Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katarinkakatka Pozri príspevok
Ako sa dá chápať bod: h) §7 zákona o socialnom fonde?
h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.
Môžeme napríklad zakúpiť zamestnancom športové potreby pre spoločné športové aktivity po pracovnom čase? Napr.lopty a pod...
ÁNo, môžete.
0 0
katarinkakatka katarinkakatka

katarinkakatka je offline (nepripojený) katarinkakatka

A ako je to so zaňovaním príjmu? Nie je to tak, že všetko čo je čerpané zo soc.fondu by malo byť zdanené konkrétnemu zamestnancovi?
A ešte ako je to s daňovými dokladmi, asi nie je nárok na odpočet DPH pri kúpe týchto športových potrieb?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katarinkakatka Pozri príspevok
A ako je to so zaňovaním príjmu? Nie je to tak, že všetko čo je čerpané zo soc.fondu by malo byť zdanené konkrétnemu zamestnancovi?
A ešte ako je to s daňovými dokladmi, asi nie je nárok na odpočet DPH pri kúpe týchto športových potrieb?
ALe veď tie potreby nie sú pre konkrétneho zamestnanca, nie? Nárok na odpočet dph nie je.
0 0
katarinkakatka katarinkakatka

katarinkakatka je offline (nepripojený) katarinkakatka

Nie niesú. Je to pre všetkých zamestnancov.
0 0
Siporka Siporka

Siporka je offline (nepripojený) Siporka

Ahojte,
pri nákupe poukážky na výlet je správny postup zdaniť a aj platiť odvody do SP a ZP.
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

http://www.echoz.sk/index.php?option...fond&Itemid=20 odporúčam pozrieť
3 0
lilly1210 lilly1210

lilly1210 je offline (nepripojený) lilly1210

S nervami v koncoch...
Dobry den,

mam trochu zmatok v penaznom a nepenaznom plneni, ked ide o prispevok zo SF na stravne od zamestnavatela.

Ked zamestnavatel nemoze zabezpecit zamestnancom stravovanie na pracovisku, ani v inom stravovacom zariadeni, poskytne im teda stravne poukazky (konkretne Doxx). 55% preplaca on, 45% chce hradit zo SF.

Ak to spravne chapem, ide o penazne plnenie, kedze tato poukazka je cenina. Z tejto sumy (45% hradenych zo SF) nebudu zamestnanci platit odvody do SP a ZP, ale bude sa im to zdanovat. Je to tak?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
pokiaľ viem (aspoň môj soft tak počíta), peňažné aj nepeňažné príspevky zo SF ido do hrubej mzdy, t.j. idú z neho odvody aj daň.
1 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Nie je podstatné, či je SL cenina, ale či požadujete od zamestnanca úhradu. Ak nie, tak ide o nepeňažný príjem - hodnotu príspevku zo SF pripočítaš do vymeriavacích základov pre odvod fondov a daní. Zamestnanec tak vďaka lístkom bude mať zvýšené poistné.
Mimo témy: zábavne sa to počíta a všetci, ktorí sú proti zrušeniu stravných lístkov by mali povinne chodiť po firmách a počítať to za nás !!
1 0
jadina jadina

jadina je offline (nepripojený) jadina

z prispevkov na stravovanie zo SF (aj vo forme gastrolistkov) sa urcite nezraza dan a ani ine odvody!!!!!
0 0
katarinkakatka katarinkakatka

katarinkakatka je offline (nepripojený) katarinkakatka

Naša spoločnosť má záujem o zakúpenie pernamentiek do fitness centra pre zamestnancov. Keďže tieto pernamentky pre zamestnancov nechceme zdaniť ako ich nepeňažný príjem, chceme požiadať fitness centrum o vystavenie daňového dokladu - faktúry s fakturačnými údajmi našej spoločnsti.
Podľa: http://www.echoz.sk/index.php?option...fond&Itemid=20 je potrebná zmluva o prenájme kde bude presnú presne stanovené dni využitia. Nebude postačovať iba faktúra? Ak áno, stačí keď bude na faktúre uvedené napríklad: Fakturujeme Vám za prenájom fitnesu v počte 60 vstupov na obdobie september – december 2011.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Ahojte, nakúpili sme pre zamestnancov ako vianočné darčeky uteráky a chceme to dať ako čerpanie zo sociálneho fondu. Cena za 1 kus je 5,70 bez DPH s DPH je to 6,84eur. Je mi jasné že nárok na odpočítanie DPH nemáme. Mám rátať do mzdy zamestnanca 6,84 eur ako hodnotu darčeka, tzn. že narátať poistné a daň z tejto sumy??
Príklad 1 zamestnanec:
hrubá mzda: 320,00
odvody pracovník: 43,77
odpočet -296,60
daň zo mzdy 0,00
čerpanie soc.fondu 6,84
čistá mzda 283,07

viete mi niekto povedať či je toto správny postup pri výpočte mzdy? /odvody sú napočítane HM+čerp.SF, daň po odpočítaní odpoč.položky nevyšla./
dakujem.
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Danielam Pozri príspevok
Ahojte, nakúpili sme pre zamestnancov ako vianočné darčeky uteráky a chceme to dať ako čerpanie zo sociálneho fondu. Cena za 1 kus je 5,70 bez DPH s DPH je to 6,84eur. Je mi jasné že nárok na odpočítanie DPH nemáme. Mám rátať do mzdy zamestnanca 6,84 eur ako hodnotu darčeka, tzn. že narátať poistné a daň z tejto sumy??
Príklad 1 zamestnanec:
hrubá mzda: 320,00
odvody pracovník: 43,77
odpočet -296,60
daň zo mzdy 0,00
čerpanie soc.fondu 6,84
čistá mzda 283,07

viete mi niekto povedať či je toto správny postup pri výpočte mzdy? /odvody sú napočítane HM+čerp.SF, daň po odpočítaní odpoč.položky nevyšla./
dakujem.
Čistá mzda je vypočítaná 320 - 43,77 + 6,84 ?
Tých 6,84 by som už k čistej mzde neprirátavala, zamestnanec dostal uterák, nedostane financie.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Jana_clenka Pozri príspevok
Čistá mzda je vypočítaná 320 - 43,77 + 6,84 ?
Tých 6,84 by som už k čistej mzde neprirátavala, zamestnanec dostal uterák, nedostane financie.
To som si nevšimla, lebo som to robila v mzdovom programe. No ale keď to skúšam ani to neviem dať z tej čistej mzdy preč....Ale odvody a daň mám dobre??? Keď po odpočítateľnej položke daň nevychádza....je to tak dobre? ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
čerpanie SF je dvojaké
peňažný príspevok = to si zrejme zadala ty a preto ti to narátalo aj do čistej mzdy
nepeňažné plnenie=fiktívna mzda = naráta to len do ZD pre výpočet dane, ale nie do čiatej mzdy.
Lepšie si pozri možnosti pre zadávanie položiek týkajúcich sa SF.
že daň ti nevychádza, to je správne, ved je vyššia odpoč.položka ako ZD,
odvody som neprepočítavala................
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

KEJKA Pozri príspevok
čerpanie SF je dvojaké
peňažný príspevok = to si zrejme zadala ty a preto ti to narátalo aj do čistej mzdy
nepeňažné plnenie=fiktívna mzda = naráta to len do ZD pre výpočet dane, ale nie do čiatej mzdy.
Lepšie si pozri možnosti pre zadávanie položiek týkajúcich sa SF.
že daň ti nevychádza, to je správne, ved je vyššia odpoč.položka ako ZD,
odvody som neprepočítavala................
ďakujem. akurát sa trápim so softom.lebo nijako neviem ako tam zadať to nepeňažné plnenie.
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Danielam Pozri príspevok
ďakujem. akurát sa trápim so softom.lebo nijako neviem ako tam zadať to nepeňažné plnenie.
Aký máš soft ?
Naposledy upravil Jana_clenka : 13.12.11 at 12:38
0 0
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
Pekný deň,
zo SF bol poskytnutý príspevok zo sociálneho fondu na zdravotnú starostlivosť (očkovanie proti chrípke) v zmysle § 7, bod 1, písm. e) Zákona o sociálnom fonde č. 286/1992 Zb., ktorý zaplatil za zamestnancov zamestnávateľ.
Tento príspevok je potrebné zamestnancom zdaniť a odviesť aj odvody. Ak je však zamestnanec práceneschopný celý mesiac - zaplatí sa len UP za zamestnanca ? Dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a ZP.....
0 0
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
Mila123 Pozri príspevok
a ZP.....
ano ďakujem a ZP ,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať