Zavrieť

Porady

daňový bonus

manželka je nezamestnaná,manžel študent VŠ,narodilo sa im dieťa,majú nárok na DB?Myslím ,že nie ,ale chcem sa uistiť.
Ďakujem
Usporiadat
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

[quote=veronikasad;939510]
JM1968 Pozri príspevok
myslela som, že to je informácia z UPSVaR - to som sa čudovala ...
zdravím,nie z daňového, volala som tam ešte raz a že vraj nemusí poberať prídavky aby mala nárok na bonus
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

[quote=JM1968;939521]
veronikasad Pozri príspevok
zdravím,nie z daňového, volala som tam ešte raz a že vraj nemusí poberať prídavky aby mala nárok na bonus
ale definícia nezaopatreného dieťaťa v § 33 v ZoDzP sa odvoláva na zákon o prídavku na dieťa.
Daj si tvrdenie z vášho DU potvrdiť stanoviskom drsr, pracovníčka DU ti neporadila správne.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

[quote=veronikasad;939532]
JM1968 Pozri príspevok
ale definícia nezaopatreného dieťaťa v § 33 v ZoDzP sa odvoláva na zákon o prídavku na dieťa.
no však práve, preto som doteraz ten bonus nevyplácala...a nebudem ani naďalej
ešte raz vďaka
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Čítala som si témy o daňovom bonuse a pozrela som sa i do zákona ale predsa len by som sa chcela poradiť. Ak bol zamestnanec zamestnaný u nás od 5.11.08 do 22.01.09, pričom jeho zdaniteľný príjem presiahol polovičku minim.mzdy, má nárok na daň.bonus za všetky tri mesiace?
0 0
atomka atomka

atomka je offline (nepripojený) atomka

Ja mám tiež problém... Máme zamestnanca z V.Británie, má trvalý pobyt na Slovensku, ale skoro 10 mesiacov pracoval na Islande. U nás pracuje od 1.12.2008, jeho mes. príjem bol cca 22 tis. Sk (hrubá mzda). Dcéra sa narodila 16.9.2008. Má nárok na daňový bonus za 12/08?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať