Zavrieť

Porady

podlahové kúrenie v spálni

Ahojte,

počuli sme, že podlahové kúrenie v spálni nie je zdravé. Vedel by niekto poradiť?
Vďaka
Usporiadat
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

TomasHC Pozri príspevok
Ja by som odporcom podlahovky doprial 30 rokov byvat v panelaku na prizemi, nad pivnicami Teplejsiu podlahu by mali ako tajny sen.
presne tak. Ja tiež osobne bývam v paneláku a nad pivnicami. Už sa teším do vlastného s podlahovým kúrením
0 0
sar sar

sar je offline (nepripojený) sar

Ahojte, neskusali ste niekto ako inu alternativu teplej podlahy korok?
0 0
Janyy Janyy

Janyy je offline (nepripojený) Janyy

Ahojte
Pre tých ktorí sa rozhodujú zaviesť si podlahové vykurovanie do domu alebo bytu a nevedia ci je vhodné do všetkých izieb ( resp. spálňa , detské izby .. ) existuje jedno zaujímavé riešenie

Vetvu v spálni / detských izbách neťahajte v podlahe ale proste ju dajte do steny ...
V tomto prípade je potrebné použiť hrubšiu vrstvu omietky , ideálne hlinenú .
Žiadne kombinácie s radiatormi zmiešavače a pod.

Prečo ideálne hlinená omietka ? Hlina ma úžastnú akumulačnú schopnosť, pohlcuje pachy a udržiava optimálnu vlhkosť v miestnosti .....

Všetko má svoje výhody a nevýhody samozrejme dbať na to ze tam nesmiete vrtať alebo nabiť kliniec mat nábytok a pod... ale ak človek rozmýšľa všetko sa dá

Steny v podstate nevíria žiaden prach a fungujú potom ako kachľová pec sálavým telom čo je mimochodom jeden z najzdravších spôsobov vykurovania vôbec .

Možno ma tu revízny technici , kurenari a "odborníci na teplu vodu" poriadne zjazdia :-D ale mne to príde ako fakt zaujimavé riešenie.
0 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
To tvoj vlastny napad, precitane, alebo to mas takto doma naozaj?
Mam podlahovku aj v spalni a pochybujem ze dat ju do steny je lepsie riesenie.
Ze vahat nad detskou izbou??? Vsak deti sa hraju a valaju po dlazke, tam je podlahovka uplne najdolezitejsia.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Podla mojich skusenosti, teplota podlahovky nie je taka, aby vytvarala salave teplo, napriek tomu, ze udrziava nastavenu teplotu v miestnosti. Kedze teplo stupa smertom hore, od podlahy teplo ide, aj ked pocitova teplota pre cloveka nemusi byt taka, aby ju na podlahe citil (musela by byt podlaha aspon 37 stupnov, co u nas je tak v najvacsich mrazoch, aj to citim teplo skor na dlazbe v kupelni, nie na podlahe v inych miestnostiach). Takze neverim, ze podlahovka s teplotou vody urcenej na podlahovky, by zabudovana v stene vykurila miestnost.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať