Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
cena lístku 300,- Sk :100 x 19 = 57,- Sk - daň

1. predloženie lístku do pokladne: 472/211 300,00
2. predpis dane zamestnancovi: 335/342 57,00
3. úhrada dane cez mzdu: 331/335 alebo v hotovosti 211/335 57,00

Úhrady vo výplatných termínoch a pri úhrade odvodov a daní za mesiac.
0 0
darvas darvas

darvas je offline (nepripojený) darvas

Naša organizácia zo SF prispieva hlavne na rôzne posedenie, pri ktorých sa zo SF môže vyplácať všetkým zamestnancom rovnakú čiastku. Veď tam aj rovnako platia. D.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Tvorba SF je zo mzdy a tú má každý inú, tak nemôže "každý rovnako prispievať". Na posedenia sa môže prispievať, ale musí sa to zdaňovať, čo je menej efektívne ako prispievať na stravovanie.
0 0
Deny Deny

Deny je offline (nepripojený) Deny

Prosím Vás, upresnite niekto, koľko vlastne môžeme zamestnancom prispievať zo SF na stravné lístky v percentách ?? Samozrejme tak, aby to bol daňový náklad. Díky.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
SF je tvorený na účte 472 a teda jeho čerpanie nemá vplyv na daňové náklady. Vplyv má len tvorba a tá je daná zákonom. Prispievať môžete toľko, aby ste so SF neišli do mínusu.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Na doplnenie, v zákone o sociálnom fonde sa nehovorí o prostriedkoch na osobitnom účte v banke ale na osobitnom účte fondu zamestnávateľa. Stretla som sa už aj s tým, že vo firmách to vyriešili zvlášť analytikou na účte 221.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Denda
Na doplnenie, v zákone o sociálnom fonde sa nehovorí o prostriedkoch na osobitnom účte v banke ale na osobitnom účte fondu zamestnávateľa. Stretla som sa už aj s tým, že vo firmách to vyriešili zvlášť analytikou na účte 221.
Taktiež to mám vyriešené iba anylytikou na účte 221.
0 0
mayo mayo

mayo je offline (nepripojený) mayo

Taktiež máme socialny fond vedeny analyticky 221. Len sa chcem opytat ked zauctujem prispevok zo SF na stravu 472/213, mám potom urobit aj výber z tohto uctu a vlozit to do pokladne? Dakujem za odpoved
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mayo
Taktiež máme socialny fond vedeny analyticky 221. Len sa chcem opytat ked zauctujem prispevok zo SF na stravu 472/213, mám potom urobit aj výber z tohto uctu a vlozit to do pokladne? Dakujem za odpoved
...a prečo do pokladne? Zostatok analytického účtu 221-*** k soc. fondu sa musí rovnať so zostatkom SÚ 472=fond, čiže treba urobiť prevod medzi AÚ 221.
0 0
mayo mayo

mayo je offline (nepripojený) mayo

dakujem za pomoc
0 0
janess30 janess30

janess30 je offline (nepripojený) janess30

ahojte poraďáci, chcela by som sa spýtať na váš názor na čerpanie zo soc.fondu, či je možné z neho uhradiť poistenie zodpovednosti za škodu ? Ak aj áno, ako to zaúčtujem? vopred ďakujem.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Zo sociálneho fondu môžeš čerpať dá sa povedať na čokoľvek avšak okrem stravovania a dopravy musíš všetko zamestnancom zdaňovať.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Zamestnancovi je navrhnutá odmena 5000 Sk pri príl. jubilea zo sociálneho fondu. Pripočítam ju k vymeriavaciemu základu, t. j. počítam aj odvody, alebo len zdaním?
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

gita
Zamestnancovi je navrhnutá odmena 5000 Sk pri príl. jubilea zo sociálneho fondu. Pripočítam ju k vymeriavaciemu základu, t. j. počítam aj odvody, alebo len zdaním?
Do vymeriavacieho zakladu sa podla § 138 odst. 2 o Soc.poisteni nezahŕňaju medzi inym odmeny pri pracovnych jubileach.

Do vymeriavacieho zakladu sa podla § 13 odst.4 Zakona o zdrav.poist.nezapocitava odmena pri pracovnom a zivotnom vyroci.

Cize zostava uz iba dan z odmeny a predpokladam, ze uvedena odmena sa zdanuje 19% danou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Susan
Do vymeriavacieho zakladu sa podla § 138 odst. 2 o Soc.poisteni nezahŕňaju medzi inym odmeny pri pracovnych jubileach.

Do vymeriavacieho zakladu sa podla § 13 odst.4 Zakona o zdrav.poist.nezapocitava odmena pri pracovnom a zivotnom vyroci.

Cize zostava uz iba dan z odmeny a predpokladam, ze uvedena odmena sa zdanuje 19% danou.
Máme iba jednú daň, takže 19% zdanenie.
0 0
peeel peeel

peeel je offline (nepripojený) peeel

Rád by som sa opýtal na jedno ustanovenie kolektívnej zmluvy týkajúce sa čerpania sociálneho fondu. Sociálny fond sa podľa nej čerpá jednorázovo na konci kalendárneho roku, nárok majú iba zamestnanci, ktorí boli v pracovnom pomere k 1. 1. daného kalendárneho roka. Ďakujem.
0 0
iveta11 iveta11

iveta11 je offline (nepripojený) iveta11

Pokiaľ si viete odôvodniť to že pre niekoho je regenerácia prac. sily v tom, že si pôjde dať urobiť účes alebo kozmetiku tak áno. Pod regeneráciu prac. sily sa dá schovať veľa, napr. aj čítanie knihy.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

peeel
Rád by som sa opýtal na jedno ustanovenie kolektívnej zmluvy týkajúce sa čerpania sociálneho fondu. Sociálny fond sa podľa nej čerpá jednorázovo na konci kalendárneho roku, nárok majú iba zamestnanci, ktorí boli v pracovnom pomere k 1. 1. daného kalendárneho roka. Ďakujem.
Asi som nepochopil otázku, ale neviem, čo potrebuješ viedieť. To, čo si uviedol je nedostatočná informácia. Z nej neviem zistiť, na aké účely čerpáte ten fond.

pre ivetu11: treba si všímať dátum pridania príspevku. Na tú kozmetiku sa pýtali 6.5.2005.

Ale aj snaha sa cení, a to nemyslím ironicky.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja by som len doplnila...nejdem to teraz hľadať, ale aj vstupenky atd...sa od 1.1.2006 nezdaňujú. Túto tému som si len prebehla, narazila som aj na príspevky o zdaňovaní..to ale naozaj bolo v roku 2005.
aby to niekoho nezmiatlo.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Lida
ja by som len doplnila...nejdem to teraz hľadať, ale aj vstupenky atd...sa od 1.1.2006 nezdaňujú. Túto tému som si len prebehla, narazila som aj na príspevky o zdaňovaní..to ale naozaj bolo v roku 2005.
aby to niekoho nezmiatlo.
Lida,
mňa by to teda zaujímalo, ak máš čas, čo sa zdaňuje a čo nie - ak je toho veľa, kde to mám hľadať ?
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať