Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
ĎAKUJEM...
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas, ake mate skusenosti s kuponmi CADHOC?
Je mozne ich nakupit z prostridkov SF? Budu sa musiet potom zdanit zamestnancom pri ich odovzdani?

EDIT:
http://www.chd.sk/darcekovy-kupon/
Naposledy upravil fizzy : 15.12.08 at 08:28
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

posuvam...
0 0
gjana gjana

gjana je offline (nepripojený) gjana

My ich zamestnancom kupujeme zo sociálneho fondu a zdaníme vo výplate.
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

Ak preplácame zamestnancom zo SF masáže, dám to do nepeňažného príjmu a zdaním, ale zamestnanci majú minimálnu mzdu a tak pri odpočítaní nezdaniteľnej čiastky mi nevychádza žiadna daň. Musím odviesť daň samostatne z čerpania SF?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

adriana126 Pozri príspevok
Ak preplácame zamestnancom zo SF masáže, dám to do nepeňažného príjmu a zdaním, ale zamestnanci majú minimálnu mzdu a tak pri odpočítaní nezdaniteľnej čiastky mi nevychádza žiadna daň. Musím odviesť daň samostatne z čerpania SF?
ak majú MM a NČZD je vyššia ako základ dane z príjmu+plnenia zo SF, tak im výjde zraziť daň 0,00€
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

ďakujem za pomoc
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

Možem využiť socialny fond -kadernictvo?Doniesla mi kolegyna za 22,57€ mozem jej to dat do mzdy ako socialny fond?
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

asi nie,vsak?
0 0
langkawi langkawi

langkawi je offline (nepripojený) langkawi

Pozdravujem,

mám otázku k tejto téme - je možné použiť prostriedky zo SF aj na zabezpečenie skupinového poistenia pre zamestnancov (len rizikové krytie, bez sporenia) ?

Je možné vzťahovať na takýto skupinový program ustanovenie zákona o použití SF na:

- ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov ?

Ďakujem.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte,chcem sa opýtať: mali sme firemný výlet kde bola cesta autobusom, poistenie a ubytovanie.Môžem dať náklady za celý tento výlet zo sociálneho fondu? Tento výlet sme mali aj minulý rok a tam bolo zo sociálneho fondu uhradené iba ubytovanie a vstup do jaskyne.(minulý rok som toto ešte nerobila)ale podľa toho čo som čítala tak si myslím že doprava by nemala ísť zo sociálneho fondu. A ešte mám jednu otázku: minulý rok zamestnanci zaplatili daň z celej sumy výletu(aj keď napr.autobus bol účtovaný na 513 a nie zo soc.fondu 472)a to podľa mňa nieje dobre.Zamestnanci by mali zdaniť iba sumu poskytnutú zo sociálneho fondu.Mohli by ste mi to len odobriť?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
zdaniť by sa mala hodnota celého zájazdu, ak to prezentujete ako nepeňažný príjem zamestnancov od firmy
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem,ak som tomu správne pochopila,tak zdaním zamestnancom celú sumu výletu (aj tie sumy ktoré nepôjdu zo sociálneho fondu,ale z REPRE).
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
áno, jednoducho nepeňažný príjem.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Dobre teda,sumy ktoré pôjdu zo sociálneho fondu budú vo výplatných páskach označené ako príspevok zo SF a sumy ktoré pôjdu z REPRE budú vo výplatných páskach označené ako nepeňažný príjem.Takže to bude oddelené?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
tak to už neviem v akom programe robíš, ale je dôležité, aby základ nevstupoval do základu pre sociálku a zdravotné poistenie
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Áno ďakujem velmi pekne;-)
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
v pohode, rada, aj mne pomohli, keď som potrebovala
0 0
emili21 emili21

emili21 je offline (nepripojený) emili21

Dobrý deň, poradí mi prosím niekto či zdravotné vyšetrenie zamestnancov /ale nie klasické preventívne/ ale zamerané na cievy a tlak, ktoré som zaplatila zo sociálnoho fondu je pre každého zamestnanca zdaniteľný alebo nezdaniteľný príspevok zo SF. Zdaniť im to alebo nie vo výplate. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emili21 Pozri príspevok
Dobrý deň, poradí mi prosím niekto či zdravotné vyšetrenie zamestnancov /ale nie klasické preventívne/ ale zamerané na cievy a tlak, ktoré som zaplatila zo sociálnoho fondu je pre každého zamestnanca zdaniteľný alebo nezdaniteľný príspevok zo SF. Zdaniť im to alebo nie vo výplate. Ďakujem veľmi pekne.
ÁNo, je to zdaniteľný príjem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať