Zavrieť

Porady

podlahové kúrenie v spálni

Ahojte,

počuli sme, že podlahové kúrenie v spálni nie je zdravé. Vedel by niekto poradiť?
Vďaka
Usporiadat
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Leila2006 Pozri príspevok
Skutočne to nie je zdravé, pojednáva o tom stavebná biológia, kde sa hovorí, že pre človeka nie je vhodné zdržiavať sa na vode - ak ide o kúrenie s rúrkami s vodou a tak isto ani na elektrických kábloch - to je zas druhý typ takéhoto kúrenia. Vytvára to patogénne zóny. Skús pozrieť aj inde na nete, určite čosi nájdeš. U nás je táto oblasť ešte v plienkach, ale napr. v Rakúsku alebo Nemecku to architekti zohľadňujú.
nikdy som nad tym takto nerozmyslal ale moze to byt pravda, ale asi to nie je z rakuska ale z ciny, tak sa pri projektovani zohladnuje fengshui a podobne veci.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

A potom su este tie o princeznach a drakoch
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
chandler Pozri príspevok
nikdy som nad tym takto nerozmyslal ale moze to byt pravda, ale asi to nie je z rakuska ale z ciny, tak sa pri projektovani zohladnuje fengshui a podobne veci.
Stavebná biológia je veda, študuje sa myslím aj vo Viedni, zahŕňa podstatne širšiu oblasť ako fengšuej.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
jojkoz Pozri príspevok
A potom su este tie o princeznach a drakoch
Je jednoduchšie sa posmievať, ako si veci naštudovať. Ale samozrejme každý má právo na svoj názor.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Leila2006 Pozri príspevok
Je jednoduchšie sa posmievať, ako si veci naštudovať. Ale samozrejme každý má právo na svoj názor.
Ja som bohuzial realista. - Bohuzial velmi odolny na vety typu -
Pocul som ...
Sused vravel ....
A v nemecku to robia .....

.....
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Leila2006 Pozri príspevok
Stavebná biológia je veda, študuje sa myslím aj vo Viedni, zahŕňa podstatne širšiu oblasť ako fengšuej.
podla mna skor fengsuej zahrna podstatne vacsiu oblast nez sa u nas prezentuje. ale je uplne jedno ako sa to vola a odkial to je. suhlasim, s tebou, ze to funguje a napr. v tej cine sa to v stavitelstve berie rovnocenne ako napr. vzduchotechnika alebo vykurovanie.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Leila2006 Pozri príspevok
Skutočne to nie je zdravé, pojednáva o tom stavebná biológia, kde sa hovorí, že pre človeka nie je vhodné zdržiavať sa na vode - ak ide o kúrenie s rúrkami s vodou a tak isto ani na elektrických kábloch - to je zas druhý typ takéhoto kúrenia. Vytvára to patogénne zóny. Skús pozrieť aj inde na nete, určite čosi nájdeš. U nás je táto oblasť ešte v plienkach, ale napr. v Rakúsku alebo Nemecku to architekti zohľadňujú.
Potom je dost blbe, ze v zemi pod nami je tolko roznych vodnych tokov. Rakusko by som vazne nebral, tam musia este pokrocit o 50 rokov dopredu aby boli 50 rokov za nami.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

chandler Pozri príspevok
podla mna skor fengsuej zahrna podstatne vacsiu oblast nez sa u nas prezentuje. ale je uplne jedno ako sa to vola a odkial to je. suhlasim, s tebou, ze to funguje a napr. v tej cine sa to v stavitelstve berie rovnocenne ako napr. vzduchotechnika alebo vykurovanie.
... a mozno prave preto im tam pada tolko budov. Ved na tomto principe i stavebna ocel vytvara geopatogenne zony tak ju tam pre istotu nedavaju.
Podla tohto principu zijeme uz cele storocia v nezdravych priestoroch. Podlahove kurenie totizto nieje vymyslom, a modnou vlnou dneska. Princip dutin v podlahe ako sposob izolacie vyuzivali uz stari rimania. Dnesne systemy podlahoveho vykurovania su len aplikaciou sucasnych materialov a moznosti do principov, ktore sa uz vyuzivaju stovky rokov. Ci uz v podobe odtokovych kanalov zo slavych rimskych kupelov (kam sa chodilo relaxovat), alebo kominovych prieduchov vedenych v podlahe, alebo v strope.
Nedovolim si tvrdit, ci to je, alebo nieje zdraviu skodlive, ale tak ako uz peknych "par" generacii pred nami urcite na to neumrieme.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

lakon Pozri príspevok
... a mozno prave preto im tam pada tolko budov. Ved na tomto principe i stavebna ocel vytvara geopatogenne zony tak ju tam pre istotu nedavaju.
Podla tohto principu zijeme uz cele storocia v nezdravych priestoroch. Podlahove kurenie totizto nieje vymyslom, a modnou vlnou dneska. Princip dutin v podlahe ako sposob izolacie vyuzivali uz stari rimania. Dnesne systemy podlahoveho vykurovania su len aplikaciou sucasnych materialov a moznosti do principov, ktore sa uz vyuzivaju stovky rokov. Ci uz v podobe odtokovych kanalov zo slavych rimskych kupelov (kam sa chodilo relaxovat), alebo kominovych prieduchov vedenych v podlahe, alebo v strope.
Nedovolim si tvrdit, ci to je, alebo nieje zdraviu skodlive, ale tak ako uz peknych "par" generacii pred nami urcite na to neumrieme.
nikto netvrdi ze na to niekto umrie a ani neverim ze vsetko je v tych biovedach a sengsujoch pravda, neverim, ze si clovek presunie priecku a v praci mu zvysia plat ale niektore veci urcite funguju.
a rad sa necham poucit ako cele storocia zijeme v nezdravych priestoroch, asi hovoris o nejakych dreveniciach s polystyrenom alebo podlahovym kurenim
tak isto ma potesi priklad spadnutej cinskej stavby, pretoze cina je daleko pre nami v stavbe vyskovych budov - a prave tam fengsuj pouzivaju.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
AndrejG Pozri príspevok
Potom je dost blbe, ze v zemi pod nami je tolko roznych vodnych tokov. Rakusko by som vazne nebral, tam musia este pokrocit o 50 rokov dopredu aby boli 50 rokov za nami.
Veru je to dosť blbé, a niektorým to vie narobiť riadne zdravotné problémy. A potom sa môže čudovať, z čoho je chorý, keď tak zdravo žije. A že by bolo Rakúsko také zaostalé? Nemám ten pocit.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

chandler Pozri príspevok
nikto netvrdi ze na to niekto umrie a ani neverim ze vsetko je v tych biovedach a sengsujoch pravda, neverim, ze si clovek presunie priecku a v praci mu zvysia plat ale niektore veci urcite funguju.
Urcite, ale su to skor tie, ktore si schopny vnimat svojimi piatimi zmyslami.
chandler Pozri príspevok
a rad sa necham poucit ako cele storocia zijeme v nezdravych priestoroch, asi hovoris o nejakych dreveniciach s polystyrenom alebo podlahovym kurenim .
Hovoril som najma o stavbach z obdobia stareho Rima v ktorych boli pouzite princiy podlahoveho vykurovania, a tieto principy su v roznych obmenach prenasane storociami az dodnes.

Podla ucenia feng shuej je kazdy cudzi predmet v konstrukcii(teda i vystuzove zelezo) rusivy, kazdy preklad, dutina ci priama linia prechadzajuca inym smerom ako je "predpisane"je problemom. Ale toto ucenie zaroven dava navod ako sa s takymito problemami vysporiadat, a nezakazuje ich.

Tiez sa riadim tymito zasadami, ale len do tej miery ze priestor ma byt upratany, neprepchaty v komunikacnych drahach nemaju byt prekazky, mozno este ostre uhly a orientacia v svetovych stranach.
Na dodrziavanie tychto zasad mi ale staci riadit sa zdravym rozumom a svojim pocitom.
chandler Pozri príspevok
tak isto ma potesi priklad spadnutej cinskej stavby, pretoze cina je daleko pre nami v stavbe vyskovych budov - a prave tam fengsuj pouzivaju.
nemal som na mysli vystavne kusky, neberiem do uvahy projekty otacavych vezi, a podobnych megalomanskych projektov, umiestnovanych najma v ich hlavnom meste a v cinskych koloniach ako Thaivan, HongKong, ktore tam aj tak technologicky smeruju z Japonska, Talianska USA a inych krajin, a ktore uz len svojou vyskou nesplnaju poziadavky feng shuei. Mal som na mysli standardne stavby, ktorych v azijskych krajinach v poslednych rokoch spadlo dost. Bolo takych viac, a ak aj nespadli ich konstrukcia sposobila velke problemy. Naposledy asi pred tyzdnom vyse stovky uhorenych, udusenych a udupanych ludi pri poziari v zabavnom klube, ktory bol urcite navrhovany a zariadeny v "sulade" so zasadami spominaneho ucenia.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Leila2006 Pozri príspevok
Veru je to dosť blbé, a niektorým to vie narobiť riadne zdravotné problémy. A potom sa môže čudovať, z čoho je chorý, keď tak zdravo žije.
Je uplne super ze je dokazatelne ze to je sposobene feng shuej ( ci jak sa tomu nadava )
0 0
brano11111 brano11111

brano11111 je offline (nepripojený) brano11111

Sneky, my mame v celom dome podlahove kurenie, teda aj v spalni. Nemas celkom pravdu. Nemusia mat vsetci ludia na podlahe koberce, co by pri podlahovke bola aj hlupost. A postel a ostatny nabytok mozes dat predsa na nozicky. S 18 stupnami suhlasim, ale to dosiahnes aj s podlahovym kurenim, ved sa da regulovat a nemusis to mat pustene na plne pecky.
Ako tu uz bolo pisane, prach viri viac. Ja som na to dost citlivy, ale problemy zatial nemam.
Podlahove kurenie ma pre mna jednu z hlavnych vyhod v tom, ze mas viac tepla pri nohach a menej v urovni hlavy. To myslim vyhovuje vacsine ludi.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

lakon: nie je vsetko len o piatich zmysloch - niekto je citlivejsi iny menej. aj ked suhlasim, ze vacsina sa da vnimat aj normalne.
rimania ziadne podlahove vykurovanie nemali to su blbosti... bol si v rime? ved tam je teplo celu zimu... iste ze sa tam nikde vyskytlo ale to bolo tak asi v 10 palacoch a aj o tom dost pochybujem, bola to rarita a este ani nikto nevie ci to fungovalo a ci to naozaj pouzivali.
ak v azii padaju stavby tak urcite nie kvoli pouzitiu fengsui ale kvoli nepouzitiu statiky.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Inak ludia sa tvaria, ako keby zili na 100% zdravo, ved uz len byt vedla nejakeho fajciara hodinu do roka ma horsie zdravotne nasledky ako nedodrziavanie vsetkych tychto sarlatanstiev 100 rokov v kuse. A to nehovorim o stravovani, spanku, sportovani, atd...potom su tu este vplyvy ktore neovplyvnime tak ci tak, ako rozne signaly v ovzdusi, elektricke kable, smog, atd atd...teraz niekto napise, ze preco nezabranit aspon niecomu, ked mozeme...ale co ked to "nieco" vylepsi nasu zdravotnu situaciu o 0.00000001% ale zaroven zhorsi komfort o 300%?
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

chandler Pozri príspevok
lakon: nie je vsetko len o piatich zmysloch - niekto je citlivejsi iny menej. aj ked suhlasim, ze vacsina sa da vnimat aj normalne.
rimania ziadne podlahove vykurovanie nemali to su blbosti... bol si v rime? ved tam je teplo celu zimu... iste ze sa tam nikde vyskytlo ale to bolo tak asi v 10 palacoch a aj o tom dost pochybujem, bola to rarita a este ani nikto nevie ci to fungovalo a ci to naozaj pouzivali.
ak v azii padaju stavby tak urcite nie kvoli pouzitiu fengsui ale kvoli nepouzitiu statiky.
Stavby z obdobia stareho Rima nie su len v Rime. Nehovoril som o podlahovom kureni, ale o principe podlahoveho kurenia, ktory sa vyuzival najma vo verejnych kupeloch, kde kanaly na odpadovu vodu nikdy neviedli priamo z domu, ale v meandroch tesne pod podlahou, a tieto meandre pokracovali aj v susednych budovach. Ci to fungovalo ti na 100% nezarucim, nebol som tam v tej dobe, ale ak v tych kanaloch tiekla tepla voda z bazenov, myslim ze nejake teplo mohla odovzdat, a rimski obcania vo svojich kupeloch nechodili po studenej dlazbe.
0 0
amco amco

amco je offline (nepripojený) amco

Podľahové kúrenie ako tu už bolo spomenuté je velmi dobrá a praktická vec. Treba si ale uvedomiť zopár podstatných faktov. Podlahové kúrenie sa inštaluje ako skundárne vykurovacie médium. Primárnym zdrojom tepla objekte by malo byť konvenčné vykurovannie teda radiátormi resp sálavými panelmi. Ppodlahovka sa spravidla inštaluje do priestorov, kde sa zdržiavame častejšie a aktívnejšie. : vstupná chodba, kuchyňa, obývacia čásť, chodby, kúpelňa. Detské izby a spálne sú z tohto typu vykurovania vyňaté a to z dôvodu zvýšenéj cirkulácie prachových částic, nehomogénneho vrstvenia vzduchu a rchitektonického rozmiestnenia nábytku. Podlahovka je vhodná do miestností, kde je inštalovaná akumulačná podlahová krytina (dlažba, kameň a.p., ktorá sa dá jednoduch udržiavať v čistom a bezprašnom stave). Podlahová krytina ako plávačka, koberce nei je vhodná z dôvodu zadržiavania prachových častíc a v neposledom rade je to izolant aj keď pár firem dokazujú že koeficienty prestupnosti tepla cez drevennú plávajúcu podlahu sú perfektné. JE TO BLUD! Prečo sa potom v minulosti stavali na orave kde je chladnejšia klíma drevenice (drevo je tepelný izolant) tak isto aj američani a kanaďani stavajú v horách drevené stavby. (v súčasnosti začína stvebný búmm dreveníc, kôli tepelým vlastnostiam) Pri podlahovom kúrení si treba uvedomiť ajfakt:: teplot vykurovacej vody z kotla je obmedzená na 40-55 stup, prestupom cez podlahovú krytinu sa schladuje na teplotu cca 28-32 stup. čo dokáže zniesť dlhodobejšie ludský organizmus (bosá noha). tak že pri podlahe máme 28 stup. v 50cm nad zemou je schladenie o cca 3 st a vo výške 115 cm nad zemou je teplota cca 21 stup. čím je výška vyššia tým teplota klesá. tento jav spôsobuje u malých detí podporu ochorení dýchacích ciest a u dospelých ludí zvýšené prehrievanie telesného organizmu. Totižto ludské telo je uspôsobené tak aby sa cez končatiny ochladzovalo a nie oteplovalo!!! Môj názor ::: pokial uvažujete o inštalácií podlahového kúrenie porozmýšlajte o tom že spatočka z radiátora sa dá plastoliníkovou hadicou zviesť do podlahy, vytvorením hada sa zbytkové teplo ešte zúžitkuje. náklady na vykurovanie sa znížia o cca 8,5%.
0 0
GDP GDP

GDP je offline (nepripojený) GDP

to je ale problem. lebo ked ide turbo kotol naplno tak ma voda v spiatocke asj 50 st C ;-(
0 0
amco amco

amco je offline (nepripojený) amco

Milý chandler. Určite je tvoj postoj z tvojho pohladu správny. Keby si si tochu viac všímal veci okolo seba tak vieš, že Rímska ríša nebola iba Rím a Taliansko ale siahala podstane ďalej až hore na sever ( dnešné NEMECKO) a ďálej. Podlahové vykurovanie sa využívalo už v stredoveku a to spôsobom obrovských nádrží, v ktorých sa zovrela voda a potrubím nad "kotlinami sa teplo dostávalo do vyššých poschodí ako teplý vzduch. Pokial je mi známe tak minimálne na 8 hradoch a zámkoch v českej a Slovenskej republike je takýto štýl vykurovania inštalovaný od začiatku stavieb. samozrejme iba ako doplnkový, pretože v každej izbe je kozub alebo keramická stavaná pec. Viem o čom hovorím lebo som revízny technik, plynovýz zariadení ako aj servisný a montáže kúrení robím už od svojich 16 rokov. PA
0 0
amco amco

amco je offline (nepripojený) amco

Teplota na spatočke nie je dôležitá. Dôležitá je teplota, ktorá z kotla vychádza. Ak je kotol nastavený termostatom vysoko môže sa stať že pri teplote nad 55 st. tak je stanovená hygienická horná hranica teploty vody do podlahového kúrenia sa zničí lôžko, kde sú vedené trubky a popraská podlahová kritina (špáry). Či je kotol turbo, alebo atmosférický závesný alebo stacionárny je to úplne jedno. Teplú vodu do systému môžeš priviesť aj tepelným čerpadlom alebo solárom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať