Zavrieť

Porady

Vianoce

Pametam na doby kedy na sviatočnom stole z kolačov bol tak akurat makovník a orechovník k tomu kapustnica,bobalky a file alebo ryba zo šalatom,prvy a druhy sviatok vianočný tak rezen šalat a nripadne obložený tanier,ale nechybala atmosfera,bethlemci s koledamy,jasličky na slame,teraz nechybajú mnohoraké dobroty na vianočnom stole,iba tou atmosferou nie som si istý,pridavam par inšpiracii na vianočné pečivo z obrazkamy http://www.mojerecepty.sk/sladke-via...a-vianoce.html http://www.hospodyne.mojerecepty.sk/...ovi-s-obrazky/ ak mate nejake zaujimave recepty tak sem z nimy,ved naše regiony ponukaju bohatý vyber vianočných receptov,ako aj už možno zabudnutých zvykov a tradicii.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Ostatné pridám zajtra
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Pesinka Pozri príspevok
100 dní?uff Vianoce mám rada, ale to napätie a stres, ku ktorému sa každým rokom nechám strhnúť davom ma desí.
Ja sa na vianoce teším, už nestresujem ako kedysi, vianoce beriem naozaj ako dni pokoja, požehnania a lásky. Prežívam ich duchovne. Pred 15 - imi rokmi som sedela na polnočnej omši vedľa mojej starej mamy, keď sme spievali Tichú noc a svetlá v kostole boli stlmené, chytila som starkú za ruku, držali sme sa celý čas a videla som ako jej stekajú slzy po lícach. Dnes tu už starká nie je, už sa pozerá na mňa zhora, ale mne tento jej obraz ostane v pamäti navždy. Rada tieto sviatky trávim aj s rodičmi a svokrovcami. Uvedomila som si, že človek sa musí zastaviť a život nielen žiť, ale aj prežívať a vianoce sú veľkou príležitosťou pre rodiny. Pre mňa znamenajú stretnutie s rodinou, priateľmi. Naučila som sa prežívať ich srdcom, nik nevie koľko ich mám ešte pred sebou , cením si i to, že deti sú na vianoce ešte s nami, preto majú to zvláštne čaro, viem, že raz príde čas, keď budú tráviť vianoce so svojou rodinou. Najmladší syn má ešte v očiach tie šibalské ohníčky, i preto sú to tie najkrajšie chvíle.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2



Príprava:
Z vanilky, masla, cukru, soli, žĺtkok a múky vypracujeme cesto, na pomúčenej doske ho vyvaľkáme na obdĺžnik o rozmere cca 24x8 cm, prikryjeme ho fóliou a dáme ho na cca 45 minút do chladničky.
Spravíme plnku
limetku umyjeme horúcou vodou, kôru jemne nastrúhame, vytlačíme z nej šťavu. Do hrnca dáme džem, vanilku, šťavu z limetky, 2 PL lyžice cukru a privedieme do varu, hneď odstavíme a krátko premixujeme mixérom. Primiešame kôru z limetky a necháme vychladnúť.
Cesto rozrežeme po dĺžke na 5 pásov 3,5 x 24 cm, štyri pásy potrieme plnkou a ukladáme jeden pás na druhý, posledný pás nenatretý príde navrch, zabalíme do fólie a na 45 min. dáme do chladu. Rúru rozohrejeme na cca 180 stupňov, pripravené cesto krájame , cez všetky vrstvy na ½ cm pláty, chrbátiky potom ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie a nechávame malé odstupy. Pečieme cca 8 – 10 min.[/QUOTE]

Ďakujeme za receptíky, vyzerá to fajn a mne sa veľmi páči ten zebrin chrbátik, tak som sa doň začítala, iba by som tam urobila opravu, to cesto zrejme rozvalkať na rozmer cca 24x18 cm že?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

babi2 Pozri príspevok
Ďakujeme za receptíky, vyzerá to fajn a mne sa veľmi páči ten zebrin chrbátik, tak som sa doň začítala, iba by som tam urobila opravu, to cesto zrejme rozvalkať na rozmer cca 24x18 cm že?

Ďakujem za upozornenie už som opravila, skúsila som pohľadať aj foto.
zebrin chrbátik.jpg  
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Mrkvové sušienky

3 stredne veľké mrkvy
30 dkg mäkkého smetolu
250 g cukru
štipku soli
1 prášok do pečiva
300 g hl. múky

Príprava:
Smetol s cukrom vymiešame do peny, mrkvu jemno nastrúhame a osolíme, múku zmiešame s práškom do pečiva. Všetko spolu zmiešame, urobíme hladké cesto, rozvaľkáme ho na 1 cm hrúbku a vykrajujeme rôzne tvary, pečieme pri 200 stupňoch cca 10 min.


Tehličky s arašidovým maslom

125 g mäkkého masla
150 g arašidového masla - ak sa podarí kúpiť to drsné (crunchy)
225 g cukru
1 vajce
150 g hl. múky
1/2 prášku do pečiva
štipku soli

Príprava:
Maslo s arašidovým maslom v miske zmiešame, postupne pridávame cukor, dobre vymiešame, vajíčko, pridáme osiatu múku, prášok do pečiva a soľ a vymiešame na jemné cesto, kto má rád môže pridať aj strúhané nesolené arašidy. Cesto zabalíme do fólie a dáme do chladu na 30 minút, rozvaľkáme a robíme obdĺžniky. Kto má deti, ktoré rady pečú môžu z cesta robiť malé gulôčky a ručičko ich jednoducho roztlačiť na placičky, malí kuchári to robia radi. Postupne dávame na plech, na ktorom je papier na pečenie, nechávame odstupy, pretože sa asi 3 x zväčšia, pečieme asi 15 minút.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Pistáciové mesiačiky

75 g pistáciových jadier
50 g sušených marhúľ
1 balenie zmesi na kokosové pusinky (kuoujem vo Viedni, pripájam obrázok od Dr.Oetker)
3 bielka
2 - 3 PL múky

Príprava:
25 g pistácií pomelieme jemno a odložíme stranou, 50 g pistácii s mahuľami pomelieme, zmiešame so zmesou na kokosové pusinky, pridáme múku s bielkami a varechou v mise vymiešame.
Cesto vyberáme z misy polievkovou lyžicou a ruky najprv dáme do múky a v rukách tvarujeme mesiačiky, vrchnú stranu obaľujeme v pomletých pistáciách, pečieme na plechu s papierom na pečenie - 180 stupňov cca 15 - 18 min.


Makadamové toliariky

180 g makadamových orechov pražené, nesolené
100 g hl. múky
50g masla - studené
2 bal. vanilkového cukru
1 vajce
jemný cukor na posypanie

Príprava
125 g orechov jemno pomelieme, s múkou, maslom nastrúhaným, vanilkovým cukrom a vajcom rýchlo vypracujeme na jemné cesto, zabalíme do fólie a necháme 1 hodinu schladiť
Cesto vyvaľkáme na hrúbku 2 - 3 mm a vykrajujem kolieska (5-6 cm priemer), dáme na plech na papier na pečenie, ozdobíme zostatkom orechov, posypeme sypkým cukrom (cukor v rúre karamelizuje) a pečieme 4 - 5 minút pri cca 200 stupňoch.
Naposledy upravil ludmilla : 10.11.09 at 10:06
pusinky.JPG  
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vyborne Ludka,dakujeme.
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Poznáte tento recept na Domáce Baileys?

Domáce Baileys
Salko, Tatra mlieko, 4 polievkové lyžice strúhaného kokosu, 1 balíček vanilkového cukru, 250 ml rumu.
Plechovku Salka variť vo vode 1 a 1/2 hod. Plechovku nesladeného Tatra mlieka naliať do misy. Kokos opražiť nasucho na teflónovej panvici do svetlohneda a hneď ešte za horúca vsypať do Tatra mlieka. Premiešať a nechať v chladničke prikryté do druhého dňa. Potom zmes precediť cez sitko alebo gázu, dobre postláčať, aby zostal kokos takmer suchý. Kokos už nebudeme potrebovať, môže sa použiť do bábovky. Skaramelizované Salko a kokosové mlieko dobre vymiešať, najlepšie v mixéri, pridať sáčok vanilkového cukru a primiešať 250 ml rumu.
A potom už len popíjať k chutným koláčikom - je fakt dobré.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Zaujimave recepty,len neviem kde zoženiem tu kokosovo-mandlovu zmes
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

trisestri Pozri príspevok
Zaujimave recepty,len neviem kde zoženiem tu kokosovo-mandlovu zmes
Veľmi sa ospravedlňujem , na základe tvojej reakcie som znovu skontrolovala moje recepty a chybička sa votrela, pri písaní recepzu pre mesiačiky sa mi nechtiac priplietol recept na mandľovo - kokosové pusinky, preto tá kokosovo-mandľová zmes. Ešte raz sa veľmi ospravedlňujem a chybu som ihneď napravila.
0 0
Lenoocka Lenoocka

Lenoocka je offline (nepripojený) Lenoocka

tipy na vianočné darčeky na stranke bizzuterka.estranky.sk

bizzuterka.estranky.sk/clanky/vianocne-darceky-pre-vasich-blizkych_[/url]
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Lenoocka Pozri príspevok
tipy na vianočné darčeky na stranke bizzuterka.estranky.sk

bizzuterka.estranky.sk/clanky/vianocne-darceky-pre-vasich-blizkych_[/url]
Tu sa píše o receptoch a nie o darčekoch
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

wagner Pozri príspevok
Tu sa píše o receptoch a nie o darčekoch
presne tak-ja som myslela ze zase dake nove receptiky.
ja som dnes napiekla medovnikove adventne venceky pre seba i znamych-8 kusov.dva zhoreli,tak je 6.ale su pekne.zajtra ich ozdobim.

pred nedavnom som prisla k novym receptom a dnes som skusala z nich.ale v jednom sa mi zdalo prilis vela vajec ,tak som dala menej a som na to doplatila.nevypadli z formiciek.takze tie popisy treba dodrziavat.
dnes celkovo som nemala pri peceni tolko stastia ako inokedy,ale vsetky recepty boli nove,tak asi preto.ale ked ja vzdy spekulujem ,ako to zjednodusit alebo vylepsit,no a dnes som na to konecne doplatila......
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Zopár receptíkov. Ak už tu sú ospravedlňujem sa nemám teraz čas všetko prezerať.
1 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Aj ja sa pridam, pred par rokmi mi prislo emailom:
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

nemate niekto recept na originalne rakvicky-take,co sa pecu vo formickach na rakvicky a su plnene kremom.
tie co som nasla v mojich kucharkach,to su take,ze sa vyvalka plat a nakraja.......to nie su originalne.ani krem tam nie je.
poradite?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Zltkove rakvicky
5 zltkov
1vajce
280g praskoveho cukru
trochu stavy z citronu
Vsetky suroviny sa spolu vymiesaju a tru sa 3O minut, formicky klasicke vymastime a vysypeme mukou, plnime cestom do polovice /nafuknu sa/, potom susime v rure na 100stupnoch, nenechame zhnednut. Hotove nechame vychladnut a potom vyklopime. Plnime slahackou tesne pred podavanim.
Ja som ich robila len raz, su inak velmi chutne, ale je s tym robota a polovica sa mi polamala.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

A pečiete aj na Mikulaśa? Ma niekto odskušane napriklad tento mik,chlebiček?
http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...chlebicek.html
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Pripájam ďalší veľmi dobrý recept:

Zázvorovo - čokoládové cookies.

2 bielka (tekuté, nemiešame)
150 g mäkkého masla
170 g práškového cukru
200 g hladkej múky
50 g rozdrvenej horkej čokolády
50 g orechov tiež rozdrvených
40 g čerstvého zázvoru (bez šupy)

Príprava:
Zázvor zbavíme šupky ostrým nožom, jemno nastrúhame a dáme do misy. pridáme bielka, maslo, cukor a vymiešame do hladkého cesta. Pridáme čokoládu, orechy a múku a hotové cesto malo kávovou lyžičkou dávame na plech vystlaný papierom na pečenie a lyžičkou zatlačíme na malé placky. Treba nechávať odstup medzi jednotlivými cookies.
Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňov cca 10 minút do zlato-žlta.

Vyskúšané minulý týždeň - jednoduché a veľmi chutné.

A ešte poznámka - na zázvor by sme nemali zabúdať počas týchto zimných dní, je veľmi dobrý pri chrípke:


http://www.diva.sk/zdravie-a-lifesty...-velke-neduhy/

Okrem toho, keď plávam v diétach je to môj pomocník, malý kúsok zázvoru nastrúhať do šálky a zaliať horúcou vodou. Tento nápoj pijem teplý a vždy dobre zasýti a osvieži.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Plnené rakvičky
400 g hladkej múky, 250 g Zlatej Hany / Hery/, 60 g práškového cukru, 2 žĺtky /alebo 1 vajce/, 2 lyžice kakaa, čokoládová poleva
Krém: 1 sladené kondenzované mlieko, 250 g masla, rum


Zo surovín spracujeme hladké cesto a vyložíme ním v hrubšej vrstve formičky /rakvičky/.
Upečieme ich v mierne teplej rúre a hneď vyklopíme.
Krém:
Kondenzované mlieko varíme 2 hodiny ponorené vo vode a necháme ho vychladnúť. Vymiešame maslo, rum a postupne pridávame vychladnuté Salko . Na vychladnuté rakvičky ozdobne nastriekame zdobítkom na torty vrstvu krému a dáme do chladu stuhnúť. Potom ich namáčame v čokoládovej poleve a necháme stuhnúť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať