Zavrieť

Porady

Vianoce

Pametam na doby kedy na sviatočnom stole z kolačov bol tak akurat makovník a orechovník k tomu kapustnica,bobalky a file alebo ryba zo šalatom,prvy a druhy sviatok vianočný tak rezen šalat a nripadne obložený tanier,ale nechybala atmosfera,bethlemci s koledamy,jasličky na slame,teraz nechybajú mnohoraké dobroty na vianočnom stole,iba tou atmosferou nie som si istý,pridavam par inšpiracii na vianočné pečivo z obrazkamy http://www.mojerecepty.sk/sladke-via...a-vianoce.html http://www.hospodyne.mojerecepty.sk/...ovi-s-obrazky/ ak mate nejake zaujimave recepty tak sem z nimy,ved naše regiony ponukaju bohatý vyber vianočných receptov,ako aj už možno zabudnutých zvykov a tradicii.
Usporiadat
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Orechové sucháre

4 bielky
120 g praskovy cukor
120 g hl. muky
cele orechy (najlepsi je mix vlasskych, lieskovych, mandli...)

Z bielkov a cukru vyslahame tuhy sneh, pridame muku a napokon zmes celych orechov. Zmesou naplnime vymasteny srnci chrbat, upecieme. Cas a stupne neuvadzam, kazdy ma inu ruru. nechas mierne vychladnut a cele to zabalis do alobalu a nechas den postat na chlade. Rozbalis, nakrajas na velmi tenucke platy a susus v rure (nezabudni nechat odparovat vzduch, ja davam varesku medzi dvierka rury).
4 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

ďakujem
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Kazu Pozri príspevok
Ja tú roládu robievam takto:


70 dkg hladkej múky
10 dkg roztopeného masla
25 dkg mletého cukru
4 polievkové lyžice medu
3 veľké vajíčka
1 čajová lyžička sódy
1 čajová lyžička škorice
½ čajovej lyžičky rozdrvených klinčekov
½ čajovej lyžičky rozdrveného anízu
na špičku noža soli

Všetky prísady spracujeme, urobíme bochník a v mikroténovom sáčku a alobale odložíme na 12 hod. do chladu. Môže byť aj 24-48 hod.


domáci slivkový lekvár (aj kupovaný, len nie ovocný džem)

Plnka na posypanie:
20 dkg orechov rozdelené na 1/4, môžu byť aj mandle alebo para orechy
10 dkg čokolády na varenie nakrájať na malé kúsky
10 dkg hrozienok
10 – 15 dkg kandizovaného ovocia (pomarančová a citrónová kôra, papája, ananás, para orechy a pod. podľa chuti) Nemôžu byť želatínové!

Cesto rozdeliť na 4 diely, rozvaľkať (na veľkosť asi ako domáca utierka), potrieť lekvárom /tak na 2mm/ a posypať plnkou. Je lepšie poukladať aby ovocie nebolo priečne, zle by sa cesto rolovalo.
Roládu stočiť a položiť na pomastený plech. Je dobré položiť rolády na plech, ktorý má jeden okraj znížený na vysýpanie. Na tento plech sa dajú všetky 4 rolády. Rolády je dobré
oddeliť pomasteným papierom aby sa nezlepili. Dobre popichať a piecť asi 35 min.
Horúce potrieť rozšľahaným celým vajcom a ešte v rúre 2-3 min. dopiecť.
Vychladnuté zabaliť do alobalu a nechať pár dní odležať. Pred podávaním krájať šikmo asi 5 – 7 mm hrubé rezy.
Idem si to zamiesit. Uslintana som cela. a ze den mam cakat...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Chokma Pozri príspevok
Orechové sucháre

4 bielky
120 g praskovy cukor
120 g hl. muky
cele orechy (najlepsi je mix vlasskych, lieskovych, mandli...)

Z bielkov a cukru vyslahame tuhy sneh, pridame muku a napokon zmes celych orechov. Zmesou naplnime vymasteny srnci chrbat, upecieme. Cas a stupne neuvadzam, kazdy ma inu ruru. nechas mierne vychladnut a cele to zabalis do alobalu a nechas den postat na chlade. Rozbalis, nakrajas na velmi tenucke platy a susus v rure (nezabudni nechat odparovat vzduch, ja davam varesku medzi dvierka rury).
robila som tieto bielkove suchare ale su vzdy hrozne tvrde.nedaju sa vobec jest.preco???
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

osky Pozri príspevok
robila som tieto bielkove suchare ale su vzdy hrozne tvrde.nedaju sa vobec jest.preco???
Podla mna ich krajas na prilis hrube platky. Videla som na nete aj fotky s takymi hrubsimi a cudovala som sa, lebo ja ich krajam na uplne tenulinke (odporucam pouzit chlebovy noz - taky zubkovy) a vtedy sa v ustach pekne lupkaju, clovek nema pocit, ze si ide vylamat zuby...
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Nemá niekto recept na take čokoládové plnené húseničky? V cukrarni ich tiez vidiet, spodok nejake cesto, vrch plnka a poliate coko... hm.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Chokma Pozri príspevok
Nemá niekto recept na take čokoládové plnené húseničky? V cukrarni ich tiez vidiet, spodok nejake cesto, vrch plnka a poliate coko... hm.
Parížske rožky? Tam je naspodu orechové cesto, rožtek alebo palička, na ňom krém a poliate čokoládou. Na to mám výborný recept.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Baby, uz ste ako supermarkety, v oktobri vo Vianociach.....
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

ano, ano, dakujem velice pekne.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

terezamaria Pozri príspevok
Parížske rožky? Tam je naspodu orechové cesto, rožtek alebo palička, na ňom krém a poliate čokoládou. Na to mám výborný recept.
Sem s nim. :P
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Baby, uz ste ako supermarkety, v oktobri vo Vianociach.....
chiii, Vianoce su len dovod na nase maskrtenie )
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Chokma Pozri príspevok
Nemá niekto recept na take čokoládové plnené húseničky? V cukrarni ich tiez vidiet, spodok nejake cesto, vrch plnka a poliate coko... hm.
......jááááááááj .........jak dobre , že vravíš ......šak som skoro zabudol , idem jednu natlačiť do hlavy...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
......jááááááááj .........jak dobre , že vravíš ......šak som skoro zabudol , idem jednu natlačiť do hlavy...
Som myslela, že hlava je na niečo celkom iné. Ale inak, asi Ti je už lepčie, keď ideš maškrtiť.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Parížske rožky
____________
Cesto na spodný rožtek alebo paličku:
_______________________________

250 g orechov
200 g prášk.cukru
60 g hl. múky
1 vajce, 1 žĺtok

Zamiesiť, vyvaľkať a vykrajovať rožky. Na papieri piecť pri 130 stupňoch /papier trochu pomastiť/.

Krém:
_____
1/2 litra mlieka
2 zlaté klasy
1 vanilk.cukor

Varíme do zhustnutia.

Vymiešame maslo /palmarín/ 250 g, 200 g práškového cukru a lyžicu kakaa.
Spojíme s vychladnutým zlatým klasom zmiešaním, pridáme 2 cl rumu. Nastriekame na rožky alebo paličky a namáčame do čokoládovej polevy.

Robím ich najmenej z 2 dávok, zvyknem ich aj mraziť, vydržia aj 2 mesiace. Vlastne nevydržia, lebo sa spapkajú.
Naposledy upravil terezamaria : 23.10.11 at 18:34
15 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety Pozri príspevok
Som myslela, že hlava je na niečo celkom iné. Ale inak, asi Ti je už lepčie, keď ideš maškrtiť.
....nemlepčie....

Radšej koláč ako guľku ....do hlavy ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

terezamaria Pozri príspevok
Parížske rožky
____________
Cesto na spodný rožtek alebo paličku:
_______________________________

250 g orechov
200 g prášk.cukru
6 g hl. múky
1 vajce, 1 žĺtok

Zamiesiť, vyvaľkať a vykrajovať rožky. Na papieri piecť pri 130 stupňoch /papier trochu pomastiť/.

Krém:
_____
1/2 litra mlieka
2 zlaté klasy
1 vanilk.cukor

Varíme do zhustnutia.

Vymiešame maslo /palmarín/ 250 g, 200 g práškového cukru a lyžicu kakaa.
Spojíme s vychladnutým zlatým klasom zmiešaním, pridáme 2 cl rumu. Nastriekame na rožky alebo paličky a namáčame do čokoládovej polevy.
Terezka, nie je tej múky akosi málo?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
....nemlepčie....

Radšej koláč ako guľku ....do hlavy ...
Tak niečo so sebou rob chlape, nie?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Áno, opravujem na 60 g, menila som dekagramy na gramy.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

terezamaria Pozri príspevok
Parížske rožky
____________
Cesto na spodný rožtek alebo paličku:
_______________________________

250 g orechov
200 g prášk.cukru
60 g hl. múky
1 vajce, 1 žĺtok

Zamiesiť, vyvaľkať a vykrajovať rožky. Na papieri piecť pri 130 stupňoch /papier trochu pomastiť/.

Krém:
_____
1/2 litra mlieka
2 zlaté klasy
1 vanilk.cukor

Varíme do zhustnutia.

Vymiešame maslo /palmarín/ 250 g, 200 g práškového cukru a lyžicu kakaa.
Spojíme s vychladnutým zlatým klasom zmiešaním, pridáme 2 cl rumu. Nastriekame na rožky alebo paličky a namáčame do čokoládovej polevy.

Robím ich najmenej z 2 dávok, zvyknem ich aj mraziť, vydržia aj 2 mesiace. Vlastne nevydržia, lebo sa spapkajú.
SOm rada, že si pridala celkom jednoduchý recepísek. Ešte som taký koláčik nerobila, jedla som ho už, je dobrý, a teda hneď ho zaradím do užšieho výberu na vianočné pečenie. Ešte raz vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať