Zavrieť

Porady

Vianoce

Pametam na doby kedy na sviatočnom stole z kolačov bol tak akurat makovník a orechovník k tomu kapustnica,bobalky a file alebo ryba zo šalatom,prvy a druhy sviatok vianočný tak rezen šalat a nripadne obložený tanier,ale nechybala atmosfera,bethlemci s koledamy,jasličky na slame,teraz nechybajú mnohoraké dobroty na vianočnom stole,iba tou atmosferou nie som si istý,pridavam par inšpiracii na vianočné pečivo z obrazkamy http://www.mojerecepty.sk/sladke-via...a-vianoce.html http://www.hospodyne.mojerecepty.sk/...ovi-s-obrazky/ ak mate nejake zaujimave recepty tak sem z nimy,ved naše regiony ponukaju bohatý vyber vianočných receptov,ako aj už možno zabudnutých zvykov a tradicii.
Usporiadat
ruži ruži

ruži je offline (nepripojený) ruži

No veru Vianoce tu budú čo chvíľa, pred Vianocami pečiem na objednávku oblátky, trubičky i slané oblátky a moji verní zákazníci sa už začínajú ohlasovať a mne tým pripomínať, že onedlho mi začne ponocovanie, aby som všetko stihla, aj oblátky i iné pečenie pre svoju domácnosť.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

ruži Pozri príspevok
No veru Vianoce tu budú čo chvíľa, pred Vianocami pečiem na objednávku oblátky, trubičky i slané oblátky a moji verní zákazníci sa už začínajú ohlasovať a mne tým pripomínať, že onedlho mi začne ponocovanie, aby som všetko stihla, aj oblátky i iné pečenie pre svoju domácnosť.
Keby Trnava nebola tak ďaleko od nás, určite by som sa aj ja hlásila.
0 0
buratino buratino

buratino je offline (nepripojený) buratino

ruži Pozri príspevok
No veru Vianoce tu budú čo chvíľa, pred Vianocami pečiem na objednávku oblátky, trubičky i slané oblátky a moji verní zákazníci sa už začínajú ohlasovať a mne tým pripomínať, že onedlho mi začne ponocovanie, aby som všetko stihla, aj oblátky i iné pečenie pre svoju domácnosť.
A pečieš aj perniky?
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
Aj ja sa už teším na vianoce,tá vianočná atmosféra ma dojíma.A ak vidím tie žiariace očká mojich detí pri rozbalovaní darčekov-som štastnááááá!A ak vonku krásne sneží....joooj-paráda!!!
0 0
ruži ruži

ruži je offline (nepripojený) ruži

Perníčky nepečiem.
0 0
buratino buratino

buratino je offline (nepripojený) buratino

Orechove placičky
34dkg hl. mouky, 25dkg tuku HERA, 12dkg oříšků (jakékoliv), 8dkg cukru moučka, citr. kůra, 1 vejce, 1 žloutek
Krém: 1 lž. hl. mouku, 1/4l mléka - vařit (přejít var a stále míchat).Pak přidat 2 žloutky, máslo, cukr.
Vypracovat těsto, nechat odstát v chladu, vyválet, vykrájet oválky nebo kolečka a upéct. Hotové slepit k sobě krémem, polít čokoládovou polevou a ozdobit kouskem ořechu.
0 0
toxicgirl47 toxicgirl47

toxicgirl47 je offline (nepripojený) toxicgirl47

tak ja mam medovnicky aj pperniky napecene ale ake pecivo okrem tohto este vydrzi ....neporadite?
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
- dnes som zacala piect moju tradicnu vianocnu zostavu
- napecene delim na 4 kopky
- dnes som napiekla a vysusila bielkovinovy chlebicek

0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
olybaba Pozri príspevok
pozdravujem,
- dnes som zacala piect moju tradicnu vianocnu zostavu
- napecene delim na 4 kopky
- dnes som napiekla a vysusila bielkovinovy chlebicek
A to sa nebojíš, že do Vianoc nič neostane?
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

Rozalka Pozri príspevok
A to sa nebojíš, že do Vianoc nič neostane?
- napecene drobne pecivo davam do krabic na balkon, takze do vianoc su zachranene
- zvyknem piect suche sladke a slane drobne pecivo cca 10-12 druhov a duplovanu davku (4 kopky si nejake mnozstvo vyziadaju)
- aby som stihla, zacinam v polovicke novembra
- napecene kopky okrem slovenska putuju do ceska i do anglicka, chut domova sa neda nicim nahradit a hlavne pocas vianoc
- tak kocky - DO PECENIA !!!
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

olybaba Pozri príspevok
- napecene drobne pecivo davam do krabic na balkon, takze do vianoc su zachranene
- zvyknem piect suche sladke a slane drobne pecivo cca 10-12 druhov a duplovanu davku (4 kopky si nejake mnozstvo vyziadaju)
- aby som stihla, zacinam v polovicke novembra
- napecene kopky okrem slovenska putuju do ceska i do anglicka, chut domova sa neda nicim nahradit a hlavne pocas vianoc
- tak kocky - DO PECENIA !!!
prosím ťa ako ich posielaš do anglicka. ja svojmu ocinovi niečo zamýšľam poslať, chcela som aj trocha sladkostí ale ..... dôjde to normálne v celom stave ?
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

judita1971 Pozri príspevok
prosím ťa ako ich posielaš do anglicka. ja svojmu ocinovi niečo zamýšľam poslať, chcela som aj trocha sladkostí ale ..... dôjde to normálne v celom stave ?
skusenosti s posielanim do UK :
- balicek do 2 kg sa moze poslat ako list (do krabice zabalis co chces poslat a posles), pri tejto forme je nevyhoda, ze sa nemoze poistit, 1.trieda okolo 250 Sk, do 5-6 dni je u adresata
- tento rok chcem poslat zasielku ako balik (tak som este neposielala), da sa poslat vyssia vaha a da sa aj poistit - to je vyhoda, cenove hore-dole ... Sk, nie velky rozdiel
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

olybaba Pozri príspevok
pozdravujem,
- dnes som zacala piect moju tradicnu vianocnu zostavu
- napecene delim na 4 kopky
- dnes som napiekla a vysusila bielkovinovy chlebicek

vyzera to super a iste su dlhotrvacne-mozes napisat recept,prosim?ak nie do temy,tak aj na meil.dakujem.
bloskar@libero.it
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
tesim sa, ze zaujalo moje pecenie :

Mandlove suchare
5 bielkov
15 dkg praskovy cukor
15 dkg hladkej muky
6 dkg nelupanych mandli
6 dkg orieskov
tuk na vymastenie formy srnci chrbat

- v miske vymiesat bielky, cukor a muku
- pridat mandle a oriesky
- cesto vyliat do formy a upiect v dobre vyhriatej rure
- po upeceni aj s formou zabalit do alobalu a odlozit do druheho dna
- na druhy den kolac vyklopime z formy
- rozrezeme na velmi tenke platky a ususime ich v rure na plechu

ano, su dlhotrvacne - kym sa nezjedia (ale vazne - vydrzia dlho, mam to odskusane)



0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Tradične i netradične recepty na sviatočný stôl http://mojerecepty.sk/vianocne-menu_...a-vianoce.html http://hospodyne.mojerecepty.sk/cate...atecni-tabule/
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nenasla som nikde nieco o vanilkovych rozkoch preto to pisem sem.
No aj sa hanbim, vzhladom k svojmu veku, ale poprosila by som o velmi jednoduchy recept na vanilkove rozky, nakolko ten, co mam od svojej mamky, sa mi nedari realizovat, neviem, dat dokopy celistve cesto, nie som velka kucharka tak prisim o pomoc tych, ktori su-))
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

alaya1 Pozri príspevok
Nenasla som nikde nieco o vanilkovych rozkoch preto to pisem sem.
No aj sa hanbim, vzhladom k svojmu veku, ale poprosila by som o velmi jednoduchy recept na vanilkove rozky, nakolko ten, co mam od svojej mamky, sa mi nedari realizovat, neviem, dat dokopy celistve cesto, nie som velka kucharka tak prisim o pomoc tych, ktori su-))
Našla som takýto overený...Vanilkové rožky

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

260 g hladkej múky,220 g masla,1 vajce,50 g cukru,1 vanilkový cukor,70 g mletých orechov,na obaľovanie:práškový a vanilkový cukor

POSTUP PŘÍPRAVY

Do múky pridáme zmäknuté maslo,vajce,cukor a mleté alebo nasekané orechy.Vypracujeme cesto a necháme ho odležať v chladničke.Potom rukami tvarujeme malé rohlíčky a ukladáme ich na plech.Pečeime vo vyhriatej rúre 5-7 minút pri 160 stupňoch.Na záver zmiešame práškový cukor s vanilkovým a v tejto zmesi obalíme ešte teplé rožky.

Z tohto množstva vyjde 75-80 malých rožkov )
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

ja robím rožteky bez vajíčka a fakt su výborne len v práci nemám recept) tak zajtra hodím
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Najlepsie vanilkove rozky su na webe Apetitonline ako vanilkove rohlicky, su fakt jednoduche a uzasne,mam vyskusane.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať