Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Rada pomôžem, o tom je Porada.
0 0
supinka supinka

supinka je offline (nepripojený) supinka

Mam otazocku ohladne cerpania SF na cestovne pre zamestnancov, ak maju prijem nad 50%priemer.nominalnej mzdy..

V nasej firme nie su odbory (tym padom ani kolektivna zmluva). Ak chceme poskytovat prispevky zo soc.fondu na dopravu vsetkym zamestnancom mali by sme stanovit v internom predpise preukazovanie nakladov. Chceme sa vyhnut zbytocnej byrokracii, ked mesacne by nam zamestnanci nosili cestovne listky. Aky konkretny sposob odporucate na sledovanie cestovnych nakladov aj zamestnancom vyuzivajucim svoj osobny automobil? Mozeme si stanovit napriklad ze zamestnancom z okruhu 10 km od firmy poskytneme Xeur na 1den? dakujem za radu.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Prvá podmienka je, aby ste mali dostatok fin.prostriedkov v SF, nakoľko tvorba vo výške 0,6-1% vo väčšine firiem postačuje tak na stravovanie. Pokiaľ dotujete SF zo zisku, nie je problém. Stačí si v internej smernici stanoviť pravidlá a potom uvedenú čiastku zdaníte zamestnancom vo výške 19% (daň z príjmu). A to je všetko Osobne ma potešilo, že firma chce dávať ľuďom niečo, čo nemusí.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Poprosila by som o radu, ako zamestnanci sme si teraz kúpili lístky na vystúpenie tanečnej skupiny v predpredaji- ale vystúpenie sa bude konať až na budúci rok. Je možné zahrnúť tieto lístky ako refundácia zo sociálneho fondu v mesiaci nákupu? Alebo ako to poriešiť?
Rezervovali sme si ich cez ticket portal- ak by sa dalo vytlačiť nejaké potvrdenie o rezervácii- môžme to preplatiť tento rok?
Vopred ďakujem za radu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
Poprosila by som o radu, ako zamestnanci sme si teraz kúpili lístky na vystúpenie tanečnej skupiny v predpredaji- ale vystúpenie sa bude konať až na budúci rok. Je možné zahrnúť tieto lístky ako refundácia zo sociálneho fondu v mesiaci nákupu? Alebo ako to poriešiť?
Rezervovali sme si ich cez ticket portal- ak by sa dalo vytlačiť nejaké potvrdenie o rezervácii- môžme to preplatiť tento rok?
Vopred ďakujem za radu
ÁNo, preplatiť môžete, aj faktúru potom zaúčtovať, zdanite to až potom, keď tieto lístky použijú.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Zdanila by som vtedy, keď lístky odovzdám zamestnancom proti podpisu.
0 0
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

v našej firme sa kupujú so SF pohrebné vence pre bývalých členov (sme družstvo), má sa to nejakým spôsobom zdaniť?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Otázka znie, komu zdaniť? Pozostalým? Oni o veniec nežiadali. Je to sociálna politika firmy.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dadika22 Pozri príspevok
v našej firme sa kupujú so SF pohrebné vence pre bývalých členov (sme družstvo), má sa to nejakým spôsobom zdaniť?
A komu to chcete zdaniť? Pohrebné vence sa nekupujú zo SF, poskladajú sa na nich zamestnanci.
0 0
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

Tweety Pozri príspevok
A komu to chcete zdaniť? Pohrebné vence sa nekupujú zo SF, poskladajú sa na nich zamestnanci.
na pohreby chodi skor vedenie a to sa na vence nesklada...sme 60 rocne druzstvo,takze co sme tu teraz zamestnanci uz tych byvalych clenov ani nepozname,takze ani na pohreby nechodime...stale to tu tak uctuju,co s tym mam ja teraz urobit?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dadika22 Pozri príspevok
na pohreby chodi skor vedenie a to sa na vence nesklada...sme 60 rocne druzstvo,takze co sme tu teraz zamestnanci uz tych byvalych clenov ani nepozname,takze ani na pohreby nechodime...stale to tu tak uctuju,co s tym mam ja teraz urobit?
Ak sa neskladajú, účtovať na repre 513.
0 0
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

mlyn16 Pozri príspevok
Otázka znie, komu zdaniť? Pozostalým? Oni o veniec nežiadali. Je to sociálna politika firmy.
Podľa Vášho názoru to tak môžem účtovať aj naďalej? Máme na to smernicu,na co vsetko sa SF používa,medzi iným je tam aj toto kupovanie vencov. Tweety mi radí účtovať na 513? Tak ako to má byť správne?
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

A komu zdaníš ten veniec?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dadika22 Pozri príspevok
Podľa Vášho názoru to tak môžem účtovať aj naďalej? Máme na to smernicu,na co vsetko sa SF používa,medzi iným je tam aj toto kupovanie vencov. Tweety mi radí účtovať na 513? Tak ako to má byť správne?
Vo firme, v ktorej som pred pár rokmi pracovala, sme nákup venca účtovali na účte 528 - Ostané sociálne náklady (ako pripočitatelná položka).

Účet 513 mi moc nesedí, aj keď "výsledok" je rovnaký ...
1 0
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

veronikasad Pozri príspevok
Vo firme, v ktorej som pred pár rokmi pracovala, sme nákup venca účtovali na účte 528 - Ostané sociálne náklady (ako pripočitatelná položka).

Účet 513 mi moc nesedí, aj keď "výsledok" je rovnaký ...
tak toto sa mi teda celkom pozdáva,musím to potom preúčtovať na tú 528
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veronikasad Pozri príspevok
Vo firme, v ktorej som pred pár rokmi pracovala, sme nákup venca účtovali na účte 528 - Ostané sociálne náklady (ako pripočitatelná položka).

Účet 513 mi moc nesedí, aj keď "výsledok" je rovnaký ...
Vidíš, ten ma nenapadol, asi by bol lepší, nič to nemení však na veci, že obdiva sú pripočít. k ZD.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Tweety Pozri príspevok
ÁNo, preplatiť môžete, aj faktúru potom zaúčtovať, zdanite to až potom, keď tieto lístky použijú.
mlyn 16 Zdanila by som vtedy, keď lístky odovzdám zamestnancom proti podpisu.

Nemám žiadnu faktúru, len lístky -objednali sme si ich s kolegom on pre svoju priateľku a ja pre môjho manžela- tak teraz ako na to- mám iba potvrdenie objednávky a lístky. Vytvoriť si dajaký dokument- prefotiť lístky aby tam bola suma, priložiť potvrdenie objednávky z ticket portálu a dať na podpis prevzatie lístkov. Alebo dodatočne požiadať ešte o faktúru, alebo PPD ? Ale kolega keďže nie je ženatý- tak má nárok len na lístok pre seba ( to nebude veľmi spravodlivé ). A môžem to dať na základe týchto dokladov do účtovníctva ako čerpanie zo SF- VNZD a potom do miezd v deň prevzatia lístkov ako nepeňažné plnenie zo SF? Ešte som to takto neriešila. Väčšinou ideme niekam a potom donesieme lístok a preplatíme zo SF a zdaníme.
Máme tam našetrené nejaké peňiažky- tak sme to chceli ešte tento rok využiť- kým neschvália aj platenie odvodov z takéhoto zdaňovaného príjmu.
Vopred ďakujem za radu
Naposledy upravil L-M : 25.10.10 at 10:54
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Prosím , skúsite mi ešte poradiť?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
L-M Pozri príspevok
mlyn 16 Zdanila by som vtedy, keď lístky odovzdám zamestnancom proti podpisu.

Nemám žiadnu faktúru, len lístky -objednali sme si ich s kolegom on pre svoju priateľku a ja pre môjho manžela- tak teraz ako na to- mám iba potvrdenie objednávky a lístky. Vytvoriť si dajaký dokument- prefotiť lístky aby tam bola suma, priložiť potvrdenie objednávky z ticket portálu a dať na podpis prevzatie lístkov. podľa mňa by to malo stačiť Alebo dodatočne požiadať ešte o faktúru, alebo PPD ? - toto nie je potrebné Ale kolega keďže nie je ženatý- tak má nárok len na lístok pre seba ( to nebude veľmi spravodlivé ) pokiaľ máte určené, že len rodinní príslušníci, tak kolegovi len jeden lístok. A môžem to dať na základe týchto dokladov do účtovníctva ako čerpanie zo SF- VNZD - do knihy sociálneho fondu ako čerpanie SF a potom do miezd v deň prevzatia lístkov ako nepeňažné plnenie zo SF? - áno Ešte som to takto neriešila. Väčšinou ideme niekam a potom donesieme lístok a preplatíme zo SF a zdaníme.
Máme tam našetrené nejaké peňiažky- tak sme to chceli ešte tento rok využiť- kým neschvália aj platenie odvodov z takéhoto zdaňovaného príjmu.
Vopred ďakujem za radu
Ak to máte ošetrené v internej smernici, že zo SF poskytujete aj príspevok na "kultúru", tak by som to riešila aj ja tak, ako píšeš.
1 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

rodina1 Pozri príspevok
Ak to máte ošetrené v internej smernici, že zo SF poskytujete aj príspevok na "kultúru", tak by som to riešila aj ja tak, ako píšeš.
Ďakujem veľmi pekne rodina 1, máme to v internej smernici ošetrené- stravné, kult.poduj, športové atď... Len myslím , že podľa zákona iná možnosť čerpania SF ako pre zamestnanca a rodinných príslušníkov nie je - takže tým pádom priateľke nemôžme preplatiť lístok (resp. zakúpiť z našich prostriedkov ). Alebo sa mýlim?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať