Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Poprosila by som o radu, IS v ktorej určujeme príspevok zo SF na stravné mám eplatnú od 1.5.2009. Chcela by som sa opýtať.
Vedieme JÚ- ak máme ešte dajaké resty z predošlého obdobia, a kúpime str. lístky v júni a spätne ich dáme zamestnancom- uplatníme im tam príspevok zo SF?, je to síce za predošlé mesiace, ale kupované sú až v júni.
A stačí ak to čerp. SF zaúčtujem, keď na konci mesiaca preúčtovávam stravné lístky?
Doteraz sme mali str.lístky s DPH z jednej jedálne, ale teraz máme gastrolístky.
Sme malá firma, len dvaja zamestnanci, niekedy nejdeme na obed a potom nám ostanú lístky, tak mi tam vznikol dajaký mínus. A chcem aby to bolo o.k.- zo strany zamestnávateľa zabezpečené stravovanie- tak by som tie lístky dorátala- podľa odpr. dní koĺko ich malo byť a zaúčtovala.
Ďakujem pekne za radu.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Posúvam....
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Nie je možné spätne vyúčtovať stravné lístky. Nikde to nie je zakázané, ale ak zmeškáme autobus už sa v ňom nedá odviesť a vy ste obrazne povedané zmeškali autobus.

apo
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
L-M Pozri príspevok
Poprosila by som o radu, IS v ktorej určujeme príspevok zo SF na stravné mám eplatnú od 1.5.2009. Chcela by som sa opýtať.
Vedieme JÚ- ak máme ešte dajaké resty z predošlého obdobia, a kúpime str. lístky v júni a spätne ich dáme zamestnancom- uplatníme im tam príspevok zo SF?, je to síce za predošlé mesiace, ale kupované sú až v júni.
A stačí ak to čerp. SF zaúčtujem, keď na konci mesiaca preúčtovávam stravné lístky?
Doteraz sme mali str.lístky s DPH z jednej jedálne, ale teraz máme gastrolístky.
Sme malá firma, len dvaja zamestnanci, niekedy nejdeme na obed a potom nám ostanú lístky, tak mi tam vznikol dajaký mínus. A chcem aby to bolo o.k.- zo strany zamestnávateľa zabezpečené stravovanie- tak by som tie lístky dorátala- podľa odpr. dní koĺko ich malo byť a zaúčtovala.
Ďakujem pekne za radu.
apo Pozri príspevok
Nie je možné spätne vyúčtovať stravné lístky. Nikde to nie je zakázané, ale ak zmeškáme autobus už sa v ňom nedá odviesť a vy ste obrazne povedané zmeškali autobus.

apo
... do pozornosti dávam výklady DRSR:

http://www.porada.sk/944421-post8.html
http://www.porada.sk/632242-post9.html
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Nooo Štefan2005 to si sa vytiahol.

Nevydané stravné lístky za 12/2008

Vždy som si myslel, že sa nedá naskočiť do zmeškaného autobusu, ale Ty si nás presvedčil, že je to možné.

Ja som mojim klientom odmietol dať do výdavkov stravné lístky nakúpené spätne a nemal som pravdu.

apo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

apo Pozri príspevok
Nooo Štefan2005 to si sa vytiahol.

Nevydané stravné lístky za 12/2008

Vždy som si myslel, že sa nedá naskočiť do zmeškaného autobusu, ale Ty si nás presvedčil, že je to možné.

Ja som mojim klientom odmietol dať do výdavkov stravné lístky nakúpené spätne a nemal som pravdu.

apo
AK tie stravenky boli pre SZČO, tak si robil dobre, ale ak boli pre ich zamestnancov, tak nerobil...
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Stefan2005 Pozri príspevok
Ďakujem, toto vyjadrenie som si už viac krát čítala, tak viem, že za zamestnancov to je spätne možné- len mi ide o to, že ak IS- na príspevok zo SF platí až od 1.5.2009 a lístky dám spätne za apríl,či tam mám uplatniť ten príspevok zo SF.[Budem to účtovať za jún.
A Ďalej by som sa chcela opýtať, či je to vôbec potrebné doúčtovať. Asi by sme si neobhájili, že sme proste z vlastnej vôle nešli na obed- tie lístky musíme mať podľa odpracovaných dní,však.Aby bola splnená povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť stravovanie -a tak to musím doúčtovať.
Naposledy upravil L-M : 01.07.09 at 05:47
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

L-M Pozri príspevok
Ďakujem, toto vyjadrenie som si už viac krát čítala, tak viem, že za zamestnancov to je spätne možné- len mi ide o to, že ak IS- na príspevok zo SF platí až od 1.5.2009 a lístky dám spätne za apríl,či tam mám uplatniť ten príspevok zo SF.[Budem to účtovať za jún.
A Ďalej by som sa chcela opýtať, či je to vôbec potrebné doúčtovať. Asi by sme si neobhájili, že sme proste z vlastnej vôle nešli na obed- tie lístky musíme mať podľa odpracovaných dní,však.Aby bola splnená povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť stravovanie -a tak to musím doúčtovať.
k zvýraznenému: obhájili. Povinnosť má zamestnávateľ; zamestnanec má možnosť stravovania .
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Tweety Pozri príspevok
AK tie stravenky boli pre SZČO, tak si robil dobre, ale ak boli pre ich zamestnancov, tak nerobil...
Áno tak som pochopil obidva príspevky, že len v tom prípade môžem spätne zakúpiť a zúčtovať stravné lístky keď plním povinnosť zamestnávateľa a nie právo SZČO.

apo
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

liba2 Pozri príspevok
k zvýraznenému: obhájili. Povinnosť má zamestnávateľ; zamestnanec má možnosť stravovania .
Ďakujem, táto časť mi je už jasná.
A k tomu príspevku zo SF, či ho môžem spätne použiť aj na tieto lístky za apríl,ktoré som vydala v júni aj keď platnosť IS je od 1.5.2009 mi neviete prosím poradiť?
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Môžem čerpanie zo SF dať na konci roka na stravné a to tak, že budú mať str. lístky zadarmo? T.Z. jednorázovo? Máme 2 zamestnancov a min. mzdu takže SF je velmi nízky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kkllc Pozri príspevok
Môžem čerpanie zo SF dať na konci roka na stravné a to tak, že budú mať str. lístky zadarmo? T.Z. jednorázovo? Môžeš. Máme 2 zamestnancov a min. mzdu takže SF je velmi nízky.
Odpoveď v texte.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
kkllc Pozri príspevok
Môžem čerpanie zo SF dať na konci roka na stravné a to tak, že budú mať str. lístky zadarmo? T.Z. jednorázovo? Máme 2 zamestnancov a min. mzdu takže SF je velmi nízky.
V zákone o SF podmienka o mesačnom poukazovaní príspevku na stravu nie je (na rozdiel o príspevku na dopravu, ktorý treba vyplatiť vo výplatnom termíne po preukázaní nároku). V tebou uvádzanom prípade zvyknem postupovať tiež takto. Treba to však ošetriť vo vnútornom predpise o SF (a dať pozor na prípadné zmeny pracovného pomeru v priebehu roka, a pod.).
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

vIe mi prosím niekto povedať ako zaúčtovať v JU tvorbu sociálneho fondu a čerpanie príspevku na stravovanie?
Ďakujem Aldan
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Neviem v akom programe pracuješ- tvorba SF v PD- v ALFE je na to sam.stĺpec-tvorba soc.fondu- je to VOZD. Ak nemáš samotný účet v banke a vedieš iba knihu SF a prostriedky SF sú sučasťou eurovej ppokladne a ak účtuješ mesačne, tak ID výdavok ako uzávierkový doklad.
Potom príjem iba v knihe SF a čerpanie v PD - VPD(výd.pokl.doklad)- VNZD v členení čerpanie SF a zaeviduješ aj v knihe SF čerpanie- podľa toho na čo to použiješ.
Dúfam, že pomôže
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

L-M Pozri príspevok
Ďakujem, táto časť mi je už jasná.
A k tomu príspevku zo SF, či ho môžem spätne použiť aj na tieto lístky za apríl,ktoré som vydala v júni aj keď platnosť IS je od 1.5.2009 mi neviete prosím poradiť?
A na moje otázočku nevie nikto odpoveď?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
Ďakujem, táto časť mi je už jasná.
A k tomu príspevku zo SF, či ho môžem spätne použiť aj na tieto lístky za apríl,ktoré som vydala v júni aj keď platnosť IS je od 1.5.2009 mi neviete prosím poradiť?
Ja by som použila, aj keď je to v rozpore s IS,(platnosť mala byť už od 1.1.) ale je to zároveň v súlade s §152 ZP, ktorý prikazuje použitie fondu. IS nemôže byť v rozpore so ZP.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Tweety Pozri príspevok
Ja by som použila, aj keď je to v rozpore s IS,(platnosť mala byť už od 1.1.) ale je to zároveň v súlade s §152 ZP, ktorý prikazuje použitie fondu. IS nemôže byť v rozpore so ZP.
Ďakujem za rýchlu odpoveď, predomnou žiadne IS neboli a keďže som to prevzala ako začiatočník, tak to pomaly študujem, čo ešte treba a má byť.
Keby boli str.lístky bez DPH dalo by sa to ešte "dorobiť", ale už to nechám tak.
Takto to bude správnejšie...
S vami poraďákmi to zistím oveľa skôr ako keby som preštudovala všetkých poradcov...
Ďakujem všetkým poraďákom za ich čas a ochotu pomôcť nám neskúseným
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Chcem poprosiť o radu.Doteraz sme SF čerpali len na príspevok na stravu. Chcem sa spýtať, či je možné dať príspevok na rekreáciu zamestnancovi takým spôsobom, že mu do mzdy pridám napr. sumu 100 EUR, tú v rámci mzdy zdaním. Žiadny doklad o použítí príspevku od zamestnanca nežiadam. Sumu zúčtujem len s účtom 472 a 342.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zlata Pozri príspevok
Chcem poprosiť o radu.Doteraz sme SF čerpali len na príspevok na stravu. Chcem sa spýtať, či je možné dať príspevok na rekreáciu zamestnancovi takým spôsobom, že mu do mzdy pridám napr. sumu 100 EUR, tú v rámci mzdy zdaním. Je. Žiadny doklad o použítí príspevku od zamestnanca nežiadam. Sumu zúčtujem len s účtom 472 a 342. Ešte aj 333
Odpovede v texte.
Naposledy upravil Tweety : 08.07.09 at 10:27
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať