darovacej zmluve?
3. Pre obdarovaného je to oslobodený príjem a nemusí ho nikde uviesť? Tak som sa o tom aspoň dočítal/nedočítal v zákonoch. Veď my sme za to predsa už štátu zaplatili tak on snáď už nemusí.
Dikes
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
babs
tiež mám otázku, na ktorú by som rada mala odpoveď . objednali sme si ako prezent víno v krabiciach..naše logo však bude iba na krabiciach alebo teda obaloch, nie na flaši vína. je to v poriadku ak to zahrniem spolu ako propagačný predmet, alebo mám to víno dať zvlášť ako repre..aj keď na druhej strane víno tvorí neoddeliteľnú súčasť, veď samotný obal niekomu len tak nedarujem..ak by to teda šlo spolu ako jeden predmet a prekročí to hranicu 500 Sk ako mám potom postupovať..musím odviesť dph z toho čo mi prekročí tých 500 Sk??
Ja osobne by som to víno bez ohľadu na krabicu s potlačeným logom účtovala do nedaňových výdavkov .
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Myslím, že mnohí sa dnes snažia dostať do nákladov víno, alkohol, ktoré ana konci roka rozdávajú svojim dobrým klientom, ale osobne by som to radšej dala na repre, aj ked je tam logo firmy.
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

práve to že logo firmy tam nebude asi je to istejšie šupnúť do repre..potom nebudem mať ani problém s tým či mi to presiahne tých 500Sk no nič idem to oznámiť riaditeľovi
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Tak potom určite na repre
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

ďakujem pekne
0 0
Tajana Tajana

Tajana je offline (nepripojený) Tajana

Pozdravujem vsetkých, ktorí radi pomáhajú.
Mám problém, na ktorý som uz hladala odpovede na stránkach Porady, ale nedopracovala som sa k ziadnemu výsledku. Podnikala som v maloobchode. Nasla som si prácu, takze zivnost som ukoncila, ale obchod prebrala mama. Aj s tovarom. Je mozné darovat jej ten tovar, alebo jej ho musím odpredat?
Dakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tajana
Pozdravujem vsetkých, ktorí radi pomáhajú.
Mám problém, na ktorý som uz hladala odpovede na stránkach Porady, ale nedopracovala som sa k ziadnemu výsledku. Podnikala som v maloobchode. Nasla som si prácu, takze zivnost som ukoncila, ale obchod prebrala mama. Aj s tovarom. Je mozné darovat jej ten tovar, alebo jej ho musím odpredat?
Dakujem
Môj názor:
Musíš jej odpredať zásoby, drobný majetok , regále a ja neviem čo tam všetko máš .Darovať môžeš v tom prípade , že odovzdáš DP daňovo vysporiadaš tvoje položky voči štátu a potom môžeš darovať.
0 0
Tajana Tajana

Tajana je offline (nepripojený) Tajana

Co to znamená, ze si mám danovo vysporiadat svoje polozky voci státu?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tajana
Co to znamená, ze si mám danovo vysporiadat svoje polozky voci státu?
To znamená , že po zrušení živnosti vyhotovíš mimoriadnu účtovnú uzávierku ku dňu zrušenia ŽL a upravíš ZD o tvoje nespotrebované zásoby , pohľadávky, záväzky, IM a všetko čo Ti vo firme zostalo .Ak Ti vznikne daňová povinnosť, tak túto uhradíš voči štátu .Tým budeš mať všetko zdanené a potom môžeš podarovať tieto zostatky resp.majetok Tvojej mamke .
0 0
Tajana Tajana

Tajana je offline (nepripojený) Tajana

Dakujem za rýchlu odpoved.
Co ak aj mama skonci s obchodom a nikto uz nebude v tom pokracovat? Mozem si ten ten tovar odpocitat od ZD aj v prípade, ze ho spotrebuje pre vlastnú potrebu?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tajana
Dakujem za rýchlu odpoved.
Co ak aj mama skonci s obchodom a nikto uz nebude v tom pokracovat? Mozem si ten ten tovar odpocitat od ZD aj v prípade, ze ho spotrebuje pre vlastnú potrebu?
Môžeš ho spotrebovať pre vlastnú potrebu, ale až po zdanení .
0 0
Tajana Tajana

Tajana je offline (nepripojený) Tajana

Toto ma nepotesilo, ale dakujem,
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať