Zavrieť

Porady

Renovácia dverí fóliou

Máte niekto renovované dvere potiahnuté plastovou fóliou, napr. www-welle-cz?
Zaujímalo by ma ako vyzerajú také dvere po 2-3 rokoch používania.
Usporiadat
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
katarina.j Pozri príspevok
Ahojte poctivo som si prešla tuto tému, tak teraz sa len rozhodnúť čo robiť...tiež chcem obnoviť staré (pôvodne dyhove) dvere v činžiaku+zárubne, len neviem, ako: či dať folie (ide o 8ks dveri) alebo sa to dá jemne obrusiť (ošmirglovat) a namoriť? Videla som tak prerobene dvere u známej (namorené)-vyzeralo to super ako nové, vymenila si klučky, no pekne to bolo, ale...čítala som na nete, že ak sa dvere namoria, nie je to trvalý efekt...je to pravda? a čo robiť, ak dvere namorím, pretrieť napr.lodným lakom alebo aký odporučate - aby nesmrdel a rýchlo uschol...alebo to nechat len tak-namoriť a nelakovat....prosim....budem vdačná za každu radu....
No toľko rád po víkende.... Prosím, kto má s tým skúsenosti...????
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

až teraz som natrafila na Tvoju otázku, možno poradím... existuje lak na drevo aj vodou riediteľný, ktorý nesmrdí, napr. PAM LAK, lak na drevo COLORLAK, lesk aj mat a určite aj iné. Určite Ti v predajni farby-laky poradia.
Ja ich používam pre svoje papierové pletenie.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Zdenka 0705 Pozri príspevok
až teraz som natrafila na Tvoju otázku, možno poradím... existuje lak na drevo aj vodou riediteľný, ktorý nesmrdí, napr. PAM LAK, lak na drevo COLORLAK, lesk aj mat a určite aj iné. Určite Ti v predajni farby-laky poradia.
Ja ich používam pre svoje papierové pletenie.
dakujem, tak sa skusim poradit tam.
0 0
Obo Obo

Obo je offline (nepripojený) Obo

Ahojte,

s renovaciou dveri mam skusenosti. Je to metóda kde na stare dvere, ktore su funkcne sa opravi a upravy povrch pomocou folie. Existuju klasicke standardne folie, ale aj specialne dverove folie. Tato technologia je veľmi rozšírenia a mam s tym cca 10 ročne skusenosti. Povrch je veľmi odolný, umyvateľný. Naozaj sa da poškrabat iba ostrým predmetom. Má dlhšiu životnosť ako moridlo alebo lak, ktorý často praska.

Ceny su od 60 Eur az niekde okolo 100 EUr za dvere podľa výberu modelu. V tejto cene je ale kompletný servis, dovoz odvoz a montaž, čo u nových dverí nie je. Preto tá cena je podľa vyjadrenia zákaznikov nízka.
Pokiaľ potrebujete ešte niaku informáciu rád poradim čo budem vedieť
Lubo
Naposledy upravil arizona : 18.10.11 at 12:17 Dôvod: vymazanie reklamy
0 0
Matuel Matuel

Matuel je offline (nepripojený) Matuel

Žasnem nad tým ako je v tejto téme smerovaná debata, ako reklama na firmy čo to robia. Ľudia čo chcú fóliu na dvere to chcú zväčša asi pre to, že nechcú alebo nemôžu vyhadzovať peniaze na nové dvere, nechce sa im búrať zárubne a pod. Nerozumiem , ale ako môže nieto premýšľať nad fóliovaním dverí za "tisíce" . Ak chce človek ušetriť nech si to predsa spraví sám, vyberie si , kúpi si fóliu akú chce , kúpi si kľučku a môže sa s tým hrať, aj po jedných dverách naraz to robiť. Je to očividne nevýhodné dávať robiť firme, to už každý "múdrejší " človek radšej kúpi nové dvere.

Tiež chcem niečo robiť s dverami , práve si zisťujem ceny fólií a určite si to budem robiť sám, alebo s "priateľskou" pomocou aj keby som mal spraviť jedny dvere za týždeň. Radšej tie peniaze dať do aktív ako do pasív .
0 0
Obo Obo

Obo je offline (nepripojený) Obo

Súhlasim,

renovácia dverí nie je nič ťažké. Naozaj je to vecou času a dobrej prípravy. Našiel som pre vás dobrý návod na lepenie. Skúste postupovať podľa neho. http://www.dimex.sk/samolepiace-foli...e-dimex/t-340/ .
Základom je dobre vybrúsiť povrch aby bol relatívne hladký. Následne umyť no pozor. Neumývajte to chemikaliami ale jednoducho jarovou vodou.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať