Zavrieť

Porady

dodatocne vystavena faktura

Prosim o radu.
Firma mi zabezpecovala dodavku a montaz plastovych okien a balkonovych dveri. Pracovnik firmy si bol zistit skutkovy stav a zamerat vsetky okna a dvere. Urobil chybu, namiesto lavych dveri si oznacil dvere prave. Pocas montaze si firma priznala chybu a namontovala spravne dvere, ale v zmluve o dodavke to neopravila.Prace boli riadne ukoncene, spisany protokol o vykonani prac, kde nic firma neuviedla. Teraz firma po cca 2 mesiacov mi vystavila fakturu za dvere prave, ktore mi ani neboli dodane a ani namontovane. Opiera sa o zmluvu, kde su zakreslene dvere prave.Platba za uvedene prace bola vopred,hned pri spisani zmluvy. Mam sa k tejto fakture pisomne vyjadrit a uviest vyssie uvedene dovody? Alebo ako mam dalej postupovat? Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    olga88 Pozri príspevok
    Prosim o radu.
    Firma mi zabezpecovala dodavku a montaz plastovych okien a balkonovych dveri. Pracovnik firmy si bol zistit skutkovy stav a zamerat vsetky okna a dvere. Urobil chybu, namiesto lavych dveri si oznacil dvere prave. Pocas montaze si firma priznala chybu a namontovala spravne dvere, ale v zmluve o dodavke to neopravila.Prace boli riadne ukoncene, spisany protokol o vykonani prac, kde nic firma neuviedla. Teraz firma po cca 2 mesiacov mi vystavila fakturu za dvere prave, ktore mi ani neboli dodane a ani namontovane. Opiera sa o zmluvu, kde su zakreslene dvere prave. Mam sa k tejto fakture pisomne vyjadrit a uviest vyssie uvedene dovody? Alebo ako mam dalej postupovat? Dakujem za kazdu radu.
    Áno, reagovať na túto skutočnosť je podstatné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    olga88 Pozri príspevok
    Som povinna tu fakturu uhradit, podla mna nie.
    Ak tie pravé dvere neboli dodané, nebol dôvod ich fakturovať. Veď boli už vyfakturané ako ľavé nie?

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    No ved, vyfakturovane boli lave, prave neboli dodane, a on ich chce teraz dodat a vyfakturovat.Respektive fakturu uz mi chcel dat, len som ju neprevzala. Dvere nemam, ale ich ani nepotrebujem.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    olga88 Pozri príspevok
    No ved, vyfakturovane boli lave, prave neboli dodane, a on ich chce teraz dodat a vyfakturovat.Respektive fakturu uz mi chcel dat, len som ju neprevzala. Dvere nemam, ale ich ani nepotrebujem.
    ja myslím že máš, ale platiť už nebudeš nič.

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Lave mam a tie su uz aj zaplatene, ale on trva na dodani aj tych pravych a na tie vystavil tu fakturu.

    dodatocne vystavena faktura

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.