Zavrieť

Porady

Krb

Ahojte všetci ! Ako iste všetci cítime je tu zima. No a my sme začali kúriť v novučičkom krbe ma sú tu aj prvé problémy ! Predné sklo na našom krbe niekedy je čisto čierne od dymu a niekedy nie. PREČO ??? Čo je najhoršie ten dym sa usadí na tom skle vo forme sadze a nie a nie to očistiť poriadne.
S čím to čistíte vy ??? Vie mi niekto poradiť ??? Veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
ometlo ometlo

ometlo je offline (nepripojený) ometlo

Mám 3 vrstvový šamotový komín a najlacnejšiu liatinovú vložku na trhu. Kúrim 1 sezonu a tiež ma zadymovanie skla štvalo. Ale z viacerých strán som počul, že "to tak bude, tým sa netráp". Skusenosť je takáto. Ak pridem do studeného a môžem zakúriť naplno, sklo "vyhorí" a je to OK. Ak už len prikurujem, vždy sa snažím, aby sa komín dostatočne vyhrial, radši znesiem kominové straty ako čistiť komín frézou. A komín aj ťaha. Palivo mám aj tvrdé drevo, ale aj brikety zo smrekových pilin. Zadymenie skla sa pri prikurovaní prejaví vždy, najskôr od horných rohov skla. Ak treba očistiť, nasucho papier (ale vždy sa niečo natrusi na zem), na mokro sa osvedčil CIF (kuchynský, ten sprejový na kúpelku sa neosvedčil). Naniesť, nechať pôsobiť ale nie zaschnúť, s dostatkom vody zotrieť. Jeho výhoda je, že nie je čistá žeravina ako čistič grilov (lúh). A ešte jedna rada - zbytočne nevymetám popol z ohniska. Jednak vraj chráni liatinu a jednak som zistil, že prehorieva tak, že je stále stejná vrstva. Vysypem popolník a naložim, to je všetko.
1 0
svrki svrki

svrki je offline (nepripojený) svrki

Na čistenie skla používam Fixinelu na krby najlepší prípravok čo som doteraz vyskúšal Cif treba šúchať toto sa iba nastrieka a po pár minútach utre.
0 0
Bohuško Bohuško

Bohuško je offline (nepripojený) Bohuško

cactus
majka10 Pozri príspevok
Mne sa čistič krbových vložiek neosvedčil. Kominár mi poradil vlhkú handričku namočiť do popola a šúchať. Boli by ste prekvapení ako to čistí. Keď je veľmi zahoretý použijem škrabku na sklo alebo sklokeramiku. a najnovšie používam namiesto handričky kuchynské pepierové utierky.Aspoň ich netreba prať.
páči sa mi tá rada, vyskúšam...
a naozaj to pomaha aj my to tak robievame... :-)
0 0
Liille Liille

Liille je offline (nepripojený) Liille

Ja použivam pripravok DIX dostať ho v CBA a je vyborny
0 0
Liille Liille

Liille je offline (nepripojený) Liille

Zabudla som napisať že v zelenom baleni
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať