Zavrieť

Porady

DPH z pohonných hmôt pri požičanom automobile

Ahojte. Mám otázku či si môžem odpočítať DPH pri nákupe PHM do automobilu, ktorý je prenajatý v s.r.o. formou zmluvy o prenájme s podnikateľom FO. Auto nie je zaradené v majetku s.r.o., ale v zmluve je uvedené že PHM hradí nájomca,taktiež aj časť odpisov. Čítala som odpoved na príspevok zo dňa 29.04.05 a tam "kucyo" odpovedala, že DPH môžem odpočítať len pri automobile, ktorý je v majetku firmy, t.z.-operatívny alebo finančný lízing. Kde v zákone o DPH sa hovorí o tom že pri prenajatom automobile formou zmluvy o prenájme to nie je možné? Túto vec som konzultovala aj s daňovým poradcom a on mi povedal, že DPH u PHM môžem odpočítať, taktiež aj DPH pri napr. oprave - lebo aj opravy a prehliadky hradí nájomca - tak to je v zmluve. Budem veľmi rada, keď mi niekto poradí a odvolá ma na zákon, aby som mohla podať opravné DPH ak je to potrebné. Vopred ďakujem.
Usporiadat
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Zuzka
Ak to bude v predmete podnikania, tak sa postupuje podľa par. 49, odst. 8 zák. o DPH. Nie je povedané, že to nemôže byť SZČO. Ale v živnosti musí byť napísané, že ide vyslovene o prenájom osobných a úžitkových automobilov.
Zuzka, dakujem , aspon jedna dobrá správa-nepáčilo sa mi , že na vstupe si SZČO DPH uplatniť nemohla, ale pri prenájme už musela fakturovať aj s DPH, radšej to dám do predmetu podnikania...
ešte raz dík
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Naša firma má v pláne tiež dlhodobo zapožičať úžitkové auto, ale nevieme si poradiť so zmluvou. Prosím , ak niekto môže nám poskitnúť nejaký vzor, prosíííím !!!! poskitni.
0 0
mirisko mirisko

mirisko je offline (nepripojený) mirisko

ahojko, viem že píšete o DPH, ale nikde tu neviem nájsť zmluvu o nájme auta.Som SZČO neplatca DPH a auto budem mať len cez výkendy na tovar od fyz. osoby. Prosím pošlite mi niekto vzor na prenájom. Čo všetko má ta zmluva obsahovať? Cez týždeň ho bude používať tá fyz. osoba. Veľmi pekne všetkým ďakujem.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Takze mam z toho gulas: moze sa odpocitat DPH z PHM kedy? Ked je auto vo vlastnictve firmy a ked je auto prenajate, ale ked je to auto konatela, tak nie? Aky je v tom rozdiel? V zmluve? Treba spisat zmluvu s konatelom a tam to nejako uviest? Ved on len na sluzobne ucely ten benzin pouzil.
0 0