Zavrieť

Porady

Vianoce

Pametam na doby kedy na sviatočnom stole z kolačov bol tak akurat makovník a orechovník k tomu kapustnica,bobalky a file alebo ryba zo šalatom,prvy a druhy sviatok vianočný tak rezen šalat a nripadne obložený tanier,ale nechybala atmosfera,bethlemci s koledamy,jasličky na slame,teraz nechybajú mnohoraké dobroty na vianočnom stole,iba tou atmosferou nie som si istý,pridavam par inšpiracii na vianočné pečivo z obrazkamy http://www.mojerecepty.sk/sladke-via...a-vianoce.html http://www.hospodyne.mojerecepty.sk/...ovi-s-obrazky/ ak mate nejake zaujimave recepty tak sem z nimy,ved naše regiony ponukaju bohatý vyber vianočných receptov,ako aj už možno zabudnutých zvykov a tradicii.
Usporiadat
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nejaký recept z vaječným konakom?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pomaly,ale isto sa nam blizi cas adventu, preto pridavam dva novinky od dr Oetkera
http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...rcipaniky.html
http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...vy-veniec.html
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ani nepripomínaj advent...to chce už aj jožiškovi napísať...len neviem, či v slovenčine, či v angličtine...možno česky...(kecám, to ma napadlo v súvoslosti s jednou témou tu)
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

jeeeeeej Vianoce ja uz sa tesim kazdy rok od septembra.
Na Vianoce sme cela rodina u sestry a na druhy sviatok vianiocny u nas. Takze ja vianocnu veceru nechystam ale za to pecene husi a kacice a moriaky a podobne veci kazdy rok.
Tento rok nas bude vela a tak budem robit svoj slavny recept vykostenu kacicu naplnenu vykostenym kuratom naplnene vianocnou plnkou s udenym masom a jablckami. Dusena kapusta a zemiakovy knedlik. To sa zase objeme cela rodina.
1 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Ale aj tak sa vsetci viac jak na to masisko tesia na toto. Vzdy zacinam uz v polovici decembra a kazdy vecer spravim nejake ine cukriky obvykle tak 5 druhov z kazdeho najmenej 25 kusov. Za tie styri roky som sa uz vycvicil a su stale krajsie a krajsie. Minuly rok vyzerali takto.
imagesCAGBLFQQ.jpg  
imagesCASX0B1P.jpg  
1/1
12 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

rdb Pozri príspevok
Ale aj tak sa vsetci viac jak na to masisko tesia na toto. Vzdy zacinam uz v polovici decembra a kazdy vecer spravim nejake ine cukriky obvykle tak 5 druhov z kazdeho najmenej 25 kusov. Za tie styri roky som sa uz vycvicil a su stale krajsie a krajsie. Minuly rok vyzerali takto.
nebud drzgros a nelep iba fotky.hod sem aj recepty,vyzera to skvelo.mnam.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
rdb Pozri príspevok
Ale aj tak sa vsetci viac jak na to masisko tesia na toto. Vzdy zacinam uz v polovici decembra a kazdy vecer spravim nejake ine cukriky obvykle tak 5 druhov z kazdeho najmenej 25 kusov. Za tie styri roky som sa uz vycvicil a su stale krajsie a krajsie. Minuly rok vyzerali takto.
..

...aj ja prosím receptíky na to krásne...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

trisestri Pozri príspevok
pomaly,ale isto sa nam blizi cas adventu, preto pridavam dva novinky od dr Oetkera
http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...rcipaniky.html
http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...vy-veniec.html
Trisestri, nebláznite! Nielen v hypermarketoch, ale už aj na Porade začína predvianočný "štres"? Však ešte nemám ani kahance na dušičky nakúpené, ani záhradu zrýľovanú, clematis mi druhýkrát kvitne ako keby nevedel že je október, oleandre samý kvet a Ty že Vianoce...

PS: Tebe sa to ľahko povie, keď ste "tri"! Vy stihnete aj do roboty chodiť pracovať, aj upratať, aj navariť, aj takéto belgicko-poraďácke bonboniéry vymýšľať. Ale je to pjekné, to je fakt, a určite aj dobréééé, mňam...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Oliwa Pozri príspevok
Trisestri, nebláznite! Nielen v hypermarketoch, ale už aj na Porade začína predvianočný "štres"? Však ešte nemám ani kahance na dušičky nakúpené, ani záhradu zrýľovanú, clematis mi druhýkrát kvitne ako keby nevedel že je október, oleandre samý kvet a Ty že Vianoce...

PS: Tebe sa to ľahko povie, keď ste "tri"! Vy stihnete aj do roboty chodiť pracovať, aj upratať, aj navariť, aj takéto belgicko-poraďácke bonboniéry vymýšľať. Ale je to pjekné, to je fakt, a určite aj dobréééé, mňam...
hypermarkety boli aj tak rychlejsie,ale cas leti ani nevieme ako,no a novinky najprv treba napiect na ,,kostovku,, a potom to najlepsie postupuje do sviatocneho finale.
0 0
viera_j viera_j

viera_j je offline (nepripojený) viera_j

finanční účetní Brose CZ
no ja som neodolala a vcera uz ficali u nas koledy :-D :-D :-D ono to tak rychle utecie. . .
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Oliwa Pozri príspevok
Trisestri, nebláznite! Nielen v hypermarketoch, ale už aj na Porade začína predvianočný "štres"? Však ešte nemám ani kahance na dušičky nakúpené, ani záhradu zrýľovanú, clematis mi druhýkrát kvitne ako keby nevedel že je október, oleandre samý kvet a Ty že Vianoce...

PS: Tebe sa to ľahko povie, keď ste "tri"! Vy stihnete aj do roboty chodiť pracovať, aj upratať, aj navariť, aj takéto belgicko-poraďácke bonboniéry vymýšľať. Ale je to pjekné, to je fakt, a určite aj dobréééé, mňam...
..

...Oliw, nie je umenie, aby robili tri sestry...ale aby trisestri robil za jednu-či za jedného
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Moje cokoladove cukriky najdete, ked si do googlu zadate
"roman daniel baranek nepecieme na vianoce"
je to ale recept spisany pred styrmi rokmi odvtedy sa vylepsili, ale zaklad zostava rovnaky. Len Kosicky neplnim horkou ale mliecnou cokoladovou, valceky z gastanoveho pyre su obliate bielou cokoladou a ferero rocher su este obalene v horkej cokolade a do marcipanu nebalim nugat, ale vykosteny visnu.
Ja link prilepit nemozem, pretoze ta stranka je u nas v praci blokovana. Tak si dufam poradite
10 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

rdb Pozri príspevok
Moje cokoladove cukriky najdete, ked si do googlu zadate
"roman daniel baranek nepecieme na vianoce"
je to ale recept spisany pred styrmi rokmi odvtedy sa vylepsili, ale zaklad zostava rovnaky. Len Kosicky neplnim horkou ale mliecnou cokoladovou, valceky z gastanoveho pyre su obliate bielou cokoladou a ferero rocher su este obalene v horkej cokolade a do marcipanu nebalim nugat, ale vykosteny visnu.
Ja link prilepit nemozem, pretoze ta stranka je u nas v praci blokovana. Tak si dufam poradite
Nedalo mi, sú to úžasné cukrovinky, rdb ďakujeme, musela som to tu pricapiť http://baranek.blog.sme.sk/c/124922/...a-Vianoce.html
9 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ty roman aj daniel, ty si neni malý pokušiteľ,vieš!!!!...decko povedalo, že to treba vyskúšať v predstihu...teda ešte pred vianocami...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..ide Vsech svatych..veru aj my vyskusame..vdaka rdb
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

... jéj, že vykostený višňu... To je milé... Myslela som, že sa vykosťuje len mäso, ja višne zvyčajne odkôstkovávam. Alebo žeby vykostený Višňa? To hádam nie, však ešte hráva hokej, či?
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Nieee vykosteny Višnu. To je ten indicky so siestimi rukami ))))
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Včera sa už u nás po byte šírila neoddolateľná vôňa medovníčkov , so susedou sme piekli z 2 kg múky , vydarili sa, už ich dnes otestovali aj v práci - vraj super. Tak som trochu predvianočnej nálady dnes priniesla aj do práce, hádam sa aj viac na seba usmievame...
2 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Tak my sme minuly rok prvykrat piekli plnene orechove rozky (ak to tu uz je, ospravedlnujem sa za opakovanie), mame ich od jednej nasej zakaznicky. Zacala som v advente a do Vianoc som robila hadam 10 davok, stale sa stihli spapat. Su fakt supr, lepsie ako vyzeraju na foto, tento rok musim viac popracovat na estetickej stranke.

Orechové rožky

( 1 dávka )

Cesto: 20dg mletých orechov
20dg bielkov / asi 4 až 5, podľa veľkosti vajec
35dg práškového cukru

Všetko zamiešať spolu asi 5 minút šľahačom, potom pridať 2 pol, lyž. Výberovej múky polohrubej, ešte zamiešať a potom striekať na plech na ktorom je papier na pečenie. Upiecť do ružova a odložiť z plechu aj s papierom. Pečieme 11 minút. Nechať vychladnúť a vychladnuté odlepovať. Potom ich spájame čokoládovým krémom.

Krém: 4 až 5 žĺtkov
15dg kryšt. Cukru
2 až 3 lyžice vody
2 až 3 pol. Lyžice kakaa
250g masla

Zamiešať a variť na pare do zhustnutia. Odstaviť a do teplého krému asi 1/3masla. Zamiešať a nechať vychladnúť. Do vychladnutého ešte primiešať 2/3 masla a vymiešať na jemný krém ( šľahačom ).

Potom krém nastriekame na rohlík a druhým rohlíkom prikryjeme. Okraje dvoch naplnených rohlíkov omočíme v čokoláde.
Hotové rohlíky necháme do ďalšieho dňa zmäknúť v chladnom, môže byť aj vlhké prostredie.

Čokoládová poleva: 10dg várovej čokolády

10dg hery

Zľahka zahriať a rozpustiť, nesmie zovrieť. V zohriatom omáčať okraje.

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  165640_1689685692464_1547371811_31645174_3164877_n.jpg
Zobrazení: 63
Veľkosť:  73.7 KB

A samozrejme este medovnicky - aj na papanie, aj na stromcek zavesit.

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  63615_1675156809251_1547371811_31618755_4300777_n.jpg
Zobrazení: 45
Veľkosť:  126.6 KB

A taketo orieskove suchare:

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  175244_1794956484168_1547371811_31841157_4483718_o.jpg
Zobrazení: 40
Veľkosť:  78.1 KB
Tento rok chcem aj stromcek spravit len z medovnikov, papierovych ozdob a pripadne nejake susene veci.
Minuly rok som skladala tieto zname hviezdicky.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  154275_1675122488393_1547371811_31618657_491666_n.jpg
Zobrazení: 45
Veľkosť:  65.3 KB
4 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

medovníčky sú krásne ozdobené, milujem tie sucháre ale nemám recept môžem poprosiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať