Zavrieť

Porady

preplatenie dovolenky

Prosím o radu, či je zamestnáavateľ povinný preplatiť zamestnancovi nevyčerpanú dovolenku aktuálneho roka pri skončení pracovného pomeru dohodou, alebo táto dovolenka prepadá. Ak treba preplatiť, vychádza sa z priemeru za posledný kvartál? Ďakujem pekne.
Usporiadat
androidue androidue

androidue je offline (nepripojený) androidue

Dakujem velmi pekne
0 0
evina123 evina123

evina123 je offline (nepripojený) evina123

Neviete niekto, ako je to v prípade, keď zamestnanec bol od 1.1. PN a v máji zomrel? Má nárok na dovolenku -celú alebo krátenú a jej preplatenie (samozrejme jeho dedičia)? ďakujem
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

poprosím o vysvetlenie aj ja. u terajšieho zamestnávateľa končím dohodou k 31.10. nárok na dovolenku 25 dní a po vyčerpaní mám zostatok 8 dní dovolenky. Ako je to s preplatením, respektíve čerpaním. Už teraz viem, že u nového zamestnávateľa je v decembri plánovaná celozávodná od cca 20.12. do pravdepodobne 2.1. Ak nie až do 9.1.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

pre Evinu123
Keď bol PN od 1.1. tak na tento rok nemá nárok na žiadnu dovolenku, lebo neodpracoval ani jeden deň.
Naposledy upravil Andyke : 02.10.08 at 19:31 Dôvod: doplenie zadávateľa príspevku
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

willma Pozri príspevok
poprosím o vysvetlenie aj ja. u terajšieho zamestnávateľa končím dohodou k 31.10. nárok na dovolenku 25 dní a po vyčerpaní mám zostatok 8 dní dovolenky. Ako je to s preplatením, respektíve čerpaním. Už teraz viem, že u nového zamestnávateľa je v decembri plánovaná celozávodná od cca 20.12. do pravdepodobne 2.1. Ak nie až do 9.1.
Tých 8 dní chápem, že to je zostatok nevyčerpanej dovolenky k 31.10.
Buď ich vyčerpeš v priebehu tohto mesiaca, keď nie tak zamestnávateľ je povinný to preplatiť.
U nového zamestnávateľa Ti vznikne nárok na 1/12 za každých 21 odpraco-
vaných dní. A pozrela som sa do kalendára, že cca 5 dní dovolenky by si potrebovala , ale Ty už toľko nemáš. Budú to riešiť zrejme neplateným voľnom alebo iným spôsobom.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

evina123 Pozri príspevok
Neviete niekto, ako je to v prípade, keď zamestnanec bol od 1.1. PN a v máji zomrel? Má nárok na dovolenku -celú alebo krátenú a jej preplatenie (samozrejme jeho dedičia)? ďakujem
ak zamestnanec v r.2008 neodpracoval aspon 21dní, tak mu nevzniká nárok na žiadnu dovolenku. Takže ak bol od 1.1.08 až do smrti PN, tak mu nárok na dovolenku za rok 2008 nevznikol.

aha, nevšimla som si odpoved od Andyke, takže máš to 2x
0 0
evina123 evina123

evina123 je offline (nepripojený) evina123

ďakujem za radu
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Andyke Pozri príspevok
Tých 8 dní chápem, že to je zostatok nevyčerpanej dovolenky k 31.10.
Buď ich vyčerpeš v priebehu tohto mesiaca, keď nie tak zamestnávateľ je povinný to preplatiť.
U nového zamestnávateľa Ti vznikne nárok na 1/12 za každých 21 odpraco-
vaných dní. A pozrela som sa do kalendára, že cca 5 dní dovolenky by si potrebovala , ale Ty už toľko nemáš. Budú to riešiť zrejme neplateným voľnom alebo iným spôsobom.
4erpať nebudem, takže preplatenie. a s novým sa určite nejako dohodneme. Lebo už pri prvom pohovore som mu naznačila, že by bola aj možnosť práce z domu - PC a net pripojenie mám, tak nejaké papierovačky by sa dali porobiť.
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť s preplatením dovolenky. Mali sme zamestnanca, ktorý bol dlhodobo chorý, až od júla 2007. PN sa mu pretiahla až do teraz do 15.9.2008, lebo si chcel vybaviť invalidný dôchodok. Chcela by som vedieť, že odkiaľ mu mám brať priemer na preplatenie dovolenky za rok 2007 17 dní a 3 dni z roku 2006, nakoľko sme s ním rozviazali pracovný pomer dohodou k 17.9.2008. Ďakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

willma Pozri príspevok
poprosím o vysvetlenie aj ja. u terajšieho zamestnávateľa končím dohodou k 31.10. nárok na dovolenku 25 dní a po vyčerpaní mám zostatok 8 dní dovolenky. Ako je to s preplatením, respektíve čerpaním. Už teraz viem, že u nového zamestnávateľa je v decembri plánovaná celozávodná od cca 20.12. do pravdepodobne 2.1. Ak nie až do 9.1.
u terjsieho zamestnavatela ti este preplatia 4 dni

u noveho mas narok na 4 dni dovolenky. Ods 20.12. potrebujes 5 dni dovolenky

bud budes jeden den pracovat, alebo si vezmes neplatene volno alebo ti zamestnavatel predcasne umozni cerpat dovolenku z roku 2009
po novom roku uz mas narok na novu dovolenku z roku 2009 - tam to nie je problem, zasa pokial zamestnavatel suhlasi s cerpanim
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

MGiti Pozri príspevok
Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť s preplatením dovolenky. Mali sme zamestnanca, ktorý bol dlhodobo chorý, až od júla 2007. PN sa mu pretiahla až do teraz do 15.9.2008, lebo si chcel vybaviť invalidný dôchodok. Chcela by som vedieť, že odkiaľ mu mám brať priemer na preplatenie dovolenky za rok 2007 17 dní a 3 dni z roku 2006, nakoľko sme s ním rozviazali pracovný pomer dohodou k 17.9.2008. Ďakujem
za rok 2006 stratil narok na preplatenie dovolenky /len 1 rok dozadu sa berie/
za rok 2007 beries posledny znamy dovolenkovy priemer /pravdepodobne april-jun 2007/
to cislo 17 dni mas spravne vypocitane?
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
S tým rokom 2006 som si nebola istá, ale tých 17 dní som mu prepočítavala z nároku 25 dní za rok 2007. Myslíš, že som mu veľa počítala, chorý bol od 12.7.2007. Keď ano, tak mi prosím poraď.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

MGiti Pozri príspevok
S tým rokom 2006 som si nebola istá, ale tých 17 dní som mu prepočítavala z nároku 25 dní za rok 2007. Myslíš, že som mu veľa počítala, chorý bol od 12.7.2007. Keď ano, tak mi prosím poraď.
Mne to vychadza, ak spravne pocitam, ze neodpracoval 123 pracovnych dni /od 12.7. do 31.12.2007/
dovoelnka sa mu teda krati o 1/12 za prvych 100 dni a o dalsiu za kazdych 21 dni -teda dokopy o 2/12 sa mu skrati narok 25 dni, co mne vychadza, ze sa mu skrati o 4 dni, teda zostatok je 21 dni
/pokial nemal PN aj pred 12.7./

ako si dosla k naroku 17 dni ty?
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Ivka nemohla som Ti hneď odpovedať., lebo som už musela ísť na autobus domov. Tu doma nemám na to podklady ale podobne som to rátala aj ja, len sa za tým ešte pozriem v práci aby som teraz nepísala niečo inak. Ten dotyčný zamestnanec bol pred tým vypísaný na PN ale mal pracovný úraz ktorý sa mu tuším neráta do krátenia dovolenky. Prepočítam to ešte raz a zajtra by som sa ozvala. Zatiaľ Ti ďakujem za odpoveď.
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Endrju, odkiaľ mám brať potom priemer na preplatenie dovolenky, keď viacej ako rok nepracoval? Skús mi aj Ty poradiť.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

MGiti, pozri zákonník práce § 134 ods.3
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Ďakujem za radu, zajtra v práci si všetko prejdem. Díky
0 0
Dúšava Dúšava

Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

No ja by som si nebola istá ani tým rokom 2006. Zo zákona sa berie len rok, to je OK. Ale Vaša povinnosť bola vyplatit to v r. 2007, keď je PN. Podľa mňa zamestnanec neurobil chybu.
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
K tomu roku 2006 by som chcela dodať toľko, že si tú dovolenku prenášal do roku 2007 a nevedeli sme, že bude mať také zdravotné problémy, ktoré sa budú tak dlhodobo ťahať, až do septembra 2008. Nemala som podobný prípad, no a teraz tam ostali visieť tie 3 dni z roku 2006. Pred chvíľou som sa radila o tom s jednou známou a tá mi povedala, že som to mala zaplatiť ešte v januári 2008 v decembrovej výplate za rok 2007. Len ja mám viacej ako 50 zamestnancov a okrem toho robím aj veľa iných vecí, s faktúrami, sklad aj pokladňu vediem, takže mi táto dovolenka unikla pozornosti a neviem ako by som ju najlepšie vyriešila. A teraz ako? Ja nedávam vinu zamestnancovi, len chcem vyriešiť túto situáciu čo najlepšie, keď sa to ešte dá.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Dúšava Pozri príspevok
No ja by som si nebola istá ani tým rokom 2006. Zo zákona sa berie len rok, to je OK. Ale Vaša povinnosť bola vyplatit to v r. 2007, keď je PN. Podľa mňa zamestnanec neurobil chybu.
nemas pravdu, ten zamestnanec normalne pracoval prvy polrok 2007, mohol si dovolenku za rok 2006 cerpat
0 0
Načítať ďalšie