Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
áá naozaj som s sekla s tým zdanením, ďakujem.
0 0
vetrak vetrak

vetrak je offline (nepripojený) vetrak

ahojte poradnici, vela tu citam na tuto temu ale este som sa nedopracoval k odpovedi co by ma potesila potrebujem poradit ako najlepsie urobit pre nasich zamestnancov firemne posedenie, tak aby sa im to nezdanilo ??

dakujem za odpovede
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Dobrý deň, Prosím poradiť. Zamestnávateľ poskytol zo sociálneho fondu vecný dar zamestnancovi pri príležitosti dovršenie 50 rokov.Treba zdaniť hodnotu tohto daru 19 % v najbližšom výpatnom termíne, alebo sa vecný dar nedaní? Ďakujem za odpoveď.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ivana 1511 Pozri príspevok
Dobrý deň, Prosím poradiť. Zamestnávateľ poskytol zo sociálneho fondu vecný dar zamestnancovi pri príležitosti dovršenie 50 rokov.Treba zdaniť hodnotu tohto daru 19 % v najbližšom výpatnom termíne, alebo sa vecný dar nedaní? Ďakujem za odpoveď.
áno, treba zdaniť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vetrak Pozri príspevok
ahojte poradnici, vela tu citam na tuto temu ale este som sa nedopracoval k odpovedi co by ma potesila potrebujem poradit ako najlepsie urobit pre nasich zamestnancov firemne posedenie, tak aby sa im to nezdanilo ??

dakujem za odpovede
zabezpečenie stravy sa nezdaňuje. Zamestnanci v ten den nedostanu stravný lístok. Nealkonápoje sa tiež nezdaňuju, káva tiež nie.
Alkohol dáš na repre.
Výsledkom je čerpanie SF - stravné.
0 0
vetrak vetrak

vetrak je offline (nepripojený) vetrak

Kejka dakujem velmi pekne za odpoved, cize nebude vobec prekazat, ze to bude vacsia hodnota, hlavne je aby tolko euracikov bolo v SF
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

ahojte, chcela som Vás poprosiť o radu, pretože mám novú prácu a niektoré veci, s ktorými som sa nestretla, ma zaskočili. Zamestnávateľ dal zamestnancom, ktorí sú aj na dohody aj na trvalý prac.pomer kolekcie, mám ich dať do výplat jednotkovou cenou s DPH alebo bez DPH? dohodárom nemôžem dať, čiže tie kolekcie pôjdu na 513, dobre píšem? ďalej im dal vianočné odmeny v hotovosti, ako ich mám dať do výplat? tie odmeny boli v čistom, čiže k čistým odmenám musím pripočítať daň a odvody a dať to do mzdy ako mimoriadnu odmenu? veľká vďaka za odpoveď, pretože mzdy je niečo pre mňa nové a mám z nich strach, ešte raz vďaka!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dvojča Pozri príspevok
ahojte, chcela som Vás poprosiť o radu, pretože mám novú prácu a niektoré veci, s ktorými som sa nestretla, ma zaskočili. Zamestnávateľ dal zamestnancom, ktorí sú aj na dohody aj na trvalý prac.pomer kolekcie, mám ich dať do výplat jednotkovou cenou s DPH alebo bez DPH? Celá hodnota kolekcie je nepeň. príjmom zamestnanca, takže aj s dph. dohodárom nemôžem dať, čiže tie kolekcie pôjdu na 513, dobre píšem? Ak ste sa rozhodli aj im dať, tak aj im ich daj do príjmu a zdaň. ďalej im dal vianočné odmeny v hotovosti, ako ich mám dať do výplat? tie odmeny boli v čistom, čiže k čistým odmenám musím pripočítať daň a odvody a dať to do mzdy ako mimoriadnu odmenu? Áno, tak. veľká vďaka za odpoveď, pretože mzdy je niečo pre mňa nové a mám z nich strach, ešte raz vďaka!!!
Odpovede v texte.
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

Veľká vďaka za odpoveď Tweety!! Takého rady sú na nezaplatenie. V Novom roku Ti prajem veľa zdravia a úspechov v každom kroku Tvojho života.
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Čerpanie SF na zabezpečenie stravovania sa nezdaňuje.
Zamestnanci dostávajú stravné lístky a v rámci toho dostanú
o niekoľko lístkov viac ako príspevok SF(čiže akoby dostávali lístky s vyššou hodnotou)
Ak urobíme v niektorý deň decembra záverečnú výrobnú
poradu a uhradíme faktúru za občerstvenie ako čerpanie sociálneho fondu (aj keď v ten deň dostanú aj stravný lístok), myslíte, že sa to musí zdaňovať)?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

skvrnka Pozri príspevok
Čerpanie SF na zabezpečenie stravovania sa nezdaňuje.
Zamestnanci dostávajú stravné lístky a v rámci toho dostanú
o niekoľko lístkov viac ako príspevok SF(čiže akoby dostávali lístky s vyššou hodnotou)
Ak urobíme v niektorý deň decembra záverečnú výrobnú
poradu a uhradíme faktúru za občerstvenie ako čerpanie sociálneho fondu (aj keď v ten deň dostanú aj stravný lístok), myslíte, že sa to musí zdaňovať)?
Musí.
0 0
vetrak vetrak

vetrak je offline (nepripojený) vetrak

ahojte a to neexituje ziadna finta na to aby sme to vedeli urobit bez toho zdanenia viete aky su zamestnanci,chcu dostavat ale nechcu platit a take posedenie, predsa len utuzuje pracovny kolektív
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Skús to napasovať ako výrobnú poradu, avšak nesmie byť alkohol
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Za celý rok sme na SF nazbierali napr. 40E. Za lístky v (11/09) mali zamestnanci zaplatiť 45Eur. (45% hodnoty SL). Na konci roka sme dali zo SF 40 Eur a zamestnanci doplatili 5 Eur. Môžeme to tak urobiť? Tých 40 Eur je pre zamestancov nezdanených ? Nejde to ani do výplat? (Ako nezdanený príjem napr.)?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

kkllc Pozri príspevok
Za celý rok sme na SF nazbierali napr. 40E. Za lístky v (11/09) mali zamestnanci zaplatiť 45Eur. (45% hodnoty SL). Na konci roka sme dali zo SF 40 Eur a zamestnanci doplatili 5 Eur. Môžeme to tak urobiť? Tých 40 Eur je pre zamestancov nezdanených ? Nejde to ani do výplat? (Ako nezdanený príjem napr.)?
Ja by som to vyriešil formou dodatočnej tvorby sociálneho fondu. A 5 Euro by neznižovalo základ dane.

apo
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Tweety Pozri príspevok
Odpovede v texte.
Ja by som chcela poprosiť o odpoveď (ospravedlňujem sa ak som už mimo témy), či si DPH z kolekcií zamestnancom môže zamestnávateľ odpočítať z pokladničného bločku. Všetko ostatné splňa, podľa tejto odpovede. Ďakujem. Je to k príspevku č 368
Naposledy upravil pohodička : 17.01.10 at 13:52
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pohodička Pozri príspevok
Ja by som chcela poprosiť o odpoveď (ospravedlňujem sa ak som už mimo témy), či si DPH z kolekcií zamestnancom môže zamestnávateľ odpočítať z pokladničného bločku. Všetko ostatné splňa, podľa tejto odpovede. Ďakujem. Je to k príspevku č 368
Nie, nemôže. Takže zdaniteľným príjmom-nepeňažným u zamestnanca bude celá hodnota kolekcie.
0 0
Manilla Manilla

Manilla je offline (nepripojený) Manilla

žena
Účtujem v s.r.o., ktorá k 28.2.2010 už nebude mať zamestnancov. Na účte 472 - SF je zostatok 100 €. Môže tento zostatok na SF vyčerpať v priebehu roka konateľ a jediný spoločník firmy, ktorý od 1.3.2010 už nebude zamestnancom? Ak mi vie niekto poradiť, budem rada.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Kým sú zamestnanci, navrhujem rozdeliť to medzi zamestnancov ako odmenu, kde sa odvedie len 19% daň z príjmu alebo ak sa fond nevyčerpá, zápisom VZ preúčtovať fond do nerozdeleného zisku. To však len v tom prípade, ak ste tvorili fond zo zisku. Ak je to prídel zo zákona, tak preúčtovať na 648 a zdaniť.
Naposledy upravil mlyn16 : 26.01.10 at 06:33 Dôvod: rozšírenie
0 0
Manilla Manilla

Manilla je offline (nepripojený) Manilla

žena
Veľmi pekne ďakujem za radu. Navrhnem to konateľovi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať