Zavrieť

Porady

Auto na plyn

Dobry den Vsetkym,
planujem si kupit auto a rad by som si ho nechal prerobit na plyn, nakolko denne a vela cestujem a vobec nemam prehlad, na ktore typy a znacky je mozne oficialne nainstalovat plyn, nakolko viem, ze firma ho namontuje kdekolvek pomali aj na bycikel, ale nie oficialne. Podla tobo by som si rad kupil auto.
Vsetkym dakujem za rady
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ide o kontrolku "check motora" , mne pri jazde na plyn svieti tiež a znamená to,že motor má chudobnú zmes,

pretože RJ motora a jej mapy su programované na spaľovanie benzínu, nie plynu.

Spaĺovanie plynu je kompromisom, ktorý však motor nepoškodzuje, za predpokladu,

že je v ňom použitý kvalitný motorový olej.

S kontrolkou sa netrápim, menil som aj lambda sondu,lebo odišla a check motora svieti rovnako ako predtým,

pri jazde na benzín nesvieti.

Najlepšia spotreba plynu 7,8 l/100 km v lete , teraz v zime bežne 9-10 litrov , motor DAEWOO 1500 ccm 16 V.

Dodávam, že jazdím z "ťažkou nohou" , jednoducho milujem ten zvuk pri 4 500 - 5 500 rpm.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Mne nesvieti "check motora" - to je v mojom aute iná kontrolka. Mám ešte osobitnú kontrolku "výfukový systém" a na počítači napísalo Lambda sonda. Lenže na benzíne zhasla až po niekoľko sto kilometroch.

On mi v mape menil aj údaj z čísla 12 na číslo 8.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja som na" plyne" najazdil 130 000 km (!)

a vobec ma netrapila nejaka kontrolka, ide tu o to, čo som písal vyššie, že auta boli konštruované na spaľovanie benzínu,

preto treba vyladiť systém na optimum výkon-optimum spotreba ,

ak ide auto ako má,tak s kontrolkami by som sa netrapil,

lebo sa može stať,že vyladíš kontrolku tak aby nesvietila a spotreba plynu bude 12 litre/100 km

a potom sa učel montáže splyňovača nejak vytratí....
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Teraz som volal servisákovi a povedal, že kľudne môžem jazdiť s tou rozsvietenou kontrolkou. Keby som to chcel opraviť, mám taktúto možnosť:
1. vymeniť vstrekovače (50€)
2. no ak by ani to nepomohlo, tak chyba je v lambda sonde.

Takže ostanem jazdiť so zasvietenou kontrolkou
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

jazdim na plyn(fabia1,2 htp) a mne to svieti tiez ,servisak mi povedal ze to je v pohode ,vraj ide o to ze raz za cas si palubny pocitac skontroluje udaje na lambde a ked tam je velky rordiel tato hlasi ako chybu.uvediem priklad:
nastartujem auto na benzin ked sa zohreje motor na 40 to prepne na plyn takze na benzin mam emisiu neviem cca xy ,u plynu je to 0,je tam velky rozdiel to znamena chyba.ked jazdim len na benzin tak po urcitom case samo zhasne.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Práveže mne to začalo svietiť po veľa kilometroch, cca po 20 000 km, preto je mi to divné, že to nezačalo hneď po namontovaní splyňovača.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

moze sa to rozladit,oni ti v nastavia pri montazi dobre ale sa to rozhega a treba to znova naladit,prave tie zaciatky su horsie potom sa to akoze zabeha...
0 0
ernest60 ernest60

ernest60 je offline (nepripojený) ernest60

Dal som si pred pár rokmi nainštalovať plyn do Škoda Fábie . Asi mesiac pohoda potom to začalo. Pravidelné kontroly servise v Pezinku, u nemenovaného pána na Cajlanskej ulici . Len vyťahoval peniaze . Stále mi svietila chyba motora čo mi zdôvodnil zlým palivom Po roku ma pravidelne presviedčal o nutnosti výmeny splynovačov, ktoré odôvodňoval nízkymi tlakmi . Mimochodom výmena u tohto pána stála viac ako 400 € čo po obehaní pár opravovní mi bolo povedané, že splynovače stoja cca 120 € Takže som odmietol výmenu, na čo mi pán zatelefonoval , že on to už nebude opravovať a žiadal, aby som si pre auto prišiel. Od toho dňa auto nebolo v poriadku, nakoľko jeho zásahy boli adekvátne ,povolené sk pásky rozhodené tlaky splynovača a podobné sabotáže som počúval zo servisov ešte dlho : Takže páni, ak chcete mať problémy, hor sa do Pezinka na Cajlanskú. Ešte jedna poznámka . Sú samozrejme aj montáže splynovačov, ktoré tieto problémy nemajú. Zase nechcem hádzať všetkých do jedného koša. Mam teraz LPG, ktoré je v pohode a elegantne urobený. Len som sa chcel podeliť o moju skúsenosť s konkrétnym servisom.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

VŠETKÝM čo majú namontované LPG :

AK auto jazdí normálne, tak netreba do neho šprtať !!!!!

žiadne "preventívne" výmeny filtrov , splyňovačov, trysiek a pod.

Tam sa nemá čo pokaziť !

System musí fungovať BEZ PORUCHY niekoľko rokov v kuse,

ak je pri montáži správne nastavený a vyladený.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Letko
Práveže mne to začalo svietiť po veľa kilometroch, cca po 20 000 km, preto je mi to divné, že to nezačalo hneď po namontovaní splyňovača.
tak to pravdepodobne "kat" v prdeli....ked mas stastie ta to bude "lambda"....ale tie veci su zbytocne na aute ,ja ich potrebujem raz za dva roky pri STK a to sa uz nejako udela riesit sa to da... a to ze prelepis kontrolku ciernou (kvoli pozadiu)paskou
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

lechar
pár rád k téme a tlačivá na stiahnutie sú na stránke *****
čo keby si už prestal s reklamou???
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať