Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Tweety Pozri príspevok
Nie, nie je, je obmedzený prakticky len jeho celkovou výškou, ktorú má na rozdelenie.
Ďakujem
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Prosím poraďte akým spôsobom za predpokladu, že má zamestnanec nárok na príspevok na dopravu, riešite preplácanie tohto príspevku zo SF.
Napr. zamestnanec odpracoval len 10 dní v mesiaci, preplácate mu len alikvótnu čiastku pripadajúcu na náklady za tieto dni obdobne ako je to so SL?
0 0
dada26 dada26

dada26 je offline (nepripojený) dada26

Chcela by som poprosiť o radu. Doteraz sme používali peniaze zo SF len ako príspevok na SL.
Chceme urobiť pre zamestnancov a ich rodinných členov guľášpartiu. Budeme mať prenajatú chatu a bude tam nákup surovín. Všetko chceme mať uhradené zo SF. Moja otázka je: Budeme musieť zdaniť všetky výdavky zo SF zamestnancom? Alebo prenájom nemusíme? Taktiež mám vychádzať pri rozpočítavaní zdanenej čiastky podľa počtu zamestnancov alebo alikvotne s ohľadom na to koľko tam bude mať každý zamestnanec rodinných príslušníkov?

Taktiež by som chcela poprosiť, ak má niekto vypracovanú smernicu na SF, dať ju na poradu, aby poradil ako ju treba vypracovať.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

chcela by som sa spytat, listok na bazen v hodnote 119,- Sk s dph. preplatim to 100,- SK 472/211, 19,- Sk 343/211 ??? a musim to zdanit zamestnancovi ci nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evae Pozri príspevok
chcela by som sa spytat, listok na bazen v hodnote 119,- Sk s dph. preplatim to 100,- SK 472/211, 19,- Sk 343/211 ??? a musim to zdanit zamestnancovi ci nie?
Nie.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

a to zauctovanie mam spravne? nejak som vyhorela a mam den ked spochybnujem aj to ako sa volam ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evae Pozri príspevok
a to zauctovanie mam spravne? nejak som vyhorela a mam den ked spochybnujem aj to ako sa volam ...
Áno, čerpanie fondu účtuješ na MD 472. Takže, ak to bolo cez pokladňu, máš to správne 472/211. S dph to nemá nič, ak by podliehal príspevok dani, tak by to nebola dph, ale daň zo ZČ.
Naposledy upravil Tweety : 24.09.08 at 07:26 Dôvod: zabudnuté š
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

aha takze celu sumu dam 472/211. dph neuplatnujem..... dufam, ze to konecne chapem. dakujem velmi pekne
0 0
m.marcela m.marcela

m.marcela je offline (nepripojený) m.marcela

ahojte,
prosím o radu. Kolegyne idú diaľkovo študovať odbor, ktorým sa zaoberá naša s.r.o. Zamestnávateľ im chcie prispieť na štúdium zo SF. Je možné urobiť nasledovné?
- prinesú doklad o zaplatení školného. Ja im ho "preplatím" v mzde a zdaním 19%. Ako zaúčtujem tento konkrétny príklad?
Ďakujeeeem
0 0
m.marcela m.marcela

m.marcela je offline (nepripojený) m.marcela

poraďáci, nikto neporadí?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

m.marcela Pozri príspevok
ahojte,
prosím o radu. Kolegyne idú diaľkovo študovať odbor, ktorým sa zaoberá naša s.r.o. Zamestnávateľ im chcie prispieť na štúdium zo SF. Je možné urobiť nasledovné?
- prinesú doklad o zaplatení školného. Ja im ho "preplatím" v mzde a zdaním 19%. Ako zaúčtujem tento konkrétny príklad?
Ďakujeeeem
...zo zákona o SF:
§ 7
Použitie fondu

(1) Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky poskytuje zamestnancom z fondu príspevok na


a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,
b) dopravu do zamestnania a späť,
c) účasť na kultúrnych a športových podujatiach,
d) rekreácie a služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily,
e) zdravotnú starostlivosť,
f) sociálnu výpomoc a peňažné pôžičky,
g) doplnkové dôchodkové sporenie okrem príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie,
ktorý je zamestnávateľ povinný platiť podľa osobitného predpisu, 7)
h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.

Patrí štúdium do sociálnej politiky - do starostlivosti o zamestnancov ?
Ja to tu nevidím. Štúdium treba podporovať z firemných prostriedkov.

0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Môžu sa zo SF vyplácať vernostné odmeny zamestnancom?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

V predchádzajúcom príspevku je výňatok zo zákona SF - použitie SF
0 0
bellav bellav

bellav je offline (nepripojený) bellav

Prosím, poraďte mi, či sa môže zo soc. fondu uhradiť faktúra za stravu zamestnancov na akcii poriadanej zamestnávateľom (2-3 dni v rekreač.zariadení). Nemáme kol.dohodu, ale mohli by sme si to dať do vnútornej smernice o soc. fonde. Treba potom sumu rozrátať a pracovníkom zdaniť? Na stravovanie cez pracovnú dobu pracovníkom prispievame - to neodaňujeme.
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bellav Pozri príspevok
Prosím, poraďte mi, či sa môže zo soc. fondu uhradiť faktúra za stravu zamestnancov na akcii poriadanej zamestnávateľom (2-3 dni v rekreač.zariadení). Nemáme kol.dohodu, ale mohli by sme si to dať do vnútornej smernice o soc. fonde. Treba potom sumu rozrátať a pracovníkom zdaniť? Na stravovanie cez pracovnú dobu pracovníkom prispievame - to neodaňujeme.
Ďakujem.
Môže, ale je to nepeňažný príjem zamestnanca podliehajúci zdaneniu.
0 0
bellav bellav

bellav je offline (nepripojený) bellav

Tweety Pozri príspevok
Môže, ale je to nepeňažný príjem zamestnanca podliehajúci zdaneniu.
Vďaka Tweety.
Len som si nebola istá, lebo podľa zákona o dani z príjmov sa vraj príspevky zo Soc. fondu použité na stravovanie neodaňujú.
0 0
Agneša Agneša

Agneša je offline (nepripojený) Agneša

Chcela by som poznať Váš názor. Časť sociálneho fondu tvorím zo zisku.Mám analyticky vedenú tvorbu v účtovníctve či je to z nákladov alebo zo zisku.Zo SF zo zisku zvyknem v roku preplácať zamestnancom nijaké služby.Zatiaľ som to nezdaňovala, lebo zo bolo tvorené zo zisku a bolo už to zdanené. Teraz mi audítor povedal, že nie je istý, či tento postup je správny.Váš názor? Ďakujem dopredu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Agneša Pozri príspevok
Chcela by som poznať Váš názor. Časť sociálneho fondu tvorím zo zisku.Mám analyticky vedenú tvorbu v účtovníctve či je to z nákladov alebo zo zisku.Zo SF zo zisku zvyknem v roku preplácať zamestnancom nijaké služby.Zatiaľ som to nezdaňovala, lebo zo bolo tvorené zo zisku a bolo už to zdanené. Teraz mi audítor povedal, že nie je istý, či tento postup je správny.Váš názor? Ďakujem dopredu.
Nie, nie je to správne. Nepeňažný príjem zo SF podlieha zdaneniu u zamestnanca. Zákon o dani z príjmov § 5
Príjmy zo závislej činnosti

) príjmy z prostriedkov sociálneho fondu poskytované podľa osobitného predpisu, 13)
0 0
bellav bellav

bellav je offline (nepripojený) bellav

§ 7
Použitie fondu

(1) Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky poskytuje zamestnancom z fondu príspevok na

a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,

Prosím Vás "nad rozsah...." znamená, že môže uhradiť stravu pracovníkom na nejakom relaxačnom alebo inom pobyte? Potrebovala by som vedieť, ktoré §§ zákona o dani z príjmu upravujú, že preplatenie takéhoto stravovania treba zdaniť.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

89 ,- Sk stravný lístok - 45% (40,05) platí zamestnanec - 55% zamestnávateľ. Ak tých 40,05 uhradím pre každého zamestnanca zo sociálneho fondu, čo znamená, že nebude platiť ani korunu a bude dostávať stravné lístky - musí z nich zaplatiť zamestnanec dane? vďaka za radu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať