Zavrieť

Porady

Vianoce

Pametam na doby kedy na sviatočnom stole z kolačov bol tak akurat makovník a orechovník k tomu kapustnica,bobalky a file alebo ryba zo šalatom,prvy a druhy sviatok vianočný tak rezen šalat a nripadne obložený tanier,ale nechybala atmosfera,bethlemci s koledamy,jasličky na slame,teraz nechybajú mnohoraké dobroty na vianočnom stole,iba tou atmosferou nie som si istý,pridavam par inšpiracii na vianočné pečivo z obrazkamy http://www.mojerecepty.sk/sladke-via...a-vianoce.html http://www.hospodyne.mojerecepty.sk/...ovi-s-obrazky/ ak mate nejake zaujimave recepty tak sem z nimy,ved naše regiony ponukaju bohatý vyber vianočných receptov,ako aj už možno zabudnutých zvykov a tradicii.
Usporiadat
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Potrebujem recepty na "zdravé" koláčiky na vianoce.Verím že také sú.Ďakujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rozum Pozri príspevok
Potrebujem recepty na "zdravé" koláčiky na vianoce.Verím že také sú.Ďakujem.
...na zdravé sa vykašli ...to už nie je ono .....

...ešte aj diabetológovia ( dokonca i tá moja doktorečka - inak prísna ) akceptujú toto obdobie , samozrejme , že všetko s mierou ....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

buchač Pozri príspevok
...na zdravé sa vykašli ...to už nie je ono .....

...ešte aj diabetológovia ( dokonca i tá moja doktorečka - inak prísna ) akceptujú toto obdobie , samozrejme , že všetko s mierou ....
ironia je ze moja manzelka drzala diabeticku dietu a brala lieky a mala cukor na 14,raz dostala chut na sladke dala si par kolacov a mala cukor okolo 9---podla mna najvätsim nepriatelom chorob je stres, ano treba dodrzavat urcite pravidla diety,ale ak clovek ma chut, tak v rozumnej miere nic neuskodi.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

rozum Pozri príspevok
Potrebujem recepty na "zdravé" koláčiky na vianoce.Verím že také sú.Ďakujem.
http://cukrovinavanoce.blogspot.com/...0pri%20dietach
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ahojte.tak ja som uz tiez piekla.
adventny kalendar ,hned 2 kusy-jeden som uz podarovala-z noveho pernikoveho cesta.
celkom dobry recept a davka bola tak velka ze mi vyslo aj 40 medovnickov.
recept som samozrejme zabudla,tak nabuduce....
1 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

na Vianoce stedrak nesmie chybat tu je super recept: http://www.akosatorobi.sk/video/2645...c-so-4-plnkami
6 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik



Makovo orechové štangličky

250 g margarínu
90 g práškového cukru
1 žĺtok + 1 celé vajce
1 ks vanilkový cukor
1 štipka soli
100 g vlašských orechov
80 g maku
250 g hladká múka
štipka škorice

Náplň: 100 g džemu z červených ríbezlí

Výzdoba: 100 g Čokoláda

Príprava:
Najemno nastrúhame orechy a pomelieme mak.
Miešame margarín s práškovým cukrom, vmiešať žĺtky, vajce, mak, vanilkový cukor, orechy, múku.
Striekame na plech s papierom. Pečieme na 200° C asi 12 min. a necháme vychladnúť.
2 ks spojíme s džemom dohromady.
Čokoládu rozpustíme nad parou. Jeden koniec štangličky namáčame v čokoláde necháme stuhnúť..
10 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik



Mrkvové kuličky

Suroviny: 120 g jemne strúhanej mrkvy, 120 g kryšt. cukru, ½ citróna

Postup:
Mrkvu, cukor, šťavu a strúhanú kôru z pol citróna za stáleho miešania varíme do husta. Necháme prechladnúť a robíme guľky s priemerom 2 cm, obaľujeme ich v kryšt. cukre a vkladáme do papierových košíčkov.

toto je recept z netu, ja by som asi sladila medom a obalovala v kokose (aj sa mi zda, ze gulicky na obrazku su obalene v kokose)
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Našla som extra prima recept. (Keď ste nezabili Jurka - Buchača, dúfam, že nezabijete ani mňa )
5 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

blizi sa mikulas ,tak jeden recept
http://kuchar.mojerecepty.sk/2009/11...sky-chlebicek/
a jeden adventni kalendar pernikovy http://hospodyne.mojerecepty.sk/2008...dar-z-perniku/
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Prosím Vás má niekto recept na sladký koláč. Niekto ho pečie na Veľkú noc. Manželova stará mama ho piekla pre nás a bohužiaľ mi nestihla recept prezradiť...prosím..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Ninna Pozri príspevok
Prosím Vás má niekto recept na sladký koláč. Niekto ho pečie na Veľkú noc. Manželova stará mama ho piekla pre nás a bohužiaľ mi nestihla recept prezradiť...prosím..
..pozri tu, mozno si vyberies..
http://tanikinerecepty.webnode.sk/re...ysnute-kolace/
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Ninna Pozri príspevok
Prosím Vás má niekto recept na sladký koláč. Niekto ho pečie na Veľkú noc. Manželova stará mama ho piekla pre nás a bohužiaľ mi nestihla recept prezradiť...prosím..
myslis tento? http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=24624

vychodnarsky "kolačok" ku vianočnej kapustnici (mohlo by to byt aj cesto na vianocku ale menej cukru)
Naposledy upravil avalik : 06.12.11 at 16:48
1 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Žienky potešili ste ma na Mikuláša...ďakujem, dúfam že ja poteším manžela a podarí sa...určite vyskúšam
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ninna Pozri príspevok
Prosím Vás má niekto recept na sladký koláč. Niekto ho pečie na Veľkú noc. Manželova stará mama ho piekla pre nás a bohužiaľ mi nestihla recept prezradiť...prosím..
ja peciem taky kolac, ale recept som si dost prisposobila. je vynikajuci.
Pouzivam
1kg hladkej muky,
cca 4-5dcl vlazneho mlieka
1 kocka drozdia
4PL cukru
1 vanilk. cukor,
1 palmarin- ten uplne roztopim
stipka soli
urobim kvasok
cca 750 g muky zmiesam s cukrom, palmarinom, mliekom a vykysnutym kvaskom. Urobim cesto, necham kysnut cca 45 minut.-
Ked je cesto vykysnute, vytriem plech maslom a z cesta si urobim 2 bocniky. jeden dam na plech a z druhe rozdelim na 3 rovnake casti, vysulam v rukach, upletiem vrkoc.
ten vrkoc polozim na bochnik na plechu. necham kysnut cca 15 min. a upeciem v rure, ako kysnute cesto.
Po vybrati ho ponatieram sladkou vodou.
To je vsetko. Recept som si pokombinovala, no je super.
Mozes dat aj hrozienka, no moji to nemaju radi.
2 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

alaya1 Pozri príspevok
ja peciem taky kolac, ale recept som si dost prisposobila. je vynikajuci.
Pouzivam
1kg hladkej muky,
cca 4-5dcl vlazneho mlieka
1 kocka drozdia
4PL cukru
1 vanilk. cukor,
1 palmarin- ten uplne roztopim
stipka soli
urobim kvasok
cca 750 g muky zmiesam s cukrom, palmarinom, mliekom a vykysnutym kvaskom. Urobim cesto, necham kysnut cca 45 minut.-
Ked je cesto vykysnute, vytriem plech maslom a z cesta si urobim 2 bocniky. jeden dam na plech a z druhe rozdelim na 3 rovnake casti, vysulam v rukach, upletiem vrkoc.
ten vrkoc polozim na bochnik na plechu. necham kysnut cca 15 min. a upeciem v rure, ako kysnute cesto.
Po vybrati ho ponatieram sladkou vodou.
To je vsetko. Recept som si pokombinovala, no je super.
Mozes dat aj hrozienka, no moji to nemaju radi.
pred pečením sa nepotiera ničím? iba na konci sladkou vodou? A nejaké upozornenie pred pečením na čo dávať zvlášť pozor?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ninna Pozri príspevok
pred pečením sa nepotiera ničím? iba na konci sladkou vodou? A nejaké upozornenie pred pečením na čo dávať zvlášť pozor?
Ja nenatieram, len tak, ako som popisala, vyberiem horuci a potom natriem tou sladkou vodou.Ja peciem cca 35min. na 180 st. no to podla rury.
Este mozes spodok a boky kolaca natriet olejom, aby sa neprichytili boku plechu. ja inak nevidim v tom peceni ziaden problem, nie som extra pekarka a vzdy sa mi podaril. Z tohto cesta robim aj pecene buchty s lekvarom, aj moravske kolace. vajiocka netreba, tak je lahodny, vzdusny.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
môžem sa spýtať (možno prihlúplo): čo so zvyškom múky - 250 g?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mukou podsypavam pri mieseni cesta a potom vysypavam dosku -) Nie je to presne 750 dkg, cca, podla potreby.

Moj problem je, ze nevazim, ja tak cca odsypavam zo sacku.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Ninna Pozri príspevok
pred pečením sa nepotiera ničím? iba na konci sladkou vodou? A nejaké upozornenie pred pečením na čo dávať zvlášť pozor?
ja potieram olejom pred pecenim...a v priebehu kysnutia 2 krat po 15 minutach premiesim, je maksi, nadychany
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať