Zavrieť

Porady

Výnos ÚRSO 6/2008

Som kto som
Potreboval by som vysvetliť uvedený výnos, akým spôsobom sa bude fakturovať dodané teplo, respektíve ako bude fakt. fixná zložka v roku 2008. Kto sa v tom výnose viac vyznáte, prosím pomôžte. Ide mi aj o vysvetlenie príkonu... ako sa vypočítava?
Naposledy upravil Jozef I : 12.09.08 at 13:55 Dôvod: zmena slova vyhláška za výnos.
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

To mení situáciu. Skôr by ma zaujímalo, čí ste sa s dodávateľom tepla dohodli na úprave priemeru spotreby za roky 2005 až 2007, teda príkon na roky 2009 až 2011.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nie. Neviem co sme mali riešiť. Porad, nech to poviem susedom. Aj tak som tam najviac s rozhladom iba ja, co je smutne.
A mohol dodavatel na našu požiadavku znižiť regulovany vykon reflektovať, alebo je to jeho dobra vola?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zateplením sa zníži potreba služby kotolne a tým aj príkon vášho domu. Dohodu o znížení príkonu by mal iniciovať odberateľ. Dodávateľovi to je jedno ktorý dom koľko zaplatí z fixnej zložky nákladov kotolne.

Výnos ÚRSO 6/2008, §4, odsek 2

§ 4
Postup a podmienky uplatnovania ceny

(1) Maximálna cena tepla sa skladá z variabilnej zložky maximálnej ceny tepla so spotrebnou danou24) z elektriny, uhlia, zemného plynu (dalej len „dan“) a so spotrebnou danou z minerálneho oleja alebo bez dane a so spotrebnou danou z minerálneho oleja a fixnej zložky maximálnej ceny tepla s primeraným ziskom.

(2) Variabilná zložka maximálnej ceny tepla v slovenských korunách za kilowatthodinu sa urcí na objednané množstvo tepla. Fixná zložka maximálnej ceny tepla s primeraným ziskom sa urcí v slovenských korunách na kilowatt celkového regulacného príkonu. Celkový regulacný príkon regulovaného subjektu je súcet regulacných príkonov a pre potreby regulácie ceny tepla platí na celé regulacné obdobie. Regulacný príkon sa vypocíta ako podiel aritmetického priemeru množstva tepla dodaného na vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody v rokoch 2005 až 2007 v kWh do odberného miesta, do vlastných objektov dodávatela, ktoré nesúvisia s regulovanou cinnostou alebo tepla dodaného do objektov, v ktorých množstvo tepla dodávatel rozpocítava konecným spotrebitelom a poctom hodín 5 300. Regulacný príkon v prípade vykurovania objektu, ktorý bol zateplený alebo hydraulicky vyregulovaný v rokoch 2005 až 2008, je možné urcit aj dohodou podla predpokladanej spotreby tepla v roku 2008. Regulacný príkon technologickej spotreby tepla vo vlastných výrobných procesoch v neregulovaných cinnostiach a množstva tepla na technologické procesy dodaného do odberného miesta sa urcí z dohodnutého poctu prevádzkových hodín podla technologickej spotreby tepla v rokoch 2005 až 2007. Pri výpocte regulacného príkonu u nových dodávatelov alebo odberatelov sa vychádza z objednaného množstva tepla na regulacný rok t.
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dik.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
svojar Pozri príspevok
Na čo? Na tých 5300?
Je to priemerná doba vykurovania v roku uvedená v hodinách.
Takže mam(e) problem. Vo vyučtovani sme mali regulačný príkon 38 kW a objednané množstvo 220056 kWh. Delenim mi vyjde vykurovací počet hodín až 5.791 a nie 5300 hodin. Ma tych 5300 hodin oporu v legislative, alebo je vec dohody medzi dodavtelom tepla a objednavatelom?
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

5300 je stanovené vo Výnose. Objednané do toho netreba pliesť.
Však Sito to presne cituje v pr. 104.
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ja len potrebujem vediet, ako sa dotali k regulačnemu príkonu 38 kW.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Však si ho vypočítaj, skontroluj.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ako?
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Aj to je v tom príspevku 104. Spotreba /2005+2006+2007/:3:5300
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vdaka, idem to preratať.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže cez ten vzorec by mal byť reg.príkon až 46 kW, no vo vyúčtovaní máme 38 kW.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Skús prerátať spôsobom uvedeným v príspevku č, 21.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No sedi. Spotreby na UK boli 843,90GJ (2007), 957,49 GJ (2006) a 848,67 GJ (2005), Priemer za tie roky 2005 až 2007 je 883,35GJ
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mne objednávku na rok 2010 dodávateľ tepla vrátil, a že ani na rok 2011 netreba teplo objednávať( dodávateľ DALKIA).
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

sito Pozri príspevok
Skús prerátať spôsobom uvedeným v príspevku č, 21.
Možno budem trochu od veci, ale aj tak sa chcem spýtať, aby som vedel, o čo sa v tejto téme jedná.
(tým "vás" mám na mysli sita a duvesa)
Mám na vás otázku:
jedná sa vám o to, ako zistiť spätným výpočtom, či vám účtuje dodávateľ tepla správnu cenu, alebo chcete zistiť, ako vám má vypočítať cenu.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chcel som vediet, ako sa dopracoval k regulačnemu prikonu 38 kW.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jar88 Pozri príspevok
Možno budem trochu od veci, ale aj tak sa chcem spýtať, aby som vedel, o čo sa v tejto téme jedná.
(tým "vás" mám na mysli sita a duvesa)
Mám na vás otázku:
jedná sa vám o to, ako zistiť spätným výpočtom, či vám účtuje dodávateľ tepla správnu cenu, alebo chcete zistiť, ako vám má vypočítať cenu.
Nie! Ani prvé, ani druhé.

Ide o to, ako dodávateľ tepla vypočítal podiel ich domu na príkone kotolne v kW, ktorá zabezpečuje vykurovanie ich domu. Na základe toho schvaľuje URSO cenu fixných nákladov na jeden kW kotolne.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

verkaz Pozri príspevok
Mne objednávku na rok 2010 dodávateľ tepla vrátil, a že ani na rok 2011 netreba teplo objednávať( dodávateľ DALKIA).
Mal by ju prijať, pre seba. Podľa toho predsa zasa objednávajú plyn. U nás požiadali o dodanie objednávok.
0 0
Džipák Džipák

Džipák je offline (nepripojený) Džipák

svojar Pozri príspevok
Mal by ju prijať, pre seba. Podľa toho predsa zasa objednávajú plyn. U nás požiadali o dodanie objednávok.
Do kedy sa musí poslať obj. na teplo pre rok 2010 dodávateľovi tepla ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať