Zavrieť

Porady

Oneskorená faktúra o jeden rok

Prosím Vás, čo s takou faktúrou,ktorú som dostala v máji 2005 s dátumom vyhotovenia máj/2004, zdaniteľné plnenie 4/2004 (okrem toho, že som sa dodávateľovi poďakovala za "skoré zaslanie faktúry").Je to faktúra na 172,60 Sk, z toho DPH 27,60.
Usporiadat
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Monika, základ už nemôžeš účtovať ako náklad v r. 2005. Iba ak by sa ti chcelo podávať opravné daňové hlásenie k dani z príjmu za rok 2003 (mne by sa to fakt nechcelo). Ja by som to zaúčtovala tento rok ako nedaňový náklad. A DPH? Neviem, ešte počkaj aj na iné rady, ale ja by som si ju uplatnila v máji tento rok.
0 0
Hana Hana

Hana je offline (nepripojený) Hana

aj mne prisli taketo faktúry za uverejnenie v obchodnom vestníku s textom : vyšlo dna 27.01.2004, ale dátum vystavenia je 06.05.2005. Tak uvazujem nad tym ze to dám do danových nákladov roku 2005. Moze to tak byt?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Hana
aj mne prisli taketo faktúry za uverejnenie v obchodnom vestníku s textom : vyšlo dna 27.01.2004, ale dátum vystavenia je 06.05.2005. Tak uvazujem nad tym ze to dám do danových nákladov roku 2005. Moze to tak byt?
aké účtovníctvo? V JÚ áno ak si to platila v roku 2005, v podvojnom nie je to služba týkajúca sa r. 2004, resp. záleží aj od textu fa-nevyplýva z neho prečo fakturujú po viac ako roku?.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, taktiež mi prišla faktúra za materiál s dátumom r. 2004. Zaúčtovala som ju normálne do nákladov na 501, 343 oproti 321. DPh som si uplatnila v 11/05, kedy mi prišla. Teraz pri uzávierke by som tento náklad mala vyhodiť ako nedaňový a nemusím podávať opravné DP za rok 2004?
Naposledy upravil Najka : 09.01.06 at 06:32
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Teraz ma zarazilo aj to DPH. Dokedy mám nárok na odpočet, do 1 roka alebo nie je stanovená hranica?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Najka
Teraz ma zarazilo aj to DPH. Dokedy mám nárok na odpočet, do 1 roka alebo nie je stanovená hranica?
Na uplatnenie DPH nie je stanovený časový limit. Podmienky k odpočítaniu DPH určuje paragraf 49 zákona o DPH... Ak si nechceš znížiť daň z príjmu za rok 2004 nemusíš podávať dodatočné DP. Nie je mi však jasné, keďže sa jedná o materiál na základe čoho ste ho prebrali ...a nežiadali faktúru..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja len doplním , neviem ako je možné , že fa prišla tak neskoro . Nikomu nechýbala ? Zaujímalo by ma kedy mala dátum vystavenia a dátum dodania služby .
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Dátum vystavenia aj dodania mala v r. 2004. Dodací list od materiálu sa ku mne nedostal. A až v oktobri začali odo mňa žiadať úhradu, a tým pádom sme prišli na to, že nemáme faktúru.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Najka
Dátum vystavenia aj dodania mala v r. 2004. Dodací list od materiálu sa ku mne nedostal. A až v oktobri začali odo mňa žiadať úhradu, a tým pádom sme prišli na to, že nemáme faktúru.
A to ste si nepozreli objednávku, či je zrealizovaná, už vôbec nehovorím o tom, že materiál ste určite mali dodaný.Ako ste potom účtovali jeho príjem, keď nebola fa?
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Objednávka sa nevystavovala a skladové hospodárstvo nevedieme. Ja nemám prehľad o tom, čo prevezme majster na stavbe a kedy. On mi na konci mesiaca len odovzdá dodacie listy a na tento materiál som dodací list nemala.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Nevedeli by ste mi odpovedať na moju otázku v príspevku 25?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Najka
Nevedeli by ste mi odpovedať na moju otázku v príspevku 25?
Som Ti odpovedala v príspevkui 27
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Čiže DP nemusím podávať ale nemôžem si to uplatniť do daňových nákladov r. 2005
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Najka
Čiže DP nemusím podávať ale nemôžem si to uplatniť do daňových nákladov r. 2005
Do daňových nákladov r. 2005 si to nemôžeš dať. Či podáš dodatočné DP je na Tvojom rozhodnutí, ak nechceš si znížiť o túto položku daň z príjmov za rok 2004 tak nie.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Je to síce stará téma, ale mám podobný problém, keď mi došla dnes faktúra po podaní DP za rok 2010 z obdobia 11/2010. DPH uplatním teraz v 3/2011 ale čo s nákladom týkajúcim sa roku 2010?
Naposledy upravil paťuška : 30.03.11 at 06:18
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

paťuška Pozri príspevok
Je to síce stará téma, ale mám podobný problém, keď mi došla dnes faktúra po podaní DP za rok 2010 z obdobia 11/2010. DPH uplatním teraz v 2/2011 ale čo s nákladom týkajúcim sa roku 2010?
AK podľa prechodných ustanovení splňate podmienky na uplatnenie daňovo uznaných nákladov roka 2010( mali ste zisk) v roku 2011 si túto faktúru riadne zaúčtuješ do nákladov.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Zisk sme mali, takže fa zaúčtujem do r 2011.
Ďakujem za radu.
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

Tweety Pozri príspevok
AK podľa prechodných ustanovení splňate podmienky na uplatnenie daňovo uznaných nákladov roka 2010( mali ste zisk) v roku 2011 si túto faktúru riadne zaúčtuješ do nákladov.
Prosím, o ake ustanovenie ide? Mam tiez takyto pripad.Práve nam prisla Fa z 3/2010.
Chcem si to doložiť k faktúre. V prípade ak mala firma stratu, tak ide uz o
nedanový náklad?

Dakujem.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

detektív Pozri príspevok
Prosím, o ake ustanovenie ide? Mam tiez takyto pripad.Práve nam prisla Fa z 3/2010.
Chcem si to doložiť k faktúre. V prípade ak mala firma stratu, tak ide uz o
nedanový náklad?

Dakujem.
Tiež by ma toto isté zaujímalo. Tiež mám dokonca viac faktúr z r.2010. V roku 2010 sme mali stratu. Môžem to dať do nákladov do tohto roku?
Vopred ďakujeme.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať