Zavrieť

Porady

podlahové kúrenie v spálni

Ahojte,

počuli sme, že podlahové kúrenie v spálni nie je zdravé. Vedel by niekto poradiť?
Vďaka
Usporiadat
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Ja som napísal "príjemne zohriatej" ty si z toho spravil " horúcej". Prečo ?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

kargo Pozri príspevok
Ja som napísal "príjemne zohriatej" ty si z toho spravil " horúcej". Prečo ?
no ked mas pod zadkom podlahove kurenie tak to asi s tou prijemnostou nebude take dobre... ja mam radsej ked je chladnejsie a uz len z tej predstavy podlahoveho kurenia pod postelou sa mi robi zle...
ale nikomu to vyhovuje, mne nie.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Podlahovka je nízkoteplotné kúrenie. To neznamená že zoberieš radiátor vysokoteplotného kúrenia a nacpeš ho pod podlahu.
Len tak mimochodom - niektorí sa dokážu posadiť aj na radiátor a nevadí im to
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ja viem ako funguje podlahove vykurovanie
a je rozdiel mat radiator 2 metre od postele a nizkoteplotne vykurovanie pod postelou, ale nebavme sa uz o tom. ako som napisal hned - 100ludi 100chuti, ak sa spokojny tak je vsetko v poriadku.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

No radiator 2m od postele prijemny nieje...tam koluje horuca voda...
0 0
Zypsik Zypsik

Zypsik je offline (nepripojený) Zypsik

kargo Pozri príspevok
Ešte doplním jednu nevýhodu. Návštevám, ktoré mienia dlhšie posedieť musíte vnútiť papuče inak sa pri odchode nebudú vedieť dostať do topánok

Mam to chapat tak, ze od podlahovky opuchaju nohy? Ak ano, tak je to riesenie absolutne nevhodne pre ludi s krcovymi zilami.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Ale nie, je to skôr taký efekt, ako keď by si mal dlho nohy v lavóre s teplou vodou. Svalstvo sa uvolní a prehreje a potom - ak majú dámy z návštevy tesnejšie topánky - nastane ten problém s obúvaním. Myslím že lekár, odborník na kŕčové žily, by vedel skôr posúdiť, či toto je dobré alebo zlé na kŕčové žily. My v rodine nikto týmto ochorením netrpíme, takže nemám žiadnu skúsenosť. No a komu to vadí, tak šľapky ešte vyrábajú. (Papuče sa u nás akosi nenosia )
0 0
amco amco

amco je offline (nepripojený) amco

Môžem s tebo súhlasiť iba čiastočne.
samozrejme je pre teba podľahové vykurovanie najlepšie, veď si dal do toho na dobu pred 15 rokmi slušné peniaze. Tak isto aj deti sa zle cítia, keď si majú písať úlohy na stole, ktorý je o cca 80cm vyššie ako podlaha - aspoň si sám privolil že tepelná pohoda nie je ideálna, keď ludský organizmus sa ťažko vyrovnáva s pár stupňovým rozdielom na výške ani nie 1m. Prúdenie prachových částic: v tomto prípade ti musím dať za pravdu. Je fakt že paneláky alebo činžovné domy sú dodávateľmi tepla v niektorých prípadoch extremne prekurované (spálna aj 26st) a naozaj je prašnosť oveľa vyššia na sídlisku s množstvom prechádzajúcich áut ako v rodinnom dome, kde máš okolo seba zelený trávniček a vysadených pár stromov, ktoré ti vonkajšiu prašnosť pohltia a v domácnosti je minimálna. Popraskané a zvlnené parkety? aj tu máš pravdu. ak ti praskne trubka ÚK alebo radiátor je samozrejmé že sa voda dostane pod plávačku ale defekt sa dá jednoduchšie odstrániť ako keď praskne podlahovka. Môžem ti doložiť nie jeden prípad kedy podlahové kúrenie prasklo z dôvodu montážnej chyby ale aj materiálovej. Zo svojej skúsenosti ti môžem povedať že hladať dieru v podlahovom kúrení je oveľa ťažšie a fin nákladnejšie ako pri klasike. A s určitosťou viem že s prútikom to nenájdeš. Opuchy nôch ako si spomenul sú dôsledkom toho čo som to už raz písal. Telo sa ochladzuje cez končatiny, pokiaľ sa tak nedeje bráni sa.
Myslím si že zosmiešňovať niekoho názor je jednoduché. Ale si treba premyslieť podstatu veci a dať do súvisu aj iné kritéria.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
amco Pozri príspevok
... Tak isto aj deti sa zle cítia, keď si majú písať úlohy na stole, ktorý je o cca 80cm vyššie ako podlaha - aspoň si sám privolil že tepelná pohoda nie je ideálna, keď ludský organizmus sa ťažko vyrovnáva s pár stupňovým rozdielom na výške ani nie 1m.
Nič také som nenapísal, lebo to nie je pravda.

amco Pozri príspevok
Myslím si že zosmiešňovať niekoho názor je jednoduché. Ale si treba premyslieť podstatu veci a dať do súvisu aj iné kritéria.
Snažil som sa vecne argumentovať k celému tvojmu článku, čo bolo dosť ťažké pokiaľ som sa nechcel moc rozpisovať.Ale k tomu poslednému odstavcu som ti čo mal napísať ? Veď ako by si riešil teplotu spiatočky pred vstupom do podlahy ? V prípade, že by bola horúca, by si ju ochladzoval primiešavaním studenej vody a v prípade že by bola chladnejšia ako má byť, by si ju dohrieval ? Čím ? Dosť problémové by bolo aj zladenie dvoch odlišných hydraulických odporov spojených v sérii.
Tých 8,5 % ? Veď to nie je teplo čo ujde do komína. Teplo spiatočky ostane v systéme.(Aspoň nemá kotol veľké rozdiely medzi vstupom a výstupom.)
Naposledy upravil kargo : 06.10.08 at 12:23
0 0
Arak0007 Arak0007

Arak0007 je offline (nepripojený) Arak0007

amco Pozri príspevok
Môžem s tebo súhlasiť iba čiastočne.
samozrejme je pre teba podľahové vykurovanie najlepšie, veď si dal do toho na dobu pred 15 rokmi slušné peniaze. Tak isto aj deti sa zle cítia, keď si majú písať úlohy na stole, ktorý je o cca 80cm vyššie ako podlaha - aspoň si sám privolil že tepelná pohoda nie je ideálna, keď ludský organizmus sa ťažko vyrovnáva s pár stupňovým rozdielom na výške ani nie 1m. Prúdenie prachových částic: v tomto prípade ti musím dať za pravdu. Je fakt že paneláky alebo činžovné domy sú dodávateľmi tepla v niektorých prípadoch extremne prekurované (spálna aj 26st) a naozaj je prašnosť oveľa vyššia na sídlisku s množstvom prechádzajúcich áut ako v rodinnom dome, kde máš okolo seba zelený trávniček a vysadených pár stromov, ktoré ti vonkajšiu prašnosť pohltia a v domácnosti je minimálna. Popraskané a zvlnené parkety? aj tu máš pravdu. ak ti praskne trubka ÚK alebo radiátor je samozrejmé že sa voda dostane pod plávačku ale defekt sa dá jednoduchšie odstrániť ako keď praskne podlahovka. Môžem ti doložiť nie jeden prípad kedy podlahové kúrenie prasklo z dôvodu montážnej chyby ale aj materiálovej. Zo svojej skúsenosti ti môžem povedať že hladať dieru v podlahovom kúrení je oveľa ťažšie a fin nákladnejšie ako pri klasike. A s určitosťou viem že s prútikom to nenájdeš. Opuchy nôch ako si spomenul sú dôsledkom toho čo som to už raz písal. Telo sa ochladzuje cez končatiny, pokiaľ sa tak nedeje bráni sa.
Myslím si že zosmiešňovať niekoho názor je jednoduché. Ale si treba premyslieť podstatu veci a dať do súvisu aj iné kritéria.

Ohladom toho ochladzovania tela, telo sa ochladzuje hlavne stratou tepla cez kozu a je mu uplne jedno ktorou castou tela, ak je povrch tela zakryty (oblecenie), tak je to dalsia izolacna vrstva a ochladzuje sa castami, ktore zakryte niesu (hlava dlane). preto ked ti je zima na nohy, das si ponozky, aby si uniku tepla zabranil.
Ak sa aj ostatne tvoje tvrdenia zakladaju na takej pravde ako ta veta o ochladzovani tela, tak asi tvojim radam velmi neuverim.
0 0
g.iorgio g.iorgio

g.iorgio je offline (nepripojený) g.iorgio

lakon Pozri príspevok
... a mozno prave preto im tam pada tolko budov. Ved na tomto principe i stavebna ocel vytvara geopatogenne zony tak ju tam pre istotu nedavaju.
Podla tohto principu zijeme uz cele storocia v nezdravych priestoroch. Podlahove kurenie totizto nieje vymyslom, a modnou vlnou dneska. Princip dutin v podlahe ako sposob izolacie vyuzivali uz stari rimania. Dnesne systemy podlahoveho vykurovania su len aplikaciou sucasnych materialov a moznosti do principov, ktore sa uz vyuzivaju stovky rokov. Ci uz v podobe odtokovych kanalov zo slavych rimskych kupelov (kam sa chodilo relaxovat), alebo kominovych prieduchov vedenych v podlahe, alebo v strope.
Nedovolim si tvrdit, ci to je, alebo nieje zdraviu skodlive, ale tak ako uz peknych "par" generacii pred nami urcite na to neumrieme.
lakon, podla mojich informacii stari rimania podlahové vykurovanie sice pouzivali, ale je dobre uviest aj to, ze ho viedli po obvode miestnosti a nie v jej strede, a to je velky rozdiel
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vykurovanie v novodobých domoch ,keď sa v celom dome snažíme udržiavať jednotnú teplotu ,môže mať aj určité zdravotné rizika.Určitá stála teplota môže vyhovovať niektorým mikroorganizmom ktoré môžu v takto klimatizovanej domácnosti nájsť ideálne prostredie na svoj život.V časoch keď sme kúrili uhlím alebo drevom ,teplota v dome kolísala podľa toho ako sa nám chcelo udržiavať oheň.Počul som názor ,že vraj to bolo omnoho zdravšie ako stála teplota.Ľudské telo vraj pri neustálom kolísaní teplôt viac pracuje, je nútené reagovať na zmeny teplôt .V dôsledku čoho lepšie prúdi krv a trochu sa pritom aj chudne , zbavuje zbytočných tukov atd.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

220870 Pozri príspevok
Vykurovanie v novodobých domoch ,keď sa v celom dome snažíme udržiavať jednotnú teplotu ,môže mať aj určité zdravotné rizika.Určitá stála teplota môže vyhovovať niektorým mikroorganizmom ktoré môžu v takto klimatizovanej domácnosti nájsť ideálne prostredie na svoj život.V časoch keď sme kúrili uhlím alebo drevom ,teplota v dome kolísala podľa toho ako sa nám chcelo udržiavať oheň.Počul som názor ,že vraj to bolo omnoho zdravšie ako stála teplota.Ľudské telo vraj pri neustálom kolísaní teplôt viac pracuje, je nútené reagovať na zmeny teplôt .V dôsledku čoho lepšie prúdi krv a trochu sa pritom aj chudne , zbavuje zbytočných tukov atd.
Ale na to je predsa otuzovanie. Urcite je zdravsie taketo kontrolovane znizovanie teploty ako nutene. To je ako s fyzickou pracou...sama o sebe zdravie skor nici, zato ked clovek robi to iste vo fitku, tak mu to prospeje, lebo tam je to kontrolovane, s dodrziavanim urcitych pravidiel.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Je krasne, ake rozne argumenty sa tu daju najst. A najlepsie, ked niekto hodnoti, co ani doma nema.
Mam taky pocit, ze ti, co nemaju peniaze na podlahovku, tak sa snazia vsetkymi moznymi sposobmi povedat, ze podlahovka stoji za prd.
Zatial nepoznam cloveka, ktory by zomrel na prehriatie podlahovkou, alebo ze by niekomu psychycky z nej siblo.
Kaslite na to. Vsetko ma svoje vyhody a nevyhody.

Ja co poznam ludi v okoli, tak radiatori dali kvoli uspore investickych nakladov. A ti, co dali podlahovku len ciastocne, tak teraz banuju, ze ju nedali vsade.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

chandler Pozri príspevok
ak v azii padaju stavby tak urcite nie kvoli pouzitiu fengsui ale kvoli nepouzitiu statiky.
http://halbot.haluze.sk/?id=5060
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

To bol riadeny odstrel budovy, pokial viem.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Odznelo tu veľa argumentov pre aj proti, dovolím si dať ešte do pozornosti diplomovú prácu na túto tému, obzvlášť potom str. 11 a 34:
http://ottp.fme.vutbr.cz/pdf/TP04DP26.pdf
Z tej práce mi v podstate vyplýva taký záver, že pokiaľ sa podlahové kúrenie vhodne navrhne a prevádzkuje, tak prevažujú výhody nad nevýhodami.
0 0
AlbHert AlbHert

AlbHert je offline (nepripojený) AlbHert

pri riadenom odstrele si budova "nelahne" na bok, a nepobehuju tam policajti : )
0 0
AlbHert AlbHert

AlbHert je offline (nepripojený) AlbHert

podlahovka s pohladu technickeho riesenia a uspor ma viac vyhod ako nevyhod, ale jej vplyv na zdravie je zrejme zmapovany malo.
V prispevkoch je mnoho subjektivity "ja to mam 15rokov a nic, iba navstevam puchnu nohy". Telo sa ochladzuje hlavne periferiami. Nohami, rukami. Tok tepla opacnym smerom nie je prirodzeny. Skuste spat v ponozkach, aky budete mat pocit s regulovania telesneho tepla. Aj ked poznam aj takych co tak spia. Noha je "postavena" tak aby znasala chlad. Bol tu pouzity aj iny priklad suvisu "noha v ponozke" a "noha na podlahovke". Skutocne si treba ale uvedomit, ze oblecenie je len IZOLANT, teda aj ponozka ale podlahovka je ZDROJ tepla. To je velky rozdiel. Ponozku pouzivame aby sa noha a tym aj telo prilis neochladzovalo. Zatial co podlahovka odovzdava neustale nohe teplo, a noha je v neprirodzenej situacii.
Porovnanie s horucimi krajinami je zaujimave, ale rozdiel teplot do vysky ludskeho tela ma iny charakter. Kym meter vysoko od podlahovky je rozdiel teplot velky, v horucich krajinach je vzduch ovela viac prehriaty a rovnomernejsie. V sucinnosti s infra ohrevom tela od slnka (kt. podlahovka negeneruje, resp. nie v porovnatelnych hodnotach), je malo situacii, ked zem ohrieva nohu viac ako je ohrievane cele telo. Tzn. ze tepelny spad v tele, ide zas len od trupu k nohe, nie naopak.
Ja nie som odbornik. Sam podlahovku este nemam. O to viac ma tato suvislost zaujima, pretoze technicky je pre nas podlaha zaujimavejsia. Asi zacnem patrat po nejakych vyskumoch...

PS.: Prasnost, resp vyrenie prachu, logicky musi byt pri podlahovke nizsie ako pri radiatoroch.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja by som odporcom podlahovky doprial 30 rokov byvat v panelaku na prizemi, nad pivnicami Teplejsiu podlahu by mali ako tajny sen.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať