Zavrieť

Porady

pôžička pre konateľa

Ahojte poraďáci, mohli by ste mi pomôcť s takýmto problémom:
Konateľovi sme previedli na účet peniaze ako pôžičku, ktorú nám vráti tak za cca 35 dní. Vráti nám to aj s úrokom. Ako by ste naúčtovali takúto pôžičku a úrok? Je k tomu potrebná aj zmluva? Ďakujem.
Usporiadat
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Zuzana2211 Pozri príspevok
Dobry den,

rada by som sa opytala, ci a ako je mozne vratit spolocnikom zavazky, ktore boli uctovane na ucte 365.

Dakujem.
Áno. V hotovosti alebo prevodom na účet.
1 0
Zuzana2211 Zuzana2211

Zuzana2211 je offline (nepripojený) Zuzana2211

Dakujem velmi pekne za odpovede.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Tweety Pozri príspevok
Áno, je taký postup možný. Len netreba zabúdnuť vypracovať k tomu aj zmluvu.
Dobrý deň,
1,chcela by som sa ešte opýtať, môže byť táto pôžička bezúročná? Počula som viackrát že musia byť aj úroky..
2,Neviete mi poradiť, kde by som našla nejaký vzor na takúto zmluvu o pôžičke medzi spoločníkom alebo konateľom a sro?
3,Môže byť na účte 355 na konci roka zostatok...teda požičia sa spoločníkovi v dec.2010 a vráti to v apríly 2011...berie sa to ako krátkodobá pôžička do jedného roka?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Tita Pozri príspevok
Dobrý deň,
1,chcela by som sa ešte opýtať, môže byť táto pôžička bezúročná? Počula som viackrát že musia byť aj úroky.......
2,Neviete mi poradiť, kde by som našla nejaký vzor na takúto zmluvu o pôžičke medzi spoločníkom alebo konateľom a sro?
3,Môže byť na účte 355 na konci roka zostatok...teda požičia sa spoločníkovi v dec.2010 a vráti to v apríly 2011...berie sa to ako krátkodobá pôžička do jedného roka?
1. kto komu požičiava? stratila sa mi náväznosť /podľa bodu 3 - požičiava sro spoločníkovi/. Áno, pôžičky môžu byť bezúročné.
2. aj na Porade - použi vyhľadávač, alebo časť DOKUMENTY, prípadne google /všetko je na webe/
3. môže a je to krátkodobá pôžička -
krátkodobá je pôžička so splatnosťou kratšou ako rok.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Ďakujem pekne
Navazovala som na príspevok 1 "konatelovi sme previedli na ucet peniaze"
- cize sro požičiava spoločníkovi.
Mám v podstate aj prípad spoločník aj konateľ, nie jedna osoba,
Je to v oboch prípadoch možné ako bezúročná požička v roku 2010, ktora sa jednoducho splatí do pokladne v roku 2011. Alebo je aj nejaké iné jednoduchšie riešenie ako požička so zmluvou, ked si spoločníci a konatelia vyberajú hotovosť z bankomatov a prevádzajú hotovosť na svoje účty?..
čítala som že zálohy na podiely na zisku ani veľmi nie, a toto mi jedného času známi radili, len si to chcem preveriť...

2, a ešte jedna vec: spoločníčka je na RD - tam by som asi ani velmi vyplacat podiel na zisku nemala, aby neprišla o RD, či môžem?
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

KEJKA Pozri príspevok
1. kto komu požičiava? stratila sa mi náväznosť /podľa bodu 3 - požičiava sro spoločníkovi/. Áno, pôžičky môžu byť bezúročné.
2. aj na Porade - použi vyhľadávač, alebo časť DOKUMENTY, prípadne google /všetko je na webe/
3. môže a je to krátkodobá pôžička -
krátkodobá je pôžička so splatnosťou kratšou ako rok.
Ešte sa vrátim k tejto téme...konateľ si vyberá z bankomatu viackrát po častiach....na každý výber musím urobiť zmluvu? Pytala som sa kamaratky ako to robi jej účtovníčka..a že ona o ničom nevie...žiadne zmluvy nepodpisuje....proste si vybera hotovost....
a uctovnicka jej to asi dava do pokladne... je to v pohode?
a je nejaký rozdiel ked si požičia konateľ a ked spoločník?
či v oboch prípadoch je to účet 355?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať