Zavrieť

Porady

Notárska zápisnica

Prosím o radu. Ak som jediným spoločníkom v s.r.o. a idem meniť obchodný názov, rozširovať predmety podnikania, meniť tiež sídlo a priberám ďalšieho spoločníka /konateľ budem naďalej len ja/ je potrebná notárska zápisnica z valného zhromaždenia, alebo stačí len overiť u notára podpis. Stačí keď zápsinicu z VZ budem podpisovať len ja, alebo musí aj nový spoločník? Notár sa vyjadril že stačí len overiť podpis a na OR mi povedali že to musí byť formou notárskej zápisnice, takže neviem... Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    to bolo dakedy pred novelou, že jediný spoločník musel robiť zmeny v spoločnosti formou, not. zápisnice.
    Teraz stačí podľa § 132 obch. zákonníka to že rozhodnutie jediného spoločníka pri výkone pôsobnosti VZ musí mať písomnú formu a musí byť podpísaná jediným spoločníkom.
    Z obchodného zákonníka teda vyplýva že sa nevyžaduje na uvedené rozhodnutie dokonca ani úradne overený podpis, a ked sa to v praxi overuje - pre istotu :-)

    Nuno je offline (nepripojený) Nuno

    Nuno
    ok, lenze niekde dalej sa pise (ak sa dobre pamatam) ze na vsetkych podaniach na orsr musi byt overeny podpis. ale nie som si isty, len sa mi nieco mari.
    tu notarsku nie je nutne, ale ked si tie podklady nevies napisat sam, poziadaj radsej notara ako advokata o spisanie listin, notari su lacnejsi (maju presne urcene sadzby za ukony).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.