Zavrieť

Porady

Aktualizácia windovs XP

IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Zatiaľ som si neinštalovala SERVIS PACK 3 , nakoľko je vraj problém kde je procesor INTEL.Takže čakám ako sa to vyvinie, ale ak si dám vyhľadať aktualizácie tak mi je ponúknutá aktualizácia v ktorej je aj nejaký nástroj , ktorý preskenuje počítač na víriusy , neviem či si aj toto mám stiahnuť alebo to vynechať . Nebude sa mi to biť s NOD? Poraďte.
Usporiadat
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

No o potrebe inštalovania SP3 by som to povedal takto: záleží na tom, ako skúsený je užívateľ počítača.

Ak si ho nenainštaluje skúsený užívateľ, nastaví si firewal antivir a antispy (a hlavne vie ich používať) tak by sa nemalo nič stať a PC ide v pohode. Takýto užívateľ si poradí aj s tým ak mu niektorý program odmietne inštaláciu alebo spustenie z dôvodu neúplnej aktualizácie.

Ale sem si chodia pre radu hlavne menej skúsení ľudia ktorí s PC len pracujú a vedia len nutné minimum o nastavovaní systému a programov. Tak takémuto človeku (bez urážky, každý je v niečom inom dobrý) by som vypnúť aktualizáciu nedoporučoval. Prišiel by aj o tie minimálne bezpečnostné záplaty ktoré M....soft zdarma ponúka.

Podobne to bolo aj keď vyšiel SP2. Po čase je v PC už nevyhnutný a mnoho programov ho vyžaduje, bez toho alebo aj iných (Net framework, Java ...) by sa na PC spustilo len minimum programov. A užívateľ o akom teraz píšem si niekedy neporadí ak mu program vypíše že potrebuje SP2; 3; Net framework a podobne. Preto by som nedoporučoval vypínať aktualizácie ľuďom ktorí žiadajú o pomoc na týchto stránkach.
P.S. - to je môj osobný názor, niekto má možno iný.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stevo5 Pozri príspevok
No o potrebe inštalovania SP3 by som to povedal takto: záleží na tom, ako skúsený je užívateľ počítača.

Ak si ho nenainštaluje skúsený užívateľ, nastaví si firewal antivir a antispy (a hlavne vie ich používať) tak by sa nemalo nič stať a PC ide v pohode. Takýto užívateľ si poradí aj s tým ak mu niektorý program odmietne inštaláciu alebo spustenie z dôvodu neúplnej aktualizácie.

Ale sem si chodia pre radu hlavne menej skúsení ľudia ktorí s PC len pracujú a vedia len nutné minimum o nastavovaní systému a programov. Tak takémuto človeku (bez urážky, každý je v niečom inom dobrý) by som vypnúť aktualizáciu nedoporučoval. Prišiel by aj o tie minimálne bezpečnostné záplaty ktoré M....soft zdarma ponúka.

Podobne to bolo aj keď vyšiel SP2. Po čase je v PC už nevyhnutný a mnoho programov ho vyžaduje, bez toho alebo aj iných (Net framework, Java ...) by sa na PC spustilo len minimum programov. A užívateľ o akom teraz píšem si niekedy neporadí ak mu program vypíše že potrebuje SP2; 3; Net framework a podobne. Preto by som nedoporučoval vypínať aktualizácie ľuďom ktorí žiadajú o pomoc na týchto stránkach.
P.S. - to je môj osobný názor, niekto má možno iný.
Pekne si to vystihol, je to presne tak. Minule som chcel nainštalovať na svokrove PC Internet Explorer 7 a zahlásilo mi, že to nie je možné, lebo nie je nainštalovaný SP2. Ten komp totiž predtým dlho nebol pripojený na internet. Takže najprv bolo treba doinštalovať aktualizácie, minimálne ten SP2, aby som sa mohol pohnúť ďalej.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

No ja si myslím že to tak proste je, SP2 sa už stal nutnosťou a je len otázka času kedy bude v PC nutný SP3, ako si ho nové programy budú vyžadovať.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Zase sa vraciam k aktualizácii Windows XP. Ak nemám nainštalovaný servis Pack 3 , môžem naďalej sťahovať aktualizácie , ktoré mi windows update ponúka?
0 0
peto405 peto405

peto405 je offline (nepripojený) peto405

Určite áno. Systém si sám stiahne potrebné aktualizácie a medzi nimi bude i SP3.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ale práveže mi to windows update ponúka samostatne. Servis pack 3 je medzi voliteľnými.
0 0
peto405 peto405

peto405 je offline (nepripojený) peto405

Tak si ho kľudne nainštaluj. Z niekoľkých desiatok PC ktoré spravujem iba pri jednom bol problém. Pri ostatných prebehla inštalácia SP3 úplne bez problémov.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

IVEB
Samozrejme že je medzi voliteľnými, ak chceš si ho inštaluješ, ak si myslíš že by boli problémy, tak to necháš na neskôr.
V každom prípade si myslím že ak SP3 nainštaluješ, ukáže ti to v akom stave je tvoj systém. Ak nebudeš mať problémy, vieš že "all is OK". Ja som si to nainštaloval už dávno a bez problémov, doteraz bežia aktualizácie, všetko v pohode. neviem na čo využívaš svoj PC, ale ak vážnejšie, tak skôr alebo neskôr to bude nutnosť.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Problém je v tom , že mi viacerí radili , že pokiaľ mám procesor AMD tak si nemám servis Pack 3 inštalovať. Už sa v tom nevyznám . Ale chcem mať stále aktualizovaný počítač ,a potrebujem vedieť pokiaľ nemám inštalovaný servis pack 3 či si môžem sťahovať aktualizácie pre môj počítač , tie ktoré sú mi ponúknuté ako dôležité bez ohľadu na to či mám alebo nemám nainštalovaný servis pack 3!Či tie aktualizácie , ktoré sú mi ponúknuté nespôsobia nejaké problémy so systémom pokiaľ ten servis pack 3 nemám nainštalovaný .
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Ako je to s tými aktualizáciami to ti nepoviem, či ti spôspbia nejaké nepríjemnosti ak nemáš SP3. Ale myslím že by nemali.
Inak môj procesor je AMD Athlon X2 4600+.
Riešenie pre teba by bolo - sprav si zálohu partície C na DVD a potom skús ten SP3. Ak by boli problémy, vždy sa môžeš vrátiť späť. Ja to takto robím vždy pred väčším zásahom do PC a párkrát sa mi to už vyplatilo.
Naposledy upravil Stevo5 : 15.11.08 at 13:50
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať