Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne rodina 1, máme to v internej smernici ošetrené- stravné, kult.poduj, športové atď... Len myslím , že podľa zákona iná možnosť čerpania SF ako pre zamestnanca a rodinných príslušníkov nie je - takže tým pádom priateľke nemôžme preplatiť lístok (resp. zakúpiť z našich prostriedkov ). Alebo sa mýlim?
Priateľka nie je rodinný príslušník, takže čerpanie SF na ňu nie je možné.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa si rozšírte smernicu, že zamestnanec má nárok na dva lístky na jedno podujatie, pričom oba sa mu zdania. prečo by sa mali diskriminovať slobodní? Málokto ide do divadla, kina sám.....
V prípade, že chce viac lístkov tak má nárok, ak má deti. To len aby sa SF nezneužíval pre rozsiahly okruh priateľov a známych. osobne si myslím, že výška SF nedovoľuje nejako vyskakovať žiadnej firme, čo sa týka plnení z týchto prostriedkov.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Prosím Vás neviete ako je to s tými odvodmi za stravu a poukážky (napr. Flexipas) zo soc. fondu ?
Chceli sme niečo také objednať zamestnancom na budúci rok.

Ak sa z toho však majú platiť aj odvody, lepšie by bolo asi kúpiť tie poukážky tento rok ...

dakujem

emily2
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

KEJKA Pozri príspevok
podľa mňa si rozšírte smernicu, že zamestnanec má nárok na dva lístky na jedno podujatie, pričom oba sa mu zdania. prečo by sa mali diskriminovať slobodní? Málokto ide do divadla, kina sám.....
V prípade, že chce viac lístkov tak má nárok, ak má deti. To len aby sa SF nezneužíval pre rozsiahly okruh priateľov a známych. osobne si myslím, že výška SF nedovoľuje nejako vyskakovať žiadnej firme, čo sa týka plnení z týchto prostriedkov.
Ďakujem KEKJKA za radu, ale nemôže to byť napadnuteľné, prečo by sa mali zamestnancovi poskytnúť dva lístky na jedno podujatie ak je slobodný? Určite máš pravdu, prečo by mali byť slobodní diskriminovaní. Rozmýšľala som, že to urobíme tak, že ja si uplatním len lístok na seba a na manžela nie, aby to bolo spravodlivé, keďže je to už trochu vyššia čiastka.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
posúvam



emily 2 Pozri príspevok
Prosím Vás neviete ako je to s tými odvodmi za stravu a poukážky (napr. Flexipas) zo soc. fondu ?
Chceli sme niečo také objednať zamestnancom na budúci rok.

Ak sa z toho však majú platiť aj odvody, lepšie by bolo asi kúpiť tie poukážky tento rok ...

dakujem

emily2
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
SF tvoríme v deň dohodnutý na výplatu miezd, čo je pri mzdách za 10/2010 8.11.2010. Prevod vo výške povinného prídelu z bežného účtu na účet SF robíme päť dní po výplate, t.j.13.11.2010. Aký je dátum čerpania časti SF, použitého na stravné lístky za 10/2010, ak stravné lístky boli kúpené 2.10.2010ale zamestnancom boli zrazené až v mzdách za 10/2010 8.11.2010 ? Kedy mám uskutočniť prevod časti SF použitého na stravné lístky za 10/2010 späť z účtu SF na bežný účet?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=Adiks;1557902]SF tvoríme v deň dohodnutý na výplatu miezd, čo je pri mzdách za 10/2010 8.11.2010. Prevod vo výške povinného prídelu z bežného účtu na účet SF robíme päť dní po výplate, t.j.13.11.2010. Aký je dátum čerpania časti SF, použitého na stravné lístky za 10/2010, ak stravné lístky boli kúpené 2.10.2010ale zamestnancom boli zrazené až v mzdách za 10/2010 Október. 8.11.2010 ? Kedy mám uskutočniť prevod časti SF použitého na stravné lístky za 10/2010 späť z účtu SF na bežný účet? Nie je povinnosťou mať BÚ SF zvlášť.
V texte.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Adiks Pozri príspevok
SF tvoríme v deň dohodnutý na výplatu miezd, čo je pri mzdách za 10/2010 8.11.2010. Prevod vo výške povinného prídelu z bežného účtu na účet SF robíme päť dní po výplate, t.j.13.11.2010. Aký je dátum čerpania časti SF, použitého na stravné lístky za 10/2010, ak stravné lístky boli kúpené 2.10.2010ale zamestnancom boli zrazené až v mzdách za 10/2010 8.11.2010 ? Kedy mám uskutočniť prevod časti SF použitého na stravné lístky za 10/2010 späť z účtu SF na bežný účet?
Prevod zo SF na bežný účet urobíš po uhradení faktúry a odpísaní platby z účtu
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Prečo nerobíš len účtovne, ale vediete aj účet v banke?
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

prosím o radu, mám zamestnanca/ jedného/, ktorého budem musieť asi prepustiť. Nie je vyčerpaný sociálny fond čo s tým?
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
adi11 Pozri príspevok
Prevod zo SF na bežný účet urobíš po uhradení faktúry a odpísaní platby z účtu
Myslíš po uhradení faktúry za nákup stravných lístkov?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

remenka Pozri príspevok
prosím o radu, mám zamestnanca/ jedného/, ktorého budem musieť asi prepustiť. Nie je vyčerpaný sociálny fond čo s tým?
Ak ostane zostatok, ten zahrnieš do príjmov a zdaníš.
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

ďakujem
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Zdravím, prosím poraďte či sa môžu podľa § 7-čerpanie SF ods.h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.....účtovať na 472 zakúpené vianočné kalendáre pre zamestnancov, kúpené teraz, rozdané pred vianocami....ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JM1968 Pozri príspevok
Zdravím, prosím poraďte či sa môžu podľa § 7-čerpanie SF ods.h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.....účtovať na 472 zakúpené vianočné kalendáre pre zamestnancov, kúpené teraz, rozdané pred vianocami....ďakujem
Môžu, ale musím upozorniť, že pôjde o nepeňažný príjem, podliehajúci zdaneniu.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Ďakujem pekne
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
[QUOTE=Tweety;1557914]
Adiks Pozri príspevok
SF tvoríme v deň dohodnutý na výplatu miezd, čo je pri mzdách za 10/2010 8.11.2010. Prevod vo výške povinného prídelu z bežného účtu na účet SF robíme päť dní po výplate, t.j.13.11.2010. Aký je dátum čerpania časti SF, použitého na stravné lístky za 10/2010, ak stravné lístky boli kúpené 2.10.2010ale zamestnancom boli zrazené až v mzdách za 10/2010 Október. 8.11.2010 ? Kedy mám uskutočniť prevod časti SF použitého na stravné lístky za 10/2010 späť z účtu SF na bežný účet? Nie je povinnosťou mať BÚ SF zvlášť.
V texte.
Nie je mi to úplne jasné. Ak vznikne nová firma napríklad 1.októbra 2010, hneď v prvý deň činnosti zakúpi svojim zamestnancom stravné lístky na 10/2010, na ktoré prispeje aj zo SF.Ale podľa zákona o SF sa SF tvorí v deň výplaty miezd za október 2010, čo je napríklad 8.november 2010. Ale potom čerpanie zo SF predchádza tvorbe SF, čo sa mi nezdá správne. V účtovníctve je vždy najskôr predpis, až neskôr úhrada a toto je presne naopak. Aký je dátum účtovania tvorby SF 527/472 a aký je dátum účtovania čerpania SF na stravné lístky 472/213 v tomto prípade, obidve dátumy účtovania budú 31.10.2010?
Naposledy upravil Adiks : 09.11.10 at 14:20
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Adiks Pozri príspevok
Myslíš po uhradení faktúry za nákup stravných lístkov?
ANO
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte môzem zo sociálneho fondu zaplatiť kávu, čaj, mlieko, ktoré poučívame vo firme pre návštevy a klientov?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tinkas Pozri príspevok
ahojte môzem zo sociálneho fondu zaplatiť kávu, čaj, mlieko, ktoré poučívame vo firme pre návštevy a klientov?
Nie, to sú repre náklady 513.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať