Zavrieť

Porady

Vianoce

Pametam na doby kedy na sviatočnom stole z kolačov bol tak akurat makovník a orechovník k tomu kapustnica,bobalky a file alebo ryba zo šalatom,prvy a druhy sviatok vianočný tak rezen šalat a nripadne obložený tanier,ale nechybala atmosfera,bethlemci s koledamy,jasličky na slame,teraz nechybajú mnohoraké dobroty na vianočnom stole,iba tou atmosferou nie som si istý,pridavam par inšpiracii na vianočné pečivo z obrazkamy http://www.mojerecepty.sk/sladke-via...a-vianoce.html http://www.hospodyne.mojerecepty.sk/...ovi-s-obrazky/ ak mate nejake zaujimave recepty tak sem z nimy,ved naše regiony ponukaju bohatý vyber vianočných receptov,ako aj už možno zabudnutých zvykov a tradicii.
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

pivko Pozri príspevok
Neviem , velký nákup , faktúru vyhadzujem ,ale je akcia aj ochutnávka , šupol som si 2x orechový .
A potom šup za volant?
A potom šup do jarku...
A potom šup do večerných správ...

Dúfam, že nič z toho nie je to pravé orechové. Až na ten bejlís - ten by mohol byť...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

AlaNR Pozri príspevok
Včera som degustla trošku Baileysky a teda dooooobre som to urobila

Len to nejako "sadlo", bolo treba dobre pretrepať
Lui, trebalo spraviť stojku, aby sa Ti to tam dobre pretrepalo...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievky moje...poslopkávam origoš bejlis.....po rokoch......
napriek tomu, že som fajnová vám môžem úprimne, že úplne mi stačí ten čo si spravím doma.....
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja mám zatiaľ (už týždeň) iba tradičné medovníčky, "len" ozdobiť.
Cesto mám urobené a piecť budem zajtra
medvedie labky, svetlé a tmavé,
vanilkové rožky,
linecké koláčiky.
V sobotu a nedeľu urobím
orechové sucháriky,
parížske rožky a
Sandokanove oči.
Chcela by som ešte urobiť zázvorovíky, tie mi vlani veľmi chutili a receptík som našla na porade.
Možno ešte urobím jablkovo makovú štrúdľu, tú som predvčerom robila a bola mňam, ďakujem Terezke za receptík.
Polovicu darčekov mám pobalených, dve zásielky mi ešte neprišli, snáď prídu.
No a keď niečo nestihnem, nezbláznim sa.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j Pozri príspevok
mohol si žienke ak lúbi kúpiť....


velice fajné amareto
a toto je este vacsia lakocinka
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
ludia zlati, nemate niekto nejaky spolahlivy zdroj na susene hriby? Ja hriby nepoznam, pri ceste sa kupit bojim, ale do kapustnice, by som ich dal aj kilo
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

skus tu http://hriby.vsade.sk/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

taiko Pozri príspevok
a toto je este vacsia lakocinka
ešte toto je fajné....


tam to "moje" prvé má aj nejakú históriu.... http://en.wikipedia.org/wiki/Disaronno
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak tento rok som tolko odkladala pecenie,ze som az tento vikend piekla-a bola to chyba,skoro som nespala a napriek tomu som to takmer nestihla.jedno cesto som uz aj smarila do mrazaka,pretoze uz nebolo sil....vdaka Bohu za pomoc,ale svagrinky skacu odradosti.
chapem ich....:-)

moj muz chcel kostovat ale som mu nedovolila.tak som si este aj vyzrala:"kdekomu das hory kolacov a pre vlastneho muza nemas jeden jediny roztek,.....vrrrrrrrrrrr"

vsak on dobre vie,ze tie kolace v spajzi su pre neho.male decko je suvix...:-)
1 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

osky Pozri príspevok
tak tento rok som tolko odkladala pecenie,ze som az tento vikend piekla-a bola to chyba,skoro som nespala a napriek tomu som to takmer nestihla.jedno cesto som uz aj smarila do mrazaka,pretoze uz nebolo sil....vdaka Bohu za pomoc,ale svagrinky skacu odradosti.
chapem ich....:-)

moj muz chcel kostovat ale som mu nedovolila.tak som si este aj vyzrala:"kdekomu das hory kolacov a pre vlastneho muza nemas jeden jediny roztek,.....vrrrrrrrrrrr"

vsak on dobre vie,ze tie kolace v spajzi su pre neho.male decko je suvix...:-)
U nás je to podobne (so sladkosťami) :

2-3 dni : NEJEDZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (nechaj tak / nebabri)
potom príde nášteva , spráska obed a potom : Dajte si / aj takéto / aj takáto

PS
A koláčikové najlepšie vychutnám nalačno
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
Ja mám zatiaľ (už týždeň) iba tradičné medovníčky, "len" ozdobiť.
Cesto mám urobené a piecť budem zajtra
medvedie labky, svetlé a tmavé,
vanilkové rožky,
linecké koláčiky.
V sobotu a nedeľu urobím
orechové sucháriky,
parížske rožky a
Sandokanove oči.
Chcela by som ešte urobiť zázvorovíky, tie mi vlani veľmi chutili a receptík som našla na porade.
Možno ešte urobím jablkovo makovú štrúdľu, tú som predvčerom robila a bola mňam, ďakujem Terezke za receptík.
Polovicu darčekov mám pobalených, dve zásielky mi ešte neprišli, snáď prídu.
No a keď niečo nestihnem, nezbláznim sa.
Zázvorníky som piekla raz a boli to také zázvorníky.... aj okno alebo hlava by sa s nimi dali rozbiť U nás sa bude piecť na Vianoce - bylinkový chlieb a cesnakový osúch, mňam! (Chýba mi smajlík, ktorý sa zalizuje.) Ešte by som chcela piecť* Marlenku - tú sme robili raz a bola fantastická.
(*Cháp: mama pečie, ja asistujem )
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Blahoželanie k Vianociam a k roku 2013
3628-0-santa-team.jpg  
Krásne vianocne sviatky 2.jpg  
4146-0-santa-team.jpg  
Krásne vianocne sviatky.jpg  
1/1
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

osky Pozri príspevok
tak tento rok som tolko odkladala pecenie,ze som az tento vikend piekla-a bola to chyba,skoro som nespala a napriek tomu som to takmer nestihla.jedno cesto som uz aj smarila do mrazaka,pretoze uz nebolo sil....vdaka Bohu za pomoc,ale svagrinky skacu odradosti.
chapem ich....:-)

moj muz chcel kostovat ale som mu nedovolila.tak som si este aj vyzrala:"kdekomu das hory kolacov a pre vlastneho muza nemas jeden jediny roztek,.....vrrrrrrrrrrr"

vsak on dobre vie,ze tie kolace v spajzi su pre neho.male decko je suvix...:-)
Osky, a čo rakúske švagrinky majú digitálne ručičky, či také nevedia, či čo? Nemohli Ti prísť aspoň asistovať alebo plechy umývať, aj by sa čomusi priučili...? Keď si ich takto naučíš, zostane Ti to navždy - že ty budeš arbetiten a ony furt nur essen... Ono darovať a urobiť niekomu radosť je síce pekná vec, ale ako sa u nás na Slovensku hovorí - odtál potál...
Aspoň by Ti na oplátku /nie na oblátku/ mohli pod stromček darovať nejaký fajný wellness weekend - aby si sa trochu "zregeneruvala"...
Naposledy upravil Oliwa : 20.12.12 at 11:47
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ta kupil som tatransky medovnik,vsak lepsi je jak marlenka-len nam chyba marketing a kolko skvelych zakuskov a peciva od vymyslu sveta od nasich gazdiniek a cukrarok,len tie nevieme spropagovat.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

trisestri Pozri príspevok
ta kupil som tatransky medovnik,vsak lepsi je jak marlenka-len nam chyba marketing a kolko skvelych zakuskov a peciva od vymyslu sveta od nasich gazdiniek a cukrarok,len tie nevieme spropagovat.
Nabudúce upeč a spropaguj slovenské suroviny - slovenské vajcia, slovenskú múku...
Čo je to ten tatranský medovník?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Llívia Pozri príspevok
Nabudúce upeč a spropaguj slovenské suroviny - slovenské vajcia, slovenskú múku...
Čo je to ten tatranský medovník?
myslel som kolace a pecivo-lebo teraz same sufle,brownies,muffiny,panettone a pod ako keby my sme sami nemali vlastnu skalu chutneho tradicneho peciva a zakuskov.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

http://tatranskymedovnik.sk/produkty/
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

trisestri Pozri príspevok
myslel som kolace a pecivo-lebo teraz same sufle,brownies,muffiny,panettone a pod ako keby my sme sami nemali vlastnu skalu chutneho tradicneho peciva a zakuskov.
Chutné a tradičné - kysnutý jablkovo-orechový, makový, orechový závin, ale od maminky A tiež ten cesnakový osúch a bylinkový chlieb - tradícia since 2010
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Oliwa,ja som si to tak zauzivala.
moje svagrine su ozaj na toto akesi lave-alebo skor pohodlne.
ked si pomyslim ze jedna ma dvojicky,dievcata a nic nepecie-pritom cele dni je doma...to nechapem.ani tie deti to nebudu mat od koho odkukat.ale co uz.
zase je na rucne prace-sitie a strikovanie.
a ja peciem velmi rada,len tento rok som zacala velmi neskoro.
okrem toho im dam vzdy medovinku a domace oblatky,parenicu ,ostiepok,bryndzu,korbace ci tvrde palene.skratka nase,slovenske tradicnosti,tu to nemaju a ani to nepoznali.
na advent peciem medovnikove venceky a na velku noc peciem zase barankov.
nech su tie sviatky take vonave.
uz sme si to tak zvykli ze rakusanom darujem slovenske a slovakom zase rakuske "suveniry" :-)
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Malý chlapec píše Santa Clausovi: "Pošli mi bračeka!"
Santa Claus odpovedá: "Pošli mi mamičku!"



3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať