Zavrieť

Porady

Členenie DPH v POHODE

Ake členenie zadavate pri nakupe tovaru zo zahranicia ?
V internych dokladoch je tabulka samozdanenie a odpocitavanie.
Samozdanenie je DDnadEU
odpocitavanie ???? poradte prosim

Dakujem Betka
Usporiadat
Deny Deny

Deny je offline (nepripojený) Deny

Vraciam sa k "pohodárom" a mám otázku, či tu nie je niekto z okolia Piešťan. Tiež máme Pohodu - JÚ a mám trochu problémy so zavedením dát do programu podvojného účtovníctva. Rada by som sa spojila osobne alebo aspoň mailom s niekým, kto má skúsenosť najmä s prenosom dát do PÚ Pohody.ˇPrajem všetkým pekný deň.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Deny - môžeš aj tu napísať o aký prenos dát ide. Ak budeme vedieť, tak pomôžeme, aj keď ja síce nie som z okolia Piešťan. :-))))
0 0
Deny Deny

Deny je offline (nepripojený) Deny

Díky Dada, ja som totiž začala tak skúšobne nahadzovať dáta zo začiatku roku 2004,ale je toho dosť v čom si nie som istá - aj vytvorenie analytiky, či saldo-konto, predkontácie... Mám za sebou iba školenie na PÚ bez počítača - teda sme robili šibeničky a napríklad so saldo-kontom som sa stretla úplne prvý raz. Preto som chcela skôr osobné stretnutie, prípadne nejaké školenie za poplatok..... Mohla by som ísť na školenie k programu, ale skôr by mi vyhovovala nejaká účtovníčka, ktorá má s tým skúsenosť.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Deny - veď keď niečo nebudeš vedieť, pošli mi súkromnú správu a ti poradím, nie je problém. (teda ak danú problematiku budem ovládať :-))) )
0 0
Deny Deny

Deny je offline (nepripojený) Deny

Super, určite sa ozvem,len čo dám dokopy nejaký zrozumiteľný mail. Díky moc za pomoc...Je to fajn, že sú aj takíto ochotní ľudia na svete, ako sa stretli tu v porade. zdravím všetkých.
0 0
Fidlo Fidlo

Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

Čaute pohodári, ja tiež pracujem v "Pohode" už 2.rok, predtým som prešla Alfou-JU a kedysi dávno JUK-om -tiež pre JU a odkedy mám Pohodu neviem si vynachváliť tú pracovnú pohodu. Trochu mi chýbajú interné doklady v JU /všetko treba robiť tým pádom cez pokladňu/ napríklad aj to samozdanenie a odpočítanie DPH pri dovoze tovaru z EU ale dá sa to a robím to tiež cez DDnadEU a PDnadEU. V PU je viac roboty na začiatku zavedenia novej firmy, nastavení atď., ale ináč sa mi v nej robí oveľa rýchlejšie ako v iných SW, najviac využívaná funkcia: Ctrl K - čo vy na to ?
0 0
katka katka

katka je offline (nepripojený) katka

Prosím POHODAROV o radu!
Mám stiahnutú demo verziu Pohody a skušam ju,nakolko sa mam rozhodnut pre nový program.Robila som DPH priznanie a po vytlačení podkladov k priznaniu program uzamkne datum zdan.plnenia na dokladoch a tým pádom ich už neviem opraviť.V položke záznam je funkcia "odomknuť",ale nefunguje.Chcela by som vedieť,či je to len koli tomu,že je to demo verzia,alebo je s tym problem aj v programe?Dá sa v Pohode lahko opravovať ?
Dik
0 0
Ludka M Ludka M

Ludka M je offline (nepripojený) Ludka M

som aká som ...
ak si vymazes priznanie dph za ten ktory mesiac tak mozes automaticky opravovat - vsetko sa Ti "odomkne" a potom po oprave si dph mozes znovu nacitat, ak by si nerozumela mojmu vysvetleniu kludne mi napis
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

V Pohode sa dá veľmi ľahko opravovať. Keď už máš vystavené priznanie k DPH, tak ti uzamkne všetky doklady, ktoré vstupujú do tohto konkrétneho priznania. Opraviť ich môžeš potom tak, že vymažeš priznanie DPH. Opravíš si, čo potrebuješ a znova vystavíš priznanie. Asi toľko. :-)))))))))
0 0
katka katka

katka je offline (nepripojený) katka

Dakujem Ludke a Dade,za odpoved.Stale sa ale trapim s tou POHODOU a dne s sa mam rozhdnut ci ju kupime,alebo nie.
Neviem si poradit s prijatymi zalohami.Mam vystavenu zal.fakturu,do banky mi pride platba a tym zal.fakturu zlikvidujem.Ale ako si mam nastavit,aby mi program vyhotovil dan.doklad k prijatej platbe a zaroven znizil zal.platbu?Prosim o skoru radu,lebo uz nemam vela casu!
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Vojdeš do konkrétnej zálohovej faktúry a cez "Záznam" dáš "Vystaviť daňový doklad". Túto funkciu ja moc nevyužívam. Ja vystavujem doklady na účely DPH k prijatým preddavkom v "Ostatných pohľadávkach". Ale vyskúšaj si to, je na tebe ako si to uľahčíš.
0 0
katka katka

katka je offline (nepripojený) katka

Dakujem,idem skusat dalej...
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
ja pouzivam pohodu u 6. rok a som s nou nadmieru spokojna, mala som aj iny software, pre ludi z okolia DK velmi znamy, ale to sa vobec neda porovnat, za tych 5 rokov som hotline potrebovala iba raz a to vtedy ked som zabudla heslo
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Robím v POHODE a mám nákup autorádia, je mi jadné že nemá nárok na odpočet DPH ale aké bude členenie? lebo je to par.49 ods.7,a to mi tam voľba neponúka.Prosím poradíte mi?
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Aj tu je tichota?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
marcik
Robím v POHODE a mám nákup autorádia, je mi jadné že nemá nárok na odpočet DPH ale aké bude členenie? lebo je to par.49 ods.7,a to mi tam voľba neponúka.Prosím poradíte mi?
Ja davam PN- nezahrnovat do priznania
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Neviem, aj to by bola možnosť ale keď je v zákone že bez možnosti odpočtu, nemalo by to tam predsa byť na tlačive daň.priznania?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ak dobre pozeram, tak tam na to nie je riadok...
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Keď máš DPH pri ktorej nie je nárok na odpočet zaškrtneš si v členení DPH kód PB - bez nároku na odpočet a v tlačive ti to dá do riadku 14 - daň z tovarov a služieb, ale do riadku 18 odpočítanie dane ti to už nevstúpi.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Toto som najskôr uvažovala, že by tam malo byť. Lebo dôvod prečo si neuplatňujem DPH je ten že je to tovar bez nároku na odpočet! Ale hádam aj keď to tam neuvediem /nezahrňovať do DPH/ nič tým nepokazím?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať