Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Vďaka, to ma potešilo.
(môžeš mi ešte povedať , čo znamená to B ?)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zlata Pozri príspevok
Vďaka, to ma potešilo.
(môžeš mi ešte povedať , čo znamená to B ?)
Neznamená to nič, je to len označenie písma.
0 0
nane nane

nane je offline (nepripojený) nane

Zdravím všetkých poraďákov a prosím o radu.
Ak firma prenajme plaveckú dráhu pre zamestancov na 2 hodiny a zaplatí to zo SF, nemusím to pracovníkom zdaniť?
Platí, že ak ide o prenájom pre celý kolektív (a nie konkrétne vstupenky pre jednotlivcov) tak sa to nezdaňuje?
ďakujem
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

nane Pozri príspevok
Zdravím všetkých poraďákov a prosím o radu.
Ak firma prenajme plaveckú dráhu pre zamestancov na 2 hodiny a zaplatí to zo SF, nemusím to pracovníkom zdaniť?
Platí, že ak ide o prenájom pre celý kolektív (a nie konkrétne vstupenky pre jednotlivcov) tak sa to nezdaňuje?
ďakujem
Ak nebola nejaká zmena v posledných cca 2 rokoch v tomto smere tak sa to nezdaňuje ako nepeňažný príjem.

Je to preto, lebo by museli byť dodanení všetci zamestnanci aj tí, ktorí sú neplavci a nikdy by do bazéna nevošli.

apo
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Petra29 Pozri príspevok
Podľa mňa ide o jednoznačne repre 513
nič nezdaňuj zamestnancom,
ale u zamestnávateľa ide o nedaň.náklad /nie príspevok na stravu:-))
Zamestnanec dostal pri príležitosti životného jubilea hodinky v hodnote 100 EUR. Ak nákup bude hradený zo soc.fondu, bude mu zdanený v mzde ako nepeňažný príjem zo SF, čiže príde o 19 EUR. Ak nákup bude zaúčtovaný na 513, nemusím mu nič zdaňovať? Bude to len nedaňový náklad zamestnávateľa.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Špatný predpoklad.

Vo firme kde som pred x rokmi pracoval chodila audítorka. A vždy sa pýtala, či káva kupované z repre je určená iba pre klientov, alebo ju užívajú aj zamestnanci.

VYsvetlila, že ak by repre užívali zamestnanci bol by to ich nepeńažný príjem.

Bolo to v ére pred pani Šmegnerovou tak teda aj pred zavedením sociálneho fondu.

Domnievam sa, že tento postup by správca dane mohol uplatniť aj dnes.


Mohol by to byť drobný reklamný predmet, ale to by muslo byť vygravírované logo firmy na hodinách.

apo
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

apo Pozri príspevok
Špatný predpoklad.

Vo firme kde som pred x rokmi pracoval chodila audítorka. A vždy sa pýtala, či káva kupované z repre je určená iba pre klientov, alebo ju užívajú aj zamestnanci.

VYsvetlila, že ak by repre užívali zamestnanci bol by to ich nepeńažný príjem.

Bolo to v ére pred pani Šmegnerovou tak teda aj pred zavedením sociálneho fondu.

Domnievam sa, že tento postup by správca dane mohol uplatniť aj dnes.


Mohol by to byť drobný reklamný predmet, ale to by muslo byť vygravírované logo firmy na hodinách.

apo
Ideálne by bolo vygravírovať logo firmy na každé zrnko kávy, v prípade mletej, nescca a pod. na každý prach kávy ...
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

Prosím Vás príspevok na stravné zo sociálneho fondu je nepeňažné plnenie ktoré podlieha dani z príjmov alebo nie? V jednom staršom príspevku som našla že podlieha a v druhom zase že nie. Ako to je?
Ďakujem.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Závodné stravovanie v podstate nie je problém sociálneho fondu.
Ak by zamestnávateľ dával zamestnancom príspevok na stravovanie povedzme 7 Euro tak zákon o dani z príjmu dodaní iba zamestnávateľa nakoľko zamestnancovi prispel nad rámec zákona. ALE u zamestnanca tento príjem nie je NEPEŇAŽNÝ príjem.

apo
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

anina Pozri príspevok
Zamestnanec dostal pri príležitosti životného jubilea hodinky v hodnote 100 EUR. Ak nákup bude hradený zo soc.fondu, bude mu zdanený v mzde ako nepeňažný príjem zo SF, čiže príde o 19 EUR. Ak nákup bude zaúčtovaný na 513, nemusím mu nič zdaňovať? Bude to len nedaňový náklad zamestnávateľa?
Nikto nevie poradiť?
Naposledy upravil anina : 11.08.09 at 08:51
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci
Prosím Vás veľmi pekne o radu a dúfam,že mi pomôžete ako vždy!!
Chceme čerpať sociálny fond čiže chceme zamestnancom poskytnúť
niečo na relax a športové využitie.Chcem sa opýtať lepšie je kúpiť lístky,
alebo je lepšie vyplácať všetky tieto veci v hotovosti a oni mi donesú
bločky a ako je to zo zamestnancom,ktorý napríklad nastúpil ku nám do
firmy 1.4.2008 má taktiež nárok na tieto veci??? Alebo len ten má nárok
ktorý odpracoval v minulom roku 12mesiacov ako je to poradte prosímmm
Vďaka pekne Silvia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci
Prosím Vás veľmi pekne o radu a dúfam,že mi pomôžete ako vždy!!
Chceme čerpať sociálny fond čiže chceme zamestnancom poskytnúť
niečo na relax a športové využitie.Chcem sa opýtať lepšie je kúpiť lístky,
alebo je lepšie vyplácať všetky tieto veci v hotovosti a oni mi donesú
bločky a ako je to zo zamestnancom,ktorý napríklad nastúpil ku nám do
firmy 1.4.2008 má taktiež nárok na tieto veci??? Alebo len ten má nárok
ktorý odpracoval v minulom roku 12mesiacov ako je to poradte prosímmm
Vďaka pekne Silvia
Prvá vec je, že si urobíte smernicu o tvorbe a čerpaní SF a jej sa budete držať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Silvia, ak si zamestnanec kúpi lístky z vlastného - je väčší predpoklad, že ich skutočne využije pre zlepšenie zdravia. Mnohokrát lístky kúpené zamestnávatelom skončia niekde v šuflíku. Nezabudni pri preplácaní lístkov na zdanenie nepeňažného príjmu.
Treba urobiť vo firme smernicu na čerpanie sociálneho fondu. Nikde nie je stanovená podmienka odpracovania 12 mesiacov vo firme.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci
Prosím Vás veľmi pekne o radu a dúfam,že mi pomôžete ako vždy!!
Chceme čerpať sociálny fond čiže chceme zamestnancom poskytnúť
niečo na relax a športové využitie.Chcem sa opýtať lepšie je kúpiť lístky,
alebo je lepšie vyplácať všetky tieto veci v hotovosti a oni mi donesú
bločky
AK kúpiš relax lístky a každému dáš v rovnakej hodnote, tak máš menej starostí. Je to potom už len na nich, kde tie lístky použijú a nemusíš upresňovať, na čo ste poskytli tie príspevky z fondu.

Ak chcete vyjsť zamestnancom v ústrety, tak môžete im dať väčšiu voľnosť vo využítí prostriedkov fondu. Treba potom ale presne stanoviť, na aké účely to môžu použiť (športové aktivity, kultúra, nákup tovaru, ), aby sa vám nestalo, že niekto prinesie bloček z pivného posedenia. Nie je ani to vylúčené, ak s tým firma bude súhlasiť, že to môžu takto využiť.

Ja by som dal tie Relax lístky, nemusíš potom sledovať predložené bločky, ktoré aj tak nebudú v takej hodnote - teda navyše budeš musieť vyplácať len časť bločkov. U Realx lístkov je presne daná hodnota, tú dostane každý a nech si s tým robia čo chcú.

SilviaS Pozri príspevok
a ako je to zo zamestnancom,ktorý napríklad nastúpil ku nám do
firmy 1.4.2008 má taktiež nárok na tieto veci??? Alebo len ten má nárok
ktorý odpracoval v minulom roku 12mesiacov ako je to poradte prosímmm
Vďaka pekne Silvia
TOto si musíte interne určiť a stanoviť. Nikto iný ti to nepovie, ako to má byť. Je to len a len rozhodnutie a soc. politika firmy. Bolo by ale nespravodlivé, keby tie lístky dostal aj ten, kto je vo firme 1 mesiac.

Ak ti môžem poradiť, tak by som to dal tým zamestnancom, ktorí sú vo firme minimálne od 1.1. tohto roku. Alebo ak chcete byť prísnejší, tak tým, ktorí sú vo firme viac ako 1 rok.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ďakujem Vám všetkým za pomoc a prajem pekný den Silvia
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

anina Pozri príspevok
Zamestnanec dostal pri príležitosti životného jubilea hodinky v hodnote 100 EUR. Ak nákup bude hradený zo soc.fondu, bude mu zdanený v mzde ako nepeňažný príjem zo SF, čiže príde o 19 EUR. Ak nákup bude zaúčtovaný na 513, nemusím mu nič zdaňovať? Bude to len nedaňový náklad zamestnávateľa??.
Poradí niekto, ako by ste to urobili?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Je jedno či budú hodiny zaúčtované na účte 513, alebo soc. fondu ak bude zrejmé že ich prevzal zamestnanec vždy sa PATRÍ, aby hodnotu dodanil ako nepeňažný príjem.

Rada.
Na hodinky daj vygravírovať logo firmy a potom to bude drobný reklamný predmet a ten môžeš dasť komu len chceš. Ak sa zmestíš do stanovenej hodnoty neodvedieš ani DPH na výstupe.

apo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

apo Pozri príspevok
Je jedno či budú hodiny zaúčtované na účte 513, alebo soc. fondu ak bude zrejmé že ich prevzal zamestnanec vždy sa PATRÍ, aby hodnotu dodanil ako nepeňažný príjem.

Rada.
Na hodinky daj vygravírovať logo firmy a potom to bude drobný reklamný predmet a ten môžeš dasť komu len chceš. Ak sa zmestíš do stanovenej hodnoty neodvedieš ani DPH na výstupe.

apo
To by boli teda lacné hodinky, veď reklamný predmet s odpočtom dph je len do hodnoty 16,6€.
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

[QUOTE=apo;1121192]Je jedno či budú hodiny zaúčtované na účte 513, alebo soc. fondu ak bude zrejmé že ich prevzal zamestnanec vždy sa PATRÍ, aby hodnotu dodanil ako nepeňažný príjem.

Patriť by sa patrilo, ale ked ma dodatočne zaplatit 20 Eur to z nich nebude taku radosť ako ked ich dostal. Možno sa mu ani nepáčili
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Dobrý večer, chcem sa opýtať skúsenejších. Mali sme zamestnancov na trvalý PP, takže sme tvorili SF, z ktorého sme poskytovali stravné .... a prostriedky v SF ostali nevyčerpané. Momentálne máme zopár dohodárov, môžem aj dohodárom z tohto fondu poskytnuť príspevok na stravu, aj keď z ich odmeny sa netvorí SF?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať