Zavrieť

Porady

hydroizolácia alebo zateplenie strechy

Ahojte, poraďáci, stojíme pred otázkou opraviť strechu len formou hydroizolácie alebo je lepšie ju aj zatepliť? Mám ponuku na obidve práce, len sa nevieme v dome rozhodnúť, čo je lepšie. Ešte musím povedať, že nemám veľmi dobré referencie na zatepľovanie domov. Aké máte s tým skúsenosti? Za radu Vám ďakujem
Plada
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Skúsenosti s tým nemám, ale ja by som aj zateplil. U tohoto spôsobu opravy je však návratnosť dosť dlhodobá záležitosť. Vidím to tak okolo 20 rokov.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    My sme tiež pred opravou strechy. Väčšina nám odporúčala, keď už robiť strechu, tak zo zateplením, hlavne ak chceme v najbližších rokoch riešiť celkové zateplenie bytovky. No myslím si, že by sme potrebovali odborný posudok vypracovaní na požiadavky nášho domu.
    Škoda, že sa nevyjadrili viacerí.

    JaDo je offline (nepripojený) JaDo

    JaDo
    My sme práve dokončili hydroizoláciu suterénu (z vonku) a premýšľame, ako ďalej.
    Nakoľko by bolo dobré opraviť a prípadne zatepliť plochú strechu, vymeniť okná, dvere, výťahy, opraviť a zatepliť opláštenie domu (sys.porucha) navrhnem, aby sme si v prvej fázi dali od odborníkov vypracovať len odborný posudok (nie projekt) s orientačným odhadom nákladov.
    Na to odhadujem cca 25 tis. +,- 10.
    Ten odborný posudok by bol dobrý najmä ak budeme tápať napr. či pri oprave strechy zateplovať alebo nie.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Ja som bol nedávno na seminári komplexná obnova bytových domov a tam jeden inžinier vykladal, že je trestuhodné ak vám vypočítajú napr. 6 cm hrúbku povedzme polystyrénu na zateplenie a takú vrstvu tam dať. Mala by sa tam dať podľa neho aspoň 10 cm vrstva, pretože vrstva materiálu použitého na zateplenie je len minimálna hodnota z celej obnovy steny okolo 10%.
    Ďalej som počul od nejakých projektantov, že naša norma na nízkoenergetický dom je taká istá ako v nemecku norma na bytový dom (panelák). A ak sa budú zjednocovať normy v únii určite sa to neprikloní k našej. Vraj budú tvrdšie.

    milanko222 je offline (nepripojený) milanko222

    Vylúčený člen milanko222
    Orim Pozri príspevok
    Ja som bol nedávno na seminári komplexná obnova bytových domov a tam jeden inžinier vykladal, že je trestuhodné ak vám vypočítajú napr. 6 cm hrúbku povedzme polystyrénu na zateplenie a takú vrstvu tam dať. Mala by sa tam dať podľa neho aspoň 10 cm vrstva, pretože vrstva materiálu použitého na zateplenie je len minimálna hodnota z celej obnovy steny okolo 10%.
    Ďalej som počul od nejakých projektantov, že naša norma na nízkoenergetický dom je taká istá ako v nemecku norma na bytový dom (panelák). A ak sa budú zjednocovať normy v únii určite sa to neprikloní k našej. Vraj budú tvrdšie.

    Ja by som pre ten ktorý materiál pozrel " K a cenu " a použil malú násobilku.

    Milan

    xxxVilma je offline (nepripojený) xxxVilma

    xxxVilma
    Nam pred rokom rokom robila fy Imprex opravu plochej strechy cca 330 m2, ale iba
    hydroizolaciu bez zateplenia /nedohodli sme sa pre nedostatok penazi/,neuvazujeme o zateplovani bytovky. Oprava nas stala 140 tis. Sk

    hydroizolácia alebo zateplenie strechy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.