Zavrieť

Porady

Vianoce

Pametam na doby kedy na sviatočnom stole z kolačov bol tak akurat makovník a orechovník k tomu kapustnica,bobalky a file alebo ryba zo šalatom,prvy a druhy sviatok vianočný tak rezen šalat a nripadne obložený tanier,ale nechybala atmosfera,bethlemci s koledamy,jasličky na slame,teraz nechybajú mnohoraké dobroty na vianočnom stole,iba tou atmosferou nie som si istý,pridavam par inšpiracii na vianočné pečivo z obrazkamy http://www.mojerecepty.sk/sladke-via...a-vianoce.html http://www.hospodyne.mojerecepty.sk/...ovi-s-obrazky/ ak mate nejake zaujimave recepty tak sem z nimy,ved naše regiony ponukaju bohatý vyber vianočných receptov,ako aj už možno zabudnutých zvykov a tradicii.
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

trisestri Pozri príspevok
je este skoro robit drobne vianocne pecivo? http://mojerecepty.sk/drobne-vianocne-pecivo.html
To záleží od toho, či máš doma mole /dvojnohé /, ktoré Ti ho do Vianoc zožerú...
Bez ohľadu na to, kde ho uskladníš.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Oliwa Pozri príspevok
To záleží od toho, či máš doma mole /dvojnohé /, ktoré Ti ho do Vianoc zožerú...
Bez ohľadu na to, kde ho uskladníš.
vidis a to ma nenapadlo-ze dvojnohe mole,tak nic im netreba,nech drzia dietu,este aj po krestansky by sme sa postit mali
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

skoro na pecnie?ved uz je dnes 12.,ja mam pocit ze to uz ani nestihnem.
zarobila som si cesta a trcia v chlade,v piatok a sobotu to musim popiectale sa mi bude aj snivat.....

medovnicky-len zopar na ozdobu z jednej davky
vinove susienky-3 davky
vanilkove rozky -6 davok
cokoladove dlabky-4 davky
kakovo-orechove trubelky-4 davky
bielkove rezy-dvojita davka
marokanky-tie az na zaver sa budu piect,cca z 5 davok
a este dorobim dake gulky alebo daco nepecene

vsetko to ide ako podarunok rodine v Rakusku a nieco i na dva vianocne majalesy :-)

no a pre nas v celozrnnej podobe z bio produktov:

vanilkove rozky 2 davky
ovsene kolieska 2 davky
orechovo-kakaove trubicky-2 davky
marokanky-2 davky
medova rolada-2 davky

ak sa vydari,bude aj stedrak.

vsetko totiz rozdelim na polovicu,jednu podarujem nasim,lebo mam nema cas napiect.
no a pre mojho muza a daku navstevu tych par dufam vystaci,ja to jest nemozem....
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak by niekomu urobil radost 50 cm umely biely vianocny stromcek, zabaleny v krabici, neposkodeny, my ho neuzivame, niekoho by mozno potesil, darujem ho...
7 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Pôvodne som nechcela nič piecť, chcela som pár kúskov kúpiť,lebo u nás sa to nemíňa, ale trochu som predsa urobila a niečo som už rozdala.
Zázvorníky 1.jpg  
Fúkamné rožky 1.jpg  
Linecké hviezdičky.jpg  
1/1
9 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
osky Pozri príspevok
skoro na pecnie?ved uz je dnes 12.,ja mam pocit ze to uz ani nestihnem.
zarobila som si cesta a trcia v chlade,v piatok a sobotu to musim popiectale sa mi bude aj snivat.....

medovnicky-len zopar na ozdobu z jednej davky
vinove susienky-3 davky
vanilkove rozky -6 davok
cokoladove dlabky-4 davky
kakovo-orechove trubelky-4 davky
bielkove rezy-dvojita davka
marokanky-tie az na zaver sa budu piect,cca z 5 davok
a este dorobim dake gulky alebo daco nepecene

vsetko to ide ako podarunok rodine v Rakusku a nieco i na dva vianocne majalesy :-)

no a pre nas v celozrnnej podobe z bio produktov:

vanilkove rozky 2 davky
ovsene kolieska 2 davky
orechovo-kakaove trubicky-2 davky
marokanky-2 davky
medova rolada-2 davky

ak sa vydari,bude aj stedrak.

vsetko totiz rozdelim na polovicu,jednu podarujem nasim,lebo mam nema cas napiect.
no a pre mojho muza a daku navstevu tych par dufam vystaci,ja to jest nemozem....
... šišmarjá .... toľko pečenia, kedy to pojete?
Kedysi som aj robila minimálne 10 druhov, teraz premýšľam, či to nebude veľa, ak budú 2 záviny (makový + orechový), zopár medvedích labiek a 1-2 bábovky ...
K tým závinom: vlani som nechala na chvíľu miešať orechovú plnku (dobre potúženú rumom) mojim chlapom, kěď som ju chcela použiť, už jej nebolo.
Na otázku, čo dám teraz namiesto plnky do cesta, povedali: na rok nerob žiaden závin, nám stačí takáto plnka.
3 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Rozalka Pozri príspevok
... zopár medvedích labiek a 1-2 bábovky ...
K tým závinom: vlani som nechala na chvíľu miešať orechovú plnku (dobre potúženú rumom) mojim chlapom, kěď som ju chcela použiť, už jej nebolo.
Na otázku, čo dám teraz namiesto plnky do cesta, povedali: na rok nerob žiaden závin, nám stačí takáto plnka.
Ješkovyvoči, neubližuj medvedíkom! Aké medvedie labky????!

Ak budú mať chlapi málo orechovej plnky, prihlás sa, dodáme surovinu (ale rum doma nepálim)
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Tento rok som sa rozhodla pre:
Vanilkové rožky
Rumové venčeky
a vianočnú čokoládu (oriešky, brusnice, arašidy, kandizované čerešne, brandy a podobne)

Nemá to kto všetko pojesť, tak budú iba z jednej dávky, len čokoláda z dvoch
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ja som doma povedala, aby si vybrali tri druhy, ktoré najviac "idú". Tak si okamžite vybrali :
1. medovníčky
2. linecké
3. vanilkové rožky
4. kokosové labky
5. orechové oplatky
6. figovú salámu
7. vianočnú štólu
Odrazu nik nevie narátať do troch. Ani bez jedných si Vianoce nevedia predstaviť...
Naposledy upravil Oliwa : 13.12.12 at 14:58
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

AlaNR Pozri príspevok
Tento rok som sa rozhodla pre:
Vanilkové rožky
Rumové venčeky
a vianočnú čokoládu (oriešky, brusnice, arašidy, kandizované čerešne, brandy a podobne)

Nemá to kto všetko pojesť, tak budú iba z jednej dávky, len čokoláda z dvoch
A ta cokolada sa ako...je nato nejaky špeci recept,ak ano tak poprosim...dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dievcata klobuk dole pred vami.....ja nič...niečo mi mama.....ale urobim si zasa aspoň domaci bejlis...:-D
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
lujza.j Pozri príspevok
A ta cokolada sa ako...je nato nejaky špeci recept,ak ano tak poprosim...dakujem
Vianočná čokoláda

100g čokolády na varenie
100 g mliečnej čokolády
60-80g masla
1 balíček vanilkového cukru
1 lyžica práškového cukru
1-2 lyžice koňaku
30 g mandlí, 30 g orechov, 40g hrozienok, 60g pokrájaného miešaného sušeného ovocia
Alebo cca 150-160g hocičoho, čo máš rada v čokoláde

Vo vodnom kúpeli rozpustiť čokoládu na varenie, mliečnu čokoládu a maslo. Odstaviť a pridať práškový a vanilkový cukor a koňak.
Do čokolády vmiešať posekané mandle, orechy, ovocie a priemiešať.
Dno menších štvorcových formičiek vystelieme potravinárskou fóliou( môžu byť aj papierové košíčky), dáme do nich čokoládovú zmes, necháme dobre stuhnúť.
Po stuhnutí vyberieme a odstránime fóliu. Alebo necháme v papierových košíčkoch, ak sme ich použili.

Z tohoto množstva vyjde asi 20 kúskov, podľa veľkosti formičiek.
čas prípravy cca 45 minút + tuhnutie
A že náročnosť: stredná

Práve preto, že je to iba patlála-patlála-paprťála, sa mi to zapáčilo.
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Zdenka ma poprosila o recept na rožky. Snáď sa zíde aj niekomu inému:

Orechové fúkané rožky
25 dkg múky špeciál, 25 dkg orechov, 25 dkg smetol, 50 dkg práškového cukru, Dobre vymiesiť. Naplniť formičky, piecť v miernej trúbe. Konce omočiť v rozpustenej čokoláde.

Cesta dávať iba trochu, lebo pri pečení sa nafúknu. Je toho veľa. Keďže som to chcela piecť všetko naraz, tak som naplnila všetky rožkové formičky, mám ich 60 ks a doplnila do orechových formičiek. Piecť na 180°C (jednotlivé trúby majú malý rozdiel v teplote, tak čas neviem). Keďže cesta je tam máličko, tak sa to pečie pomerne rýchlo, iba pár minút. Snáď 4-5.
6 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

ďakujem
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

lujza.j Pozri príspevok
Dievcata klobuk dole pred vami.....ja nič...niečo mi mama.....ale urobim si zasa aspoň domaci bejlis...:-D
..ak môžem poprsoiť, ako na ten domáci bejlis? ďakujem
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

lujza.j Pozri príspevok
Dievcata klobuk dole pred vami.....ja nič...niečo mi mama.....ale urobim si zasa aspoň domaci bejlis...:-D
..ak môžem poprosiť, ako na ten domáci bejlis? ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

great.zv Pozri príspevok
..ak môžem poprosiť, ako na ten domáci bejlis? ďakujem
AJ tu sú recepísky:
http://recepty.brtnik.info/recept.ph...%C3%AD+Baileys
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3379
https://www.google.sk/search?q=dom%C...hrome&ie=UTF-8
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

lujza.j Pozri príspevok
Dievcata klobuk dole pred vami.....ja nič...niečo mi mama.....ale urobim si zasa aspoň domaci bejlis...:-D
Lui, tak ten Tvoj bejlís som robila vlani prvýkrát. Ak ma pamäť neklame, tak podľa Tvojho recepisu. Tento rok spravíme repete - veľmi nám to s mužom chutilo. Teda niežeby nám to bolo treba, ale bol fakt fajný - len ho cuckať a cuckať...
Aj suroviny už mám nakúpené - teda zatiaľ len rum a salko...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Oliwa Pozri príspevok
Lui, tak ten Tvoj bejlís som robila vlani prvýkrát. Ak ma pamäť neklame, tak podľa Tvojho recepisu. Tento rok spravíme repete - veľmi nám to s mužom chutilo. Teda niežeby nám to bolo treba, ale bol fakt fajný - len ho cuckať a cuckať...
Aj suroviny už mám nakúpené - teda zatiaľ len rum a salko...
A podobá sa na originál? Lebo ten ja môžem.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Juj, keď je to mandľové, hneď to budem gyndžiť Salko aj puding mám doma, len ten rum treba kúpiť.
Robila som ho asi pred 15timi rokmi, keď som mala sladkých 19, ale vtedy sa to nevypilo, lebo vo fľaši sadol ako puding. Asi som tam niečo pobabrala, alebo zabudla dať.

Teraz pôjdem poctivo podľa recepisíku. Ďakujem!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať