Zavrieť

Porady

Odložené daňové typu A zahraničný príjem

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Prosím Vás, omlúvam sa vopred, ak zakladám nejakú tému opať, nikdy som to nerobila, a bojím sa až neurobím niečo zle.

mám FO, ktorá od 5.1: do 31.12.2007 bol au pair v írsku, plus potvrdenie z úradu práce, že bola k tomuto dátumu vyradené z úradu práce. A ešte potvrdenie o poistnom?

Lenže nemala za to príjem.

Ako mám urobiť daŇové priznanie?
Usporiadat
monee00 monee00

monee00 je offline (nepripojený) monee00

Dobrý deň!
V do konca febr. pracovala som v Maďarsku na papiere. Od 1. februára pracujem na Slovensku.
Aký kurz potrebujem na výpočet?
Príjem v maďarsku je: 190020 Ft a ešte mám tu nejaké 32 900 Ft, ako nepravidelný príjem.
Nepravidelný príjem započítá ako príjem?
Poistné je: 29 506 Ft.

Príjem na Slovensku (poloúväzok): 1795,94 Eur, Poistné sú: 238,23 Eur. Nezdaniteľná časť na daňovníka je: 3640,97 Eur.

Otázky:
Aký kurz potrebujem?
Nepravidelný príjem započítá do DP?
A mám ešte problém v riad. 49 - 50 "Výpočet daňe uznanej na zápočet na tuzemskú daňovú povinnosť zo zaplatenej dane v zahraničí"
49 - tam píšem príjem z maď.
50 - ?? NEVIEM!! Ako viem vypočítať?

Niekto mi vie poradiť?
Ďakujem za odpoveĎ!
0 0
ivana2703 ivana2703

ivana2703 je offline (nepripojený) ivana2703

Chcem sa opýtať ohľadom príjmu z Fínska, známy mi doniesol potvrdenie od zamestnávateľa, ale ani ja ba ani on nevieme presne čo je tam napísané. Má vyplnené len 3 položky, ktoré mi v preklade vychádzajú následovne: Rahapalkka - mzdy, Ennakonpidätys - zrazené (ale čo to neviem) a zákonné platby. Nevie niekto poradiť s takýmto potvrdením?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať