Zavrieť

Porady

e-shop

Ahojte, stále viac a viac uvažujem nad otvorením nejakého e-shopu.
Mám kamaráta, ktorý by mi so samotným vytvorením pomohol aj so správou danej stránky.
Problem je však v tom, že sa stále neviem rozhodnúť, čo by bolo najvhodnejšie a najvýhodnejšie začať predávať.
Rozmýšlal som nad elektronikou, telefónmi, či produktami zdravej výživy nakoľko priateľka je doktorka farmácie.
Chcel by som vás poprosiť o nejaký ten názor na to, čo by bolo podľa vás v dnešnej dobe dobré začať predávať cez net.
Ďakujem.
Usporiadat
rastikus rastikus

rastikus je offline (nepripojený) rastikus

Dáša_ Pozri príspevok
toto je najpružnejší spôsob - ke´d máš všetko u seba na sklade. ja osobne, ked mám na sklade už iba jeden kus, tak tovar sťahujem dočasne z ponuky. lebo moja skúsenosť je taká, že keď mám niečoho iba jeden kus, tak vždy príde objednávka na 2, prípadne dve objednávky po sebe (v shope nesledujem pocet kusov, ale dá sa - nechcem,aby konkurencia vedela, aky velky sklad mam )
Na druhú stranu - trochu to viaže peniaze. Ale moji dodavatelia sú mimo republiky a tak dodavky vždy trvá dlhšie.
diki Igor111 a Dasa, este jedna question: ked ste otvarali eshop objednali ste si vsetky produkty, ktore ste planovali ponukat vopred alebo sortiment ste doplnali postupne z dovodu opatrnosti ak by on nebol zaujem?
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
určite nekupujte hneď na začiatok, zriadte si e-ehop a až potom nakúpte tovar,podľa toho o čo bude záujem...
ak máte dobrých dodávateľov - pružných tak nebude problém s dlhým dodaním
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

rastikus Pozri príspevok
diki Igor111 a Dasa, este jedna question: ked ste otvarali eshop objednali ste si vsetky produkty, ktore ste planovali ponukat vopred alebo sortiment ste doplnali postupne z dovodu opatrnosti ak by on nebol zaujem?

ja postupne rozsirujem sortiment.

Ale na druhu stranu, aj zužujem - moje predstavy zo začiatku boli iné a ked prišlo na balenie, tak som zistila, že tudy cesta nevede ))

Takze aby som odpovedla po pravde - na začiatku som mala oveľa širší záber - ale ten som zúžila a v tomto zúženom zábere sa snažím ponuku neustále rozširovať.

Poviem to inak, špecializovala som sa ))
0 0
miro007j miro007j

miro007j je offline (nepripojený) miro007j

Dobrý, pozeram že viacery tu mate e-shopy, a preto by som sa chcel spýtať paru otazok, lebo tiež rozmýšľam o založení e-shopu, ale v tejto oblasti som dosť veľký laik. Tak napr. ked už mam web stránku musim si zohnať niejakého dodavateľa s ktorým musím podpísať niejakú zmluvu? Alebo ak si kupim do skaldov tovar ktorý ponúkam takže to už bude môj tovar, ked ho napr. nepredam musim ho dať do akcie alebo si ho nechať? A ešte tu niekto spominal niečo s firmou google ohľadom reklami alebo niečo take, tiež ak by mi to mohol niekto vysvetliť bol by som rad. Za odpovede vopred dakujem.
0 0
Coosom Coosom

Coosom je offline (nepripojený) Coosom

Osobne predávam internetové obchody, komunikujem so zákazníkom, zisťujem
prečo chcú internetový obchod a čo chcú cez obchod predávať.
Všetci, čo si myslíte, že vďaka internetovému obchodu ľahko zbohatnete ste na veľkom omyle.
Čoraz častejšie sa stretávam s tým, že zákazník si ide otvárať živnosť, lebo chce predávať a zarábať len cez internet.
Samozrejme, čo chce predávať ? Výpočtovú techniku, elektroniku..
Často krát sa stretávam s tým, že tieto produkty predávajú zákazníci, ktorí o svojich produktoch ani veľa nevedia.

Internetový predaj je dobrý len pre určitý okruh produktov, ktoré nie sú veľmi zabehané na internete,
prípadne ak máte predajňu a chcete rozšíriť okruh svojho podnikania.
Majte na pamäti, že viac menej budete fungovať na princípe:
Zákazník objedná cez ESHOP – Vy objednáte vo VO – Posielate zákazníkovi.
Stáva sa ale, že 1/10 zásielok si zákazníci neprevezmú a ak berieme do úvahy, že ste takto predali TV za 1000eur, ktorý už neviete
vrátiť späť do VO, je asi malá pravdepodobnosť, že ho predáte v budúcnosti...
Odporúčam si teda dávať dobrý pozor aj pri možnosti vrátenia tovaru do niekoľkých dní.. bez udania dôvodu.

Google pozícia, čo sa tu písalo je asi to najdôležitejšie, čo bude vyžadovať Váš internetový obchod.
Vaši budúci zákazníci budú totiž prevažne ľudia, ktorí googlia a hľadajú hľadané produkty..
Ďalšími rozhodujúcimi faktormi je cena, vzhľad obchodu a podobne.
0 0
jozefm30 jozefm30

jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

lpopi: co ta na tom inspirovalo?!?!?!? To mi skor pripada ako anti-reklama.....
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

... a že nie je platca DPH???? hmmm
0 0
lpopi lpopi

lpopi je offline (nepripojený) lpopi

Proste sa mi tento e-shop páči, čo sa týka vzhľadu, aj celkovo ...
Naposledy upravil lpopi : 17.04.09 at 11:27
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Pozrite aj tento http://i-shop.lodge.sk/
0 0
lover lover

lover je offline (nepripojený) lover

Darina1234 Pozri príspevok
Pozrite aj tento http://i-shop.lodge.sk/
Ahojte,

vedel by mi niekto povedat, ci by bol takyto eshop vhodny pre zacinajuceho 'eshopnika'? Cena je velmi zaujimava, len ma zaujima, ci je pouzitelny co Vam, profikom, v nom chyba, alebo preco nie takyto eshop?

Rozmyslal som aj nad Opensourse eshopom(presta), avsak v zivote som sa eshopu nevenoval, tak neviem, ci by som to poriesil do uspesneho konca.

Prosim, ak sa Vam tento nepaci, skuste mi poradit dobre riesenie za rozumnu cenu. Nejde mi o spickovy komercny shop za tisice EUR ale o riesenie splnajuce zakladne standardy na predaj tovaru.

DAKUJEM!
0 0
jozefm30 jozefm30

jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

Ked bude mat peknu grafiku, mozno. Myslim si vsak (MOZNO SA MYLIM) ze neobsahuje tolko funkcii ako mnohe open source riesenia. Vyzera to ako cele naprogramovane clovekom, ktory to ponuka. Nie vzdy by ste mali pozerat ako prve na cenu. Treba mysliet aj do buducnosti. Urcite ked sa tomu bude "Lodge i-Shop" venovat dlhsie, ponukne kvalitnejsi shop s mnozstvom funkciami a lepsiou podporou. Ja mam na to mozno iny pohlad, ale ked vidim niektore sk "e-obchody" tak mi je z toho zle a pytam sa "kupi si tu vlastne niekto nieco?". "Lodge i-Shop" by som pouzil na oboznamenie sa s problematikou predaja tovaru cez internet a pokial by mi neponukli nieco lepsie, urcite by som pozeral inde, aj ked o nieco drahsie. Este k opensource. Mnohe vecsie firmi maju svoje shopy postavene na opensource a ponukaju ich dalej. Aj v cechach jedna z firiem z najvacsim poctom zakaznikov (nemenujem) e-shop rieseni je postavene na open source. Samozrejme skoro cele "prekopane". Na slovensku je to tak ze vela ludi by to chcelo robit ale za prevadzku chcu dat minimalne naklady = ziadne. Tak to aj konci ze mnoho ich po par mesiacoch zavrie. Druha vec je, ze zalezi co chcete predavat.....
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

ja mam e-shop cez www.webareal.sk, zda sa mi pekny a funkcie su tiez dobre, i ked par vylepseni by to chcelo

tu k nahliadnutiu moj shop http://www.katkinshop.eu
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Mohol by som sa spytat, co si myslite o Zoner InShop?
uz som v nom nieco skusal,ale cena je cca 1000 Sk/mesacne (za priestor a vlastne aj za fungovanie e-shopu) eshop si musim vytvorit ja sam, maju na to aplikaciu na spravu celej stranky a katalogu.Len neviem ci zbytocne neplatim za nieco co inde dostanem zadarmo, resp vyrazne lacnejsie....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pidgey Pozri príspevok
Mohol by som sa spytat, co si myslite o Zoner InShop?
uz som v nom nieco skusal,ale cena je cca 1000 Sk/mesacne (za priestor a vlastne aj za fungovanie e-shopu) eshop si musim vytvorit ja sam, maju na to aplikaciu na spravu celej stranky a katalogu.Len neviem ci zbytocne neplatim za nieco co inde dostanem zadarmo, resp vyrazne lacnejsie....
ja bežim na inshope už skoro 4. rok a nemam s tym nejake problemy. Ale je pravda, že ine som ani nehladala. Zrejme su aj lacnejšie riešenia, aj umožňujúce robiť viac, ale mne toto vyhovuje.
0 0
luckafa luckafa

luckafa je offline (nepripojený) luckafa

Dobry den, prosim vas vedel by mi tu niekto poradit viac, ohladom zacatia e-shopu?
chcela by som vediet co vsetko si musim vybavit pred zacatim, teda okrem zivnosti a e-shopu, dakujem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

luckafa Pozri príspevok
Dobry den, prosim vas vedel by mi tu niekto poradit viac, ohladom zacatia e-shopu?
chcela by som vediet co vsetko si musim vybavit pred zacatim, teda okrem zivnosti a e-shopu, dakujem

http://www.porada.sk/search.php?searchid=8367516
0 0
Mixxer Mixxer

Mixxer je offline (nepripojený) Mixxer

Ahojte, dovolte aby som sa aj ja pripojil. Ja som si otvoril e shop na webareal, bolo to celkom jednoduche a prakticky to tam zvladne kazdy. Stale je ale co zlepsovat a aj moj e-shop by potreboval nieco vylepsit a zvysit predajnost, vedel by mi dat niekto nejaky postrh alebo akukolvek radu? Budem si cenit vsetko a od kazdeho.


Moj e-shop: mixxer.sk


0 0
007miroslav007 007miroslav007

007miroslav007 je offline (nepripojený) 007miroslav007

Ahojte, viete mi niekto poradit?Co si myslite o vlastnyinternetovyobchod.sk??Rozhodujem sa, ci si zriadit e-shop u nich, len by som chcel vediet vas nazor. Alebo by ste mi mohli doporucit nejaku inu stranku.

Dakujem vsetkym za odpoved
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Doporucujem na http://i-shop.lodge.sk/
0 0
linda23 linda23

linda23 je offline (nepripojený) linda23

Môžte mi prosím poradiť, čo hovoríte na túto adresu http://www.podlupou.sk/ ? Aký je rozdiel v porovnaní s tými, čo už tu boli odporučené..Celkom sa mi zapáčila, neviem, však porovnať nakoľko som laik..dík
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať